Vysoký očný tlak a bolesti hlavy

potvora1
19. apr 2018

Milé mamičky, liečite sa niektorá na vysoký očný tlak???Pred 2 týždňami mi namerali tlak 30, dostala som kvapky do očí, týždeň bol dobre, no od včera zase hrôza, bolesti hlavy, tlaky...v pondelok idem k inej očnej, no povedala, že keby boli problémy treba ísť na pohotovosť...nechcem panikáriť zbytočne, len ma zaujíma, či radšej ísť na tu pohotovosť, alebo pri takejto diagnóze sú takéto stavy normálne, aj keď mám kvapky????

janinah
19. apr 2018

glaukomatici chodia na pohotovosť bežne,lebo glaukomový záchvat je bolestivý a nepríjemný,netreba sa trápiť doma a treba ísť na pohotovosť pre liečbu,tieto stavy nie sú normálne,treba ť ainak nastaviť na liečbu,možno vyskúšať iné kvapky,je ich veľa na výber

potvora1
autor
20. apr 2018

@janinah ďakujem pekne za odpoveď

janinah
21. apr 2018

@potvora1 rovno na očnú pohotovosť sa chodí s touto dg

deginko
21. apr 2018

a mas diagnostikovany glaukom?lebo vysoky ocny tlak neznamena ze trpus glaukomom,kazdopadne chod na pohotovost no tam ti len chvilkovo ak tak ulavia,ale k ocnej musis ist znovu treba zmenit asi kvapky
@
@potvora1

le4
21. apr 2018

Trosku mimo, ale docitala som sa ze ludia s vysokym ocnym tlakom maju spat s vyssou poduskou, aby sa im v noci vo vodorovnej polohe zbytocne nezvysoval tlak. Viem ze problem to nevyriesi ☹ (ale snad to aspon trosku moze zabranit zhorseniu stavu.

potvora1
autor
21. apr 2018

Ďakujem pekne za rady, glaukóm nemám diagnostikovaný, v pondelok idem očnej, nakoľko som menila lekára, nakoľko prístup toho prvého sa mu moc nepozdáva.... nakoniec som sa pohotovosti vyhla, tie bolesti našťastie trochu ustáli, ale samozrejme,v pondelok na vyšetrenie idem.

janinah
22. apr 2018

@le4 nie,poloha hlavy nemá s očným tlakom nič spoločné

le4
22. apr 2018

@janinah nie som oftalmolog takze si nedovolujem to s istotou tvrdit https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20188421

nika97227
22. apr 2018

Ja som používala kvapky, po chvíľke používania ma bolievala hlava a oči, dokonca som mala zdvojené videnie, trvalo to chvílku, a potom to samo prešlo. Potom bolo všetko ok asi 5 rokov, pokial som neotehotnela, vtedy som vysadila všetky lieky, očiarka o tom vedela a vraj v pohode, takže skús vydržať chvílku, možno sa to ustáli, ak bude moc zle radšej nečakaj a chod na pohotovosť, možno potrebuješ, ako už niekto spomínal, zmeniť kvapky 😉

potvora1
autor
22. apr 2018

@nika97227 ďakujem za postreh....ja takisto po týždni neskutočná bolesť hlavy, spánkov, ani zohnúť som sa nemohla, hneď tlaky silné do hlavy..celé to trvalo 3 dni,zajtra idem na očné, som zvedavá, no trošku sa aj bojím, predsa,vzrak máme len jeden....

zuzu_la
26. feb 2020

liečim sa na očný tlak, po včerajšej návšteve u očnej, mi doktorka odporučila kvapky do oka Citikolin, ako výživový doplnok. Počuli ste o nich? Máte s nimi skúsenosť?

lucinkaboz
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucinkaboz
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucinkaboz
15. mar 2023

@janinah to že má niekto vysoký očný tlak, neznamená glaukom