Vysoký očný tlak práca za počítačom a PN

23. mar 2023

Ahojte mám dlhodobo zvýšený očný tlak,silne dioptrie. Pracujem za počítačom v agentúre hľadáme prácu ľudom do zahraničia je to veľmi stresujúca práca,ale momentálne z finačných dôvodov nemôžem dať hneď vypoved. Preto rozmýšľam nad PN ale neviem či by mi ju doktorka dala kvôli tomu ocnemu tlaku? Po 4 hodinách na pc ma oči štípu,rezu mám och červene. Myslite že by ma lekárka vedela vypísať kvôli tomu?

taktotedanie
23. mar 2023

Nie, to nie je dovod byt PN a poberat peniaze
skuste si robit prestavky pri pc a umele slzy
A ocny nevypisuje PN

autor
23. mar 2023

@taktotedanie viem že očný nevypisuje PN ale na základe odporúčania a lekárskej správy by mohol vypísať obvodný či nie?

taktotedanie
23. mar 2023

Toto nie je dovod na PN
Na to ani diagnoza nie je
Pokial mate vysoky ocny tlak mate sa liecit na to sa PN nevystavuje
Umele slzy a prestavky pri praci s PC
Clovek uz s kazdou vecou by bol najradsej na PN

autor
23. mar 2023

@taktotedanie “máte sa liečiť” áno liečim
Sa užívam kvapky,ale práca za PC mi stav zhoršuje. Takze neviem tým pádom ako sa mám podľa vás liečiť. A akože nie je diagnóza na to? Každý zdravotný problém ma diagnózu a aj ten môj na lekárskej správe od očnej mám diagnózu pod kódom H40.61 verte že nie som typ ktorý chce za každú cenu byt na Pnke. Ale keď mám raz dlhodobo takýto problém chcem ho riešiť a odstrániť hlavnú príčinu a tou je práca za PC a stres z ktorého moj problém vznikol. Preto chcem na nejaký čas Pn kým si nenajdem niečo iné a kým sa nedám dokopy ach slovač vidí vždy len to čo chce vidieť

nelca84
23. mar 2023

Tiez si myslim, ze kvoli tomu ta nevypise. Kolegyna mava tiez zvyseny ocny tlak, lebo je tlakarka celkovo, berie lieky, ale nikdy s tym nebola PN, vsak to by PN-kovala vkuse. Tiez robime cely den na PC.

autor
23. mar 2023

@nelca84 v každom prípade to skúsim závisí aj od toho kto ma akú doktorku 😉 kolegyňa ma tiež vysoké dioptrie? Točí sa jej hlava ma migrény? Lebo toto sú moje pridružené príznaky k danému problému

nelca84
23. mar 2023

nema vysoke dioptrie, ale ma vysoky krvny tlak
ja sa nehadam, pytala si sa, ci si myslime...

autor
23. mar 2023

@nelca84 tiež sa nehádam

simca06022011
23. mar 2023

no ja okrem toho mam zapaleny ocny nerv atd. ALE to co ty popisujes je aj zo sucheho oka, treba ti kvapky a prestavky. Okuliare s filtrom... to sa deje ludom aj bez vysokeho ocneho tlaku, a inych problemov. A tiez je to spojene s bolestami hlavy atd, nieco si precitaj aj o tom. Cize to moze byt jedno s druhym.

Inak odporuci ti PN napr. ocny lekar, ked sa porozpravas s praktickym mozno ti nejaku da, ja som bola minuly rok, len mam inu diagnozu. Len potom treba sa zamysliet aj nad prehliadkou do prace (podla vsetkeho ju mas, BOZP), tam okrem ineho je praca so zobrazovacimi jednotkami. Ak ju nevies vykonavat, stanes sa pre tuto pracu v podstate "zdravotne nevyhovujuca" alebo ako to napisat..

sense
23. mar 2023

Chod za lekárkou a uvidíš... Ak uzná ze tvoj stav je natoľko vážny ze nie si schopná vykonávat prácu tak ti vypíše PN.
Inú prácu si môžeš hľadať aj kým ešte pracuješ.
A to co už bolo spomínané liečba. Dávať si kvapky, častejšie aj keď len krátke pausy od počasia. Neviem aké máš okuliare. Ale v dnešnej dobe iu sú skla s filtrami. Také ktoré nemajú filter z vonkajšej strany skla ale vo vnútri aj keď sú výrazne drahšie ako skla kt majú filtre zvonka

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
23. mar 2023

@simca06022011 áno len táto diagnóza mi bola stanovená až neskôr po nástupe do práce a po absolvovaní BOZP prehliadky

simca06022011
23. mar 2023

to je jasne, ale zmeny mate hlasit ;) ak pre zdravotny dovod nemozes pracu vykonavat, tak nemozes.

