Výsledok MR mozgu

svetlusb
15. máj 2020

Vedel by mi niekto poradiť s výsledok z magnetickej rezonancie mozgu?
Neurológ ma poslal na MR mozgu. V jeden deň som dostala slabosť do nôh, necítila som si kolená, nemohla chodiť, potom som sa rozchodila. Mam časté závraty, bolesti hlavy, občas mám zahmlené pred očami, kŕče v prstoch, trpnutie končatín, nemožnosť dvíhať pravú ruku, mravencenie okolo úst a tlačia sa mi o seba zuby, únava, časté močenie, slabosť v končatinách. Vedeli by ste mi poradiť ako mi vyšlo vyšetrenie magnetickou rezonanciou? Bola mi potvrdená aj tetania v roku 2018. Cítim sa ale čím ďalej tým horšie. Pridali sa k tomu aj bolesti zápästia, členkov a najmä v noci neviem dvíhať napríklad ruku. Ďakujem.

svetlusb
autor
15. máj 2020

@svetlusb podotýkam bola som aj na MR krčnej chrbtice kde bolo všetko OK

elisa1910
15. máj 2020

skus napisat do skupiny Zdravotnici na MK..tam by mozno vedeli poradit..su tam ludia co pracuju v zdravotnictve

s_a
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anna8416
15. máj 2020

@svetlusb Výsledok vyšetrenia je v poriadku, hypoplasticke frontálne sinusy - menej vyvinuté čelové prínosové dutiny, hypoplázia AV - užšia arteria vertebralis, na druhej strane je cieva širšia takže sa týmto telo vysporiadalo so zúžením, na druhej strane ak by to tak aj nebolo v tejto oblasti cievy vytvárajú akoby kruh vzájomným prepojením aby v prípade upchatis jednej z ciev mozog netrpel a mohol fungovať ďalej. Toto vyšetrenie tohto času nevysvetľuje vaše ťažkosti. MR ukazuje morfologiu - to ako štruktúry vyzerajú, no nezachytáva funkciu - to ako štruktúry mozgu fungujú.

anna8416
15. máj 2020

@svetlusb veľa z týchto príznakov je typickýchy pre neurogénu tetániu, ale asi váš neurológ chce vylúčiť aj možné súčasné iné diagnózy, treba sa dať fyzicky a psychicky do pohody a zároveň pátrať po možnej ďalšej diagnóze, kiež by ďalšia nebola.

svetlusb
autor
15. máj 2020

@anna8416
.. Neviem potom čo je dôvod, cítim sa horšie a horšie, nonstop točenie hlavy a tieto príznaky co som napísala vyššie, po magnézium mi to neprechádza :/

svetlusb
autor
15. máj 2020

@anna8416 doktor hovoril ze mr niekedy hneď neodhali chorobu a ze treba viac vyšetrení... Hneď v pondelok tam pôjdem a uvidíme co

eliska13
15. máj 2020

@svetlusb ako si na tom si stresom, ventilujes sa niekde, cvicis?lebo to, čo popisujes mala moja kamarátka a záver je, že má tetaniu.Bola u psychiatra dostala ukludnovaky dočasne a nízku dávku antidepresív a je v poriadku.Ja mám ísť tiež na MRI mozgu ako dlho to prosím trvá, mala si priviazanu hlavu či voľné položený?dik

svetlusb
autor
15. máj 2020

@eliska13 práveže chodíme stále na turistiku, športujeme, možno trochu stresu je kto ho nemá... Len tetaniou trpím už 3-4 roky a nikdy som podobný problém nemala... Strácam koordináciu, idem idem a hodí ma do ľava...vecer padnem do postele ako zbity pes... Bledá ako stena, kruhy pod očami... Cítim sa hrozne....vyšetrenie trvalo cca 30 minút. Voľne hlava položená a slúchadlá 🙂

ivca82
15. máj 2020

@svetlusb orl a endokrinologiu si tiez uz absolvovala?

