Vysoké pečeňové testy po prekonaní Covidu

iveta6868
30. nov 2020

Mam 72 ročnu mamku, ktorej po prekonani covidu zistili opakovane vysoke pečeňove testy. GMT hodnota až 18.Počas covidu uživala Zinat. Pred covidom bola očkovana na pneumokoky.
Dnes sa lekar nevedel vyjadriť z čoho to ma.Berei Lagosu a k tomu nasadený Ursosan.Budem Vam vďačna za rady .

mogaa
30. nov 2020

@iveta6868 Covid je nový vírus, má rôzne príznaky a rôzne formy...okrem plúcnej formy, ktorá je najčastejšia, môže zasiahnuť ktorýkoľvek orgán...stále sa nevie ako presne ten vírus pôsobí kedže u každého môžu byť uplne odlišné príznaky....Známa učiteľka okolo 30rokov mala Covid - pár dní teplota, strata čuchu a 3týždne neskutočné bolesti hlavy.....po prekonaní vyše mesiac stále rozhádzaný krvný obraz, stále má vysoké zápalové parametre berie už neviem koľké ATB, tiež už nevedia čo s ňou....stále chodí na kontroly krvného obrazu a dávajú jej nové a nové ATB ale výsledky sa nelepšia....a to už je skoro 2mesiace po prekonaní Covidu.....

tina4931
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vollino5
30. nov 2020

Moja mama tiež prekonala Covid a dôsledku toho má aj zápal v kolene. Keď s tým bola u doktorky, tak jej povedala, že je dosť pravdepodoné, že to má z toho lebo je to nový v=irus s ktorým sa telo nedokáže až tak dobre popasovať. Čiže, ak má niekto v tele nejaky zápal/poruchu, ktorá by sa mohla prejaviť až o niekoľko rokov, tak v dôsledku covidu sa ukáže hneď. Je dosť možné že mama by s týmto mala problémi ale oveľa neskôr :/ či je to pravda alebo nie, tak to neviem, toto mám od mami, čo jej povedala lekárka

sintra
30. nov 2020

Lekar sa nevedel vyjadrit, z coho to ma? Zaujimavy lekar. Hociktory medik vie, ze po prekonani infekcneho ochorenia byvaju hodnoty pecenovych testov zvysene. Dalsi mozny dovod je, ze niektori pacienti tazsie metabolizuju napr.ATB a to sa moze prejavit aj takto. Treba to sledovat, ci budu hodnoty klesat. Pozdravujem pana MUDr. 🙄

evabb35
30. nov 2020

@mogaa Ak užíva Ursosan tak má problém so žlčníkom /piesok má možno/ no a to tam je taký vzťah medzi pečeňou a žlčníkom - to by vedel len odborník vysvetliť, mne sa to nechce...tak ľudovo ten piesok môže upchať aj pečeňové vývody a vtedy sa tie pečeňové testy môžu zhoršiť...takže hepatológ, gastroenterológ porieši.

evabb35
30. nov 2020

@iveta6868 a ešte ma napadlo, že pri liečbe tohto nového infekčného ochorenia predpisujú aj Isoprinosine a ten má veľa nežiadúcich účinkov a teraz si neviem spomenúť, či tam medzi tými nežiadúcimi príznakmi nie sú aj zvýšené pečeňové testy alebo niečo také.

iveta6868
autor
1. dec 2020

Ja mam take tušenie, že je to z covidu. Predtym mala mierne zvyšene GMT a AST, lebo je dočasne imobilna, ale lekar povedal, že je to dosledok stukovatenia pečeňe.Teraz , keď som sa ho pytala na tie pečeňove testy, prečo tak vyskočili tak nevedel mi odpovedať, či je to vplyvom covidu, alebo niečo ine. Uživala Lagosu , teraz jej do liečby pridal Ursosan a Liv 52.Dufam, že sa to upravi, mam o ňu strach.Tiež je už viac ako mesiac po covide.Uživala aj Paralen pri teplotach pri covide a čitala som, že aj ten poškodzuje pečeň.

nykkushka
1. dec 2020

Ak môžem doporučiť, na zvýšené pečeňovky ne veľmi dobrý pestrec mariánsky - boliak, mamina mala katastrofálne hodnoty a upravili sa jej, ona berie nejaký sušený, každý deň 1čl a aj dr ju chváli

leeo
1. dec 2020

@iveta6868 covid je este neprekumany, moze to byt z neho a mozno aj z vakciny. Ked lieky zatazuju pecen, tak preco nie aj vakcina? To by sa vedelo, keby sa tie testy robili pred aj po.

evabb35
1. dec 2020

@iveta6868 Keď naordinoval Ursosan tak rozvýšľa asi nad tým vytvoreným pieskom, lebo Ursosan obsahuje kyselinu, ktorá piesok rozpúšťa /ludovo napísané/. Pečeňové testy idú dole pomaly. Je možné, že v čase keď mala vysoké teploty, tak prijímala málo tekutín a to mohlo spôsobiť zahustenie žlče a vytvorenie piesku atď. Takže aj teraz nech hlavne prijíma dostatok tekutín. To veľmi pomáha.

evabb35
1. dec 2020

@iveta6868 Myslím tie zvýšené hodnoty pečeňových testov idú dole pomaly....neviem sa vôbec vyjadrovať už, tak neviem, či je to vôbec zrozumiteľné čo to tu vypisujem.

iveta6868
autor
3. dec 2020

Ďakujem za všetky rady.Mamka berie lagosu 3*1 tabl, Ursosan 2*1 tabl. a kupila sam jej aj LIV 52, tak dufam, že sa ta pečeň da do poriadku.
Inak citi sa dobre, nema žiadne problemy.

moon1979
24. mar 2022

@iveta6868 ahoj, za akú dobu sa jej upravili pečeňové testy? Ja mám tiež zvýšené a mám z toho riadny stres

ira25
3. jan 2023

@moon1979 tiež som očakávala odozvu či sa jej upravili pečeňové testy,ja dlhodobo cca rok s tým bojujem a áno podpísal sa na Tom Covid...beriem Lagosu,ale žiadna zmena.

moon1979
4. jan 2023

@ira25 neklesajú hodnoty?

ira25
4. jan 2023

@moon1979 nie naopak išli ešte hore

ira25
4. jan 2023

@moon1979 a ty ako,tebe sa upravili? A čo si brala.
Ja beriem Lagosu

moon1979
6. jan 2023

@ira25 nebola som už na krv. Posledné som mala v apríli, hodnoty klesali tak uz potom som nebola. Dr hovorila že to môže trvať aj rok dôležité je, že čísla išli dole

ira25
6. jan 2023

@moon1979 to je fajn a čo si užívala na pečeň,alebo aj tak sa sama regenerovala?

moon1979
8. jan 2023

@ira25 lagosu, zelené potraviny

ira25
5. feb 2023

@moon1979 zelené potraviny?To aké?

moon1979
6. feb 2023

@ira25 jačmeň chlorela

ira25
6. feb 2023

@moon1979 ďakujem ❤️... opäť mi išli pečeňové testy hore,ale brala som lieky od bolesti chrbta a tak zrejme preto stúpli a tá Lagosa nič moc a tak skúsim tie zelené potraviny.

moon1979
7. feb 2023

@ira25 lieky proti bolesti akékoľvek sú najväčšie svinstvo pre pečeň na to pozor. A dlho trvá potom kým sa pečeň očistí