Vysoký krvný tlak

29. mar 2023

Pekný večer,v poslednej dobe mávam problémy s vyšším tlakom. Pulzy mám vysoké už veľmi dlho,brala som doteraz lieky len na pulz najprv concor cor a potom nedávno Betaloc a teraz posledné 2-3 mesiace mi dosť vyskakuje tlak, dnes som bola na kontrolu na kardio a tlak som mala
155/110🙈 pociťujem v poslednej dobe strašnú únavu,zadychavam sa keď len trosku niečo urobím,ale nepripisovala som to tomu,no dnes mi Dr povedala,že to môže byt kľudne tlakom. Pridala mi 2 nové lieky jedne na srdce a druhé na tlak. Som mladá,pred 30kou,neviem z čoho môžem mat taký tlak. :/ Máte zienky problém v takom veku aj vy s tlakom ??

zmrzlinka2021
29. mar 2023

Máš obezitu? Stres?

ninka297
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
29. mar 2023

@ninka297 meriam si doma práveže,,pred vcerom som doma mala 172/112

autor
29. mar 2023

@ninka297 a na pulz beriem tabletky už 8rokov

ninka297
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katinka71
30. mar 2023

tento problem ma aj ja trvalo par mesiacov kym ma internistak nastavila beriem Betaloc 100 mg a Amlodipin 10 mg denne

katinka71
30. mar 2023

to je velmi vysoky tlak popri liekoch ktore beries nie si dobre nastavena

stanulienkat
30. mar 2023

Tlak ries s lekarom, nie s MK. Pijes dostatok vody? Nie si obezna? Stres.., rodinna zataz..mas dostatok pohybu? Nesolis vela? Aku mas stravu? Tam je vela faktoro, ktore vies ovplyvnit. Zacni od seba. Tabletky poctivo jedz, lebo mozes dostat mozgovu prihodu.

autor
30. mar 2023

@stanulienkat Pani,alebo slečna,čítate čo píšem ? Že som bola u Dr?? Samozrejme,že to riešim s Dr.,aj tie faktory viem rizikové. Otázka je,ci sú viac ženy v mojom veku,ktoré majú problém s tlakom,lebo cítim sa dosť nanič,že som mladá a už som na liekoch. Takze ďakujem krásne za radu ✌️

stanulienkat
30. mar 2023

Neviem preco ten ironicky ton, pretoze pisem dost k veci. Kedze si neodpovedala na tie dotazy, co som spominala, tak aj tvoja otazka nie je na mieste. Ano, aj mlade zeny uzivaju lieky na tlak, ak: maju stres, zlu zivotospravu, su tučne, maju dedicnu predispoziciu. Takze ak polozis otazku, tak musis ju aj lepsie definovat. Potom by som aj ja napusala jednoznacnejsiu odpoved.

zuzanazuzana26
30. mar 2023

Taky tlak co mas by bol pre mna ukážkový kedze som teraz bez liekov lebo ma sledujú ešte ma caka magnetická obliciek a od dnes začínam brat nové silne lieky na tlak môj tlak je cez 240 ale žiadne tlaky unava nic ani bolesti hlavy nemam uvidi sa podľa MR a co somnou urobia nové lieky.Hlavne vela tekutín pit

luccija
30. mar 2023

Vysoký tep máš od 22r to, že máš už aj vysoký tlak znamená, že si nič nezmenila v životnom štýle.Studujes, pracuješ?psychohygiena prechádzky cvičenie?ako žiješ čo či kto Ta tak stresuje?
Štítnu žľazu a iné veci Ti asi vyšetrovali?nemáš nadváhu?niekedy si to človek robí aj sám, že je zo všetkého vystresovaný

kvetinka75
30. mar 2023

@zuzanazuzana26 fúha a so štítnou problémy nemáš?

zuzanazuzana26
30. mar 2023

@kvetinka75 mam ved vsetko riešia mne to spôsobila havária v tehotenstve plus preklampsia a tehu cukrovka strach sediet v aute takže asi tak

detki
12. aug 2024

@zuzanazuzana26 ahoj ,môžem sa spýtať to každý deň máš taký vysoký krvný tlak či len raz za čas?

zuzanazuzana26
12. aug 2024

@detki mam kazdy den vysoky tlak hlavne u lekara lieky beriem cakam na mri obliciek doma ma okolo 140 to uz je dobre