taktotedanie
23. mar 2023

Na tu diagnozu sa liecite, na to sa nechodi na pn ale ved jasne keby ste dali vypoved boli by ste bez prijmu a tak preco neposediet doma na pnke a poberat peniazky danovych poplatnikov

kamagma
23. mar 2023

Podla mna ak mas normalnu dr tak ta vypise. Xtehotnych su na pn aj ked nato nemaju dovod. Vyskusaj,uvidis. Vobec sa tu nepytaj aj tak lekar rozhodne .

taktotedanie
23. mar 2023

@kamagma nemozte porovnavat tehotne s tymto

autor
23. mar 2023

@taktotedanie akých daňových poplatníkov? To čo tu zase splietate prosím vás pekne ?? Každému zamestnancovi sa vyráta výška PN na základe toho koľko odvádza zo zamestnania. Zaujímalo by ma ale máte vzdelanie a v akom odbore pracujete keď ste takáto premúdrela.

sisa_s
23. mar 2023

Noo..mas v tejto diskusii 2 ocne lekarky a ani 1 by ti nedala odporucanie na PN 😉 takze vela stastia u tvojej dr...

loginexistuje
23. mar 2023

je to ocna lekarka 😂

ale na toto PN nedostanes ak ju chces chod k obvodnej a povedz jej na rovinu ze kvoli praci atd vyhorenie a mozno ta da ale na vyssi ocny tlak nie (tiez nim trpim a cely den za pc

autor
23. mar 2023

@loginexistuje potom dám vedieť ako som dopadla u mojej očnej či mi dá odporučenie sama som na to zvedavá keď tuto pani modrokonikova očná lekárka vy nedala neznamená že by nedala žiadna 😀🙂

loginexistuje
23. mar 2023

a ty len tak dostanes termin na ocne ? ak to nie je urgentne u nas sa caka mesiac min na termin
ale sak chod a uvidis podla mna ides zbytocne a sama si komplikujes zivot si mohla ist na PN s migrenou
inak dve lekarky ti napisali zeby nedali na toto PN a tak to je lekara kontroluje i soc poist

autor
23. mar 2023

@loginexistuje ja mám termín o mesiac na kontrolu ako zabrala liečba tými kvapkami

loginexistuje
23. mar 2023

jaaj a az vtedy chces riesit PN? sak uvidis ale ja by som tomu nedavala nejaku sancu ze dostanes od ocnej odporicanie na PN 😉

autor
23. mar 2023

@loginexistuje áno až vtedy ak by nezabrali tie kvapky

fruitys
25. jún 2024

@taktotedanie síce staršia téma, no ak nemáte o danej problematike vedomosť, niekedy je lepšie sa zdržať... zvýšený vnútroočný tlak je jedným zo symptómov zeleného zákalu (glaukómu), a ten ak sa nelieči, môže hroziť slepota. Nehovoriac o tom, že pri vysokých hodnotách tohto tlaku človek na postihnuté oko môže napr. vidieť zahmlene a môže byť potreba mu podať do oka injekciu. Vôbec by som nepovedal, že na to nemôže byť PN, zvlášť, ak pani pracuje na počítači, čo zaťažuje zrak.
Mimochodom, pre ľudí s podobnými problémami odporúčam piť čaj "očianka rostkovova" (napr. ten od Juvamedu) a kvalitný monitor, ktorý tak nezaťažuje oči (napr. značka Eizo, sú však drahé).

sisa_s
25. jún 2024

@fruitys asi nevies, ze ona je ocna lekarka 😀 takze sa nemusi zdrzat ziadnych vyjadreni

sisa_s
25. jún 2024

@fruitys a aku injekciu do oka by si podal pri glaukome?

fruitys
25. jún 2024

@sisa_s tak mohla by to podať podrobnejšie, nie len napísať o umelých slzách a človek má potom dojem, že pacientovi vlastne nič nie je... aká to je injekcia ti neviem povedať, ale sám som ju niekoľkokrát v dôsledku týchto problémov dostal

pictbridge
25. jún 2024

Ja mam tiež vysoký očný tlak obe oči 26 no dávam si lieky teda kvapky xalatan plus ocuhyl a alergocrom. Som živnostník a robím ako manikerka kde oči brutálne zaťažujem ale nikdy by ma nenapadlo kvôli tomu nepracovať. Kvapky mi zabrali asi 2 týždne po začatí liečby bolo to ťažšie obdobie ale dalo sa to v pohode zvládnuť. Mňa sa doktorka pýtala či neviem aspoň 2 týždne ostať doma ale ako živnostník neprichádza do úvahy. Teraz mam tlak 22 obe oči a cítim sa fajn. Stačilo trošku vydržať.

fruitys
Autor odpoveď zmazal
Zobraz