Vysoké CRP

polariso
1. dec 2021

Máte skúsenosti s vysokými hodnotami crp....ako mne bol zistený zlatý stafylokok..užívam antibiotika. CRp mam dlhodobo zvýšené...hodnota už bola aj 26...ale teraz som si robila samotest na crp hodnotu...a tam bum...vyzerá to podľa čiarok že je to nad 100...pojd zajtra k doktorke nech mi ona spraví crp...ale aj tak...raz mi hematologicka povedala ze crp mam zvýšené z obezity, stukovatelej pecene..a uzkostnou poruchou...aký máte názor vy...

dzina007
1. dec 2021

prosim vas aky samotest ste mali ze ukazuje hodnoty nad 100?
Uz sme dlho doma nemali ale zvycajne domace boli nad a pod 30. Tak ma zaujima aky to je test do buducna ak je uz aj taky na trhu.

dzina007
1. dec 2021

kazdopadne CRP 26 nieje nic hrozne.
Pri CRP od 8-30 ide zvycajne o mienru infekciu a vacsinou virusovu
30-50 je taka seda zona moze to byt aj bakterialna ale aj virusova
nad 50 je isto bakterialna a su potrebne atb. takze ak vam vychadza vysoka zasla by som urcite za lekarom ci atb zaberaju a nieje potrebne ich zmenit

polariso
autor
1. dec 2021
polariso
autor
1. dec 2021
dzina007
1. dec 2021

@polariso dakujem za info 🙂 tak teda urcite by som zasla za lekarom a nechala si premerat crp pripadne este raz zistit ci nieje stafylokok rezistentny voci atb ktore ste mali. lebo crp 100 isto nemate z obezity. to uz je vysoke

polariso
autor
1. dec 2021

@dzina007 ďakujem. Áno pôjdem. Ako mam dosť veľké problémy s chrbticou....nedávno absolvovaní sono brušnej dutiny...všetko ok...len povrch pankreasu jemne zvlneny...ale vraj to nič nie je. Nemám teploty...tak už fakt neviem..už človek myslí na to najhorsie

elisse247
1. dec 2021

@polariso ja mám vysoké CRP stále bežne sa mi pohybuje od 60 do 80 jediné čo mi vedeli povedať je že zápal v tele ktorý keď mi liečili ATB sa iba presúval. Pred pár týždňami som mala problém so slepým črevom a tam som mala CRP 133 takže šlo aj von a odvtedy sa mi drží na tej stovke.

polariso
autor
2. dec 2021

@elisse247 wau ...no mne tiež hovoria ze zapal v tele....ale kde...netuším. ci moja problemova chrbtica...uvidím sko dopadnem po odbere krvi.

silusi
6. okt 2022

Crp 22