Vyšší pulz a ťažoba na hrudi

15. jan 2022

Včera som sa nedopatrala ku odpovedí. Tak skúsim dnes. Prepáčte, ak to tu spamujem. Pár dní pociťujem ťažobu na hrudi. Nie stále, ale sem tam som to zaregistrovala. Teraz mam neskutočnú, až sa mi sťažene dýcha, mam aj taky nepríjemný pocit na srdci. Kvôli nízkemu tlaku si pravidelne meriam tlak a ukazuje mi aj pulz, posledné dni mam 90-100 úderov. Pričom obvykle mávam max. 78, čo to môže prosím vás byť? Mam 23 rokov.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
15. jan 2022

@viestta ako chrbticu mam pretazenu s detí ale takéto stavy som nemala nikdy. Aj dnes som troska viac začala behať po byte ( varenie, pranie) a zase tazoba a sťažené dýchanie . A stále mam na srdci taký zvláštny pocit

mariar
15. jan 2022

Môže to byť aj pri nesprávnej j činnosti štítnej žľazy, mala by si navštíviť internú ambulanciu., Ja som mávala v kľude pulz 140, nasadili mi Coronal5 a uzavreli s tým, že to mám zo stresu, nakoľko som mala všetky vyšetrenia v poriadku,

dzulli1980
15. jan 2022

U mňa sa takto začala prejavovať astma ... ten pulz môžeš mať zvýšený aj z toho, že organizmus sa namáha, lebo sa nemôžeš normálne nadýchnuť.

stanulienkat
15. jan 2022

Krcna, alebo hrudna chrbtica. Vyssie pulzy kompenzuju nizky tlak.

anonymgirl
Odpoveď bola odstránená
Zobraz