Vysoký pulz hneď po zobudení

kukypink988
17. feb 2022

Ahojte je tu niekdo kdo má tiež vysoký pulz hneď po zobudeni ? Ja som mala 115 a potom mi to spadlo na 105 inak cez deň mávam pulz 95/98 mám strach že sa mi niečí stane zo srdcom nejaké skúsenosti ?

zuzkaa1991
17. feb 2022

@kukypink988 treba ist k lekarovi na interne zistia a daju lieky

simsalabim
17. feb 2022

@kukypink988 mne vyskoci hned po zobudeni. Podla lekara to je stresom zo zvonenia budika a vstavania... s cim aj suhlasim, vstavanie o 5 nie je mojou oblubenou zalezitostou a budik tiez nie. Ja mam celkove vyssi pulz, resp. mi rychlo vyskoci pri beznej aktivite, napr. chodzi (pri rychlejsej 120) a ak idem naozaj velmi rychlo, kludne aj kolo 135-140. Ak idem niekolko poschodi pesi po schodoch, nechci vediet, ako mi vie stupnut. Je to kvoli stitnej zlaze. Bola som aj u internistu/kardiologa, robili mi viacero vysetreni, echo srdca, mala som Holter na meranie frekvencie, a kedze mi v pokoji pulz krasne klesne, netreba to riesit. Vidim aj podla fit hodiniek, ze vysoky je iba pri fyzickej aktivite a stresovej situacii.
V kazdom pripade to skonzultuj lekarom a uvidis, co povie. Nie kazdy vysoky tep je nutne liecit medikamentozne.

moze
17. feb 2022

@kukypink988 Mas fit hodinky? Aku znacku?

kukypink988
autor
17. feb 2022

@zuzkaa1991 tam som bola aj na echo a opakovane EKG nič nezistili akurát sa liečim na anémiu zo železa

kukypink988
autor
17. feb 2022

@simsalabim ďakujem za odpoved ja som na echo bola aj EKG opakovane aj internista nič nezistili jedine že mám anémiu zo železa na to sa liečim už 3 mesiace

kukypink988
autor
17. feb 2022

@moze nemám fit hodinky

moze
17. feb 2022

@kukypink988 Dakujem. Aj ja mam vysoky tep, hocikedy okolo 100, po dojedeni 120. Mam nove hodinky a neviem, ci meraju spravne. Tiez mam anemiu a aj ciastocne stitnu zlazu - moze to sposobit vyssi tep.

kukypink988
autor
17. feb 2022

@moze ja mám podľa obvodného lekára štítnu žľazu v poriadku skôr si myslím že za to môže nedostatok železa len by mna zaujimalo keby to prestane mne to trvá už od augusta a nebolo to prijemne mám doma aj egilok ale nechcem to moc užívať vy užívate nejaké betablokatori ?

moze
17. feb 2022

@kukypink988 Netusim, o com pises. Ja som si nasadila zelezo, ktore som mala v zasobe este od tehotenstva a dufam, ze sa to zlepsi.

jana_eyre_2
17. feb 2022

To ti nedali holter? Ja sa liečim na tachykardiu a vysoký krvný tlak, po spraveni EKG mi dali dva holtery, jeden na tlak, druhý na pulz.. zistili že mám vysoké hodnoty najmä v noci v spánku.. dostala som lieky, tlak aj pulz sa mi znížili na dobre hodnoty keď lieky pravidelne beriem..

Inak pulz si pamätám od jakziva že som mala vysoký, dlho som to neriešila, nerobilo mi to problémy . až keď som čakala prvého syna, prvý krát riešili ekari somnou tachykardiu, tiež holterom zistili že mávam aj 150 pri namahe.. to sa neskôr upravilo a mávala som tak 110.. teraz vďaka liekom mám 75 a je mi omnoho lepšie.. určite zajdi znova za dr, nech ta pošle aspoň na ten holter aby zistili či to je len tvoje pozorovanie a zvýši sa ti keď si ideš merať (lebo aj to sa stáva že človek sa psychicky podvedome vystresuje a pulz vyskočí) alebo to máš naozaj tak..

