Vyšší tlak a bolesť hlavy

14. sep 2022

Chcela by som sa spýtať čo robiť nakoľko mladší brat sa začal sťažovať na bolesť hlavy, že sa mu zdá, že mu srdce akosi búši tak si meral tlak mal 134/70 keďže ma 24 rokov tak v jeho veku pri zdravom človeku je toto už vyšší tlak, rovnako sa stále sťažuje, že ho hlava bolí, je u zle aj zvracal a dokonca ho aj akási zimnica chytila, ale teplotu nemá ale pocitovo cíti akoby ju mal. Keďže nemáme rodičov aktuálne doma tak trochu panikárime, že čo robiť. robil si aj testy na Covid je negatívny. Doteraz nemal žiadne problémy až teraz večer sa na to začal sťažovať.

slovenka753
14. sep 2022

Nech si ľahne, urobi čaj a oddychuje. Je to trosky vyšší tlak ale nič akútne. Ak mu bude zle aj zajtra nech to začne riešiť.

deti95060810
14. sep 2022

tieto prejavy mala moja mama pri vyššom tlaku... lenže ona mala omnoho vyšší tlak ako uvádzaš ty... Nemáte niečo na ukľudnenie? Možno by pomohol aj magnézium... ak bude zle, zavolaj na pohotovosť že čo máte robiť... a keď veľmi zle tak záchranku.
brata ukľudni najviac ako sa dá...

autor
14. sep 2022

@slovenka753
@deti95060810

vďaka za rady a on si dal magnézium keďže to máme doma, on čaj moc nechce si dal čistú vodu a ľahol si aspoň v obývačke na gauč, keďže sme chceli aby prišiel aspoň starší brat domov ale má manželku v práci tak nemôže nechať dom bez dozoru, tak uvidíme ako mu bude zajtra, snáď vydrží a ako zo záchrankou to by sme tam rýchlejšie sami boli, nakoľko keď bolo ocovi zle minulý rok tak vyše hodiny sme čakali na záchranku, a jedno auto máme doma, obaja sme aktívny šoféri ale tak má strach z lekárov tak ho nechám nech sa skúsi vyspať a ukľudniť a snáď to prejde keď tak zajtra už budú aj rodičia doma tak by to mama bude keď tak riešiť

luccija
14. sep 2022

Aj sa vylakal z toho mohol mat vyssi tlak.My sme takto mali Covid zvracanie, bolesti hlavy a test pozit az na 4 den nech si oddychne, ukludni ho

pokemonkaa
14. sep 2022

magnezium znizi tlak, nech sa snazi ukludnit, nema az tak vysoky tlak.
moze mat nejaku virozu. ak by neprestavala bolest hlavy, dat ibalgin alebo iny liek.

loginexistuje
14. sep 2022

134/70 nie je tlak na zachranku absolutne nie a ani na lieky staci pit vodu

zojanka
14. sep 2022

Skôr si myslím že má migrénu keď ho bolí hlava, zvracal a má triašku/zimnicu. Z bolesti hlavy sa môže aj tlak trošku zvýšiť ale 134/70 nieje nič extra.

dadka3450
14. sep 2022

Ja mám presne toto isté keď mám migrenu. Tlak a migréna to je najhoršia kombinácia. Tiež mám 24 rokov ale ja sa liečim na tlak. A ten tlak ozaj na záchranku nie je. Ja som minule volala záchranku ale pulz som mala 125 a to mi už bolo tak zle že som odpadávala. Po Tom magnézium by mu malo byť lepšie.

autor
15. sep 2022

tak sa mu podarilo ukľudniť a v noci bol úplne v pohode, dnes keď vstal tak hovoril, že mu je lepšie ale tlak nemal lepší keďže si meral a hovoril, že stále ma vyšší, dokonca aj pulz mal vyšší ako včera večer

@dadka3450 on mal včera večer pulz 100 a dnes ho mal až 130 hovoril ale zatiaľ sa cíti v pohode tak uvidíme ako mu bude dneska no neviem či migréna my sme sa s tým ešte v rodine nestretli, že by niekto mal migrénu takže nevieme ani jeden aké to je, no on sa nelieči na nič čiže preto nás ten tlak oboch dosť zaskočil