Vysoký očný tlak v 16. rokoch

banan313
14. máj 2020

Dobrý večer... Mám 16 rokov a dnes som išiel na očné pretože potreboval som potvrdenie na vodičák,a keď mi merali tlak oči tak na pravom som mal 27 a na druhom 25 taktiež mi predpísala -0.5 na práve oko myslíte že sa mi to zlepší? 2x do roka mám chodiť na kontrolu

korunka1
15. máj 2020

Jasne, MK je lepší ako živý doktor.Nechápem, prečo si sa nespýtal priamo toho lekára.

banan313
autor
15. máj 2020

Veď áno len keď som bol tam som ani poriadne nevedel čo to je až keď som si to dať má vygooglil

florianabotosova
15. máj 2020

@banan313 ja mam 20 rokov mam tiež vysoký očný tlak užívaj pravidelne kvapky ktoré ti dali. Ja mam Luxfen ráno a večer do oboch oči. Poslali ta aj na CT oka? Ja chodím každy treti mesiac na kontrolu.

banan313
autor
15. máj 2020

Mne nedala zatiaľ nič len mi predpísala tie okuliare

maris5
15. máj 2020

@banan313 v rodine nema niekto problem s vysokym ocnym tlakom? Tie kontroly 2x do roka su malo.

banan313
autor
15. máj 2020

Neviem presne ale asi niekto určite sa nájde ... Neviem na papieri mám napísané 2-3x do roka že vraj mám nosiť okuliare a potom sa uvidí

florianabotosova
15. máj 2020

@banan313 no mali ti určite dat kvapky samo od seba sa ti to podľa mňa nenapravi. Okuliare mam aj ja lebo nevidím do diaľky a na čítanie lebo mam rozmazane písmenká aj keď čítam

banan313
autor
15. máj 2020

Neviem skúsim jej zajtra zavolať a urobím to čo povie

drahusa333
15. máj 2020

kvapky sa nedavaju hned po prvom namerani vysoke ocneho tlaku, zvykne sa robit kontrola po nejakom case, potom denna krivka, to znamena ze sa zmeria ocny tlak kazdu hodinu doobedu, potom OCT vysetrenie az tak sa davaju kvapky. staci mat hrubu rohovku a uz sa z hodnoty tlaku odratava...pripadne ak zmuris tak mas tiez vyssi tlak ;)