kukypink988
autor
17. feb 2022

@jana_eyre_2 na holter som mala ísť lenže som v tom čase užívala antibiotiká a mala podozrenie na koronu keď som tam volala nikdo my to nebol schopný dvihnúť takze keď sa tam dovolam tak si počkám do termínu na holter

kukypink988
autor
17. feb 2022

@jana_eyre_2 problém je že stále cítim busenie srdca aj v klude alebo keď ležím ale myslím si že za to môže nedostatok železa len sa skratka bojím že mi to poškodí srdce skúšala som všetko hlavne veľa pohybu ale to mi doktorka hovorila nech to nepreháňam keď mám nedostatok železa…na ten holter si určite zájdem 🙂 čo sa týka liekov viem že na to predpisujú betablokatori ale čítala som že sa musia užívať do konca života

moze
17. feb 2022

@kukypink988 Na to vplyva vela veci, ci nie si obezna, vek, zivotosprava. Treba zdravsie zit. Prechadzky, obmedzit kavu ak pijes privela, zdravsia strava. Ja busenie srdca necitim. Teraz som si merala tlak a tep mam do 80, tak ja neviem, ci tie hodinky meraju zle alebo co.

kukypink988
autor
17. feb 2022

@moze ja som kávu nikdy nepila mám 23 rokov 59 kg a 169 cm obezna niesom mám normálnu zdravú váhu čo sa týka stravy tu mám už rok upravenú a každý deň mám pohyb, každý deň chodím von :/

moze
17. feb 2022

@kukypink988 Tak to mas idealne. Drzim palce, nech sa ti to upravi. Este mi napadol pitny rezim, aj nedostatok tekutin moze zvysovat tlak/tep. Kazdopadne, ak mas ostatne veci ok (tu zivotospravu, atd), treba asi lekara riesit. Ta anemia sa ti upravila, ked sa liecis uz 3 mesiace?

kukypink988
autor
17. feb 2022

@moze bohužiaľ ešte nespravila železo som mala 4 teraz mám 8…feritin 5,4 normálna hodnota je od 10 vyššie takze tu bude určiťe problém uvidím ako sa to vyrieši teraz idem užívať ďalšie balenie železa ktoré mám na 3 mesiace a po 6 mesiacov by to malo byt už v poriadku pokial nebude tak niekde bude problém

moze
17. feb 2022

@kukypink988 Skus si pozriet aj Narosan od Nahrinu, moja dcerka mala zle hodnoty, brala aj Maltofer a potom som jej po dohode s dr nasadila ten Narosan a krasne sa jej zelezo upravilo. Ja to svoje zelezo zatial tragicky nevnimam, teraz niekedy pojdem na preventivku, ak to nebude dobre, skusim si to nasadit aj ja, mam otvorenu flasu a treba ju dominat.

jana_eyre_2
17. feb 2022

@kukypink988 áno beriem aj berablokator už skoro tri roky, zatiaľ som neriešila s dr či sa bude niečo meniť.. neviem či to je do konca života, avšak jasne, je to možné..

ja mám s tým zrejme problém geneticky, pretože to isté mali moji rodičia.. obaja aj zomreli na cievne ochorenia a mali vys.krvny tlak dlhodobo.. ja tiež žijem zdravo, hýbem sa, cvičím, nefajčím, nepijem zdravo jem, avšak som stresujúca povaha, zle správam, to môjmu zdr.stavu nepomáha.. vela veci sa dá ovplyvniť, ale veľa nie, tak ak ti predpisu lieky, neboj sa toho, hlavne aby srdce bolo v pohode a vydržalo aspoň 90rokov 🙂

kukypink988
autor
17. feb 2022

@moze rozmýšľala som aj nad týmto 🙂 veľa ľudí si to chváli aj aloe vera od FOREVER škoda že sa to nemôže užívať spolu ale určite si ho kúpim a keď nepomôže železo tak nasadim toto lebo nieje možné aby sa to stále nedoplnilo

kukypink988
autor
17. feb 2022

@jana_eyre_2 ďakujem pekne 🙂 doriešim si anémiu a pôjdem na ten holter uvidím čo povedia a kedy dajú termín pretože takéto problémy som nikdy nemala až teraz mám doma egilok viem si dať štvrtinu keď mám veľmi vysoký pulz ale určite to budem musieť nejako poriešiť…ja mám zasa tlak nízky až normálny len ten pulz je katastrofálny

ummimaryam
17. feb 2022

@kukypink988 mozno vedlajsi ucinok vakciny? Pokial si vakcinovana. Pocula som o tom tisic razy ze sa to ludom deje

moze
17. feb 2022

@ummimaryam Alebo aj po covide.

kukypink988
autor
17. feb 2022

@moze nemala som covid

kukypink988
autor
17. feb 2022

@ummimaryam mne to začalo omnoho skôr ako som sa dala zaočkovať takze tým to nebude ani covid som nemala

hhanavv
1. feb 2024

@kukypink988 Dobry vecer, chcem sa spytat ako to cele dopadlo? Podarilo sa ti pulz “skrotit”? A to riesim teraz. Vsetky vysledky ok a aj tak pulz …

nikaeli
1. feb 2024

@hhanavv autorka zrušila účet