eliska13
15. máj 2020

@svetlusb a štítnu žľazu, anemiu máš vyšetrené?berieš na tu tetaniu magnézium, vápnik?mňa niekto strašil, že hlavu budem mať priviazanu tak som spokojnejsia😀

svetlusb
autor
15. máj 2020

@eliska13 áno beriem magnézium aj vápnik... A u endokrinológa som nebola tam ma nik neposlal🤷‍♀️🤷‍♀️

kittykat22
15. máj 2020

@svetlusb ta koordinacia - robili ti test na sklerozu multiplex? Ta sa prejavuje tak podobne zaludne ako pises. Keby si mala nador, tak MRI to urcite odhali.

svetlusb
autor
15. máj 2020

@kittykat22 len tu mr, podľa popisu ale nie skleroza multiplex... Doktor sa vyjadril obvodný vraj to nemusí MR mozgu ukázať, že je to ťažšie diagnostikovanie niekedy... Ja keď budem takto ešte chvíľu zbláznim sa... Strašne ma to obmedzuje... Z ničoho nič slabosť do nôh že nemôžem chodiť alebo do rúk a nemôžem dvíhať ruku, hýbať so zapestim atď... To točenie hlavy je tiež neznesiteľné... Zle vidím v poslednej dobe a zahmlieva sa mi... A to trnutie tváre a končatín :(

svetlusb
autor
15. máj 2020

@kittykat22 takže neviem... V pondelok idem s tými výsledkami neurologické.... Ibaže to je taka neurologická za 5 korún.... To som šla v zúfalstve aby ma rýchlo niekde poslala a vysetrila:( som zvedavá co povie....

eliska13
15. máj 2020

@svetlusb pozerám, že si z Piešťan išla by si aj do Ba k neurologicke?kľudne môžeš mať nejaké blokády v chrbtici, zápal....ja, ked som mala bloknute krize, ktore má vôbec neboleli som mala slabosť v nohách, tŕpnutie ruk....SM sa inak diagnostikuje berie sa vzorka

ivca82
15. máj 2020

@svetlusb Ako citam to, co popisujes sa naozaj tvari ako skleroza multiplex, no ked je MR bez lezii... Mas aj tetaniu, tam to trpnutie a vsetko tiez byva, len problem so zrakom tam nebyva. Mne napada este borelioza.

svetlusb
autor
15. máj 2020

@eliska13 bola som na MR krčnej chrbtice kde bolo všetko OK... pôjdem hocikde kde sa bude doktor o mňa naozaj zaujímať... Táto pani Dr. Bez záujmu by ma. Ani na to MRI nebola poslala ale obvodak naliehal...dokonca mínuly týždeň som dostala take stavy a necítila som. Si kolená na dotyk vôbec... Palec na ruke mi vykruca dovnútra....

ivca82
15. máj 2020

@eliska13 pri SM sa zacina diagnostika MRkom, potom lumbalka a evokovane potencialy.

svetlusb
autor
15. máj 2020

@ivca82 bola som na darovaní krvi cca v apríli, nezistili v krvi nič.. Tam by boreliozu zistili ci?? Nevyznám sa tak v tom... A ešte som nenapísala neznesiteľné pístanie v usiach... Na orl vyšetrení som bola cca rok dozadu a všetko ôk...

svetlusb
autor
15. máj 2020

@ivca82 myslíte že je možné že to MRko neodhalí? Mam aj fotky z CD ak by sa tomu niekto rozumel...

ivca82
15. máj 2020

@svetlusb neviem, ake parametre skumaju pri darovani krvi, ci vysetruju aj boreliozu. MRko ukaze lezie, no myslim, ze pri takom prejave, ake popisujea, by sa tam nieco ukazalo. Skor som sa stretla s tym, ze v likvore nenasli aktivitu, aj ked mrko uz nieco ukazalo. To ale neber ako odborny pohlad, som len laik. A tie problemy mas uz dlho?

svetlusb
autor
15. máj 2020

@ivca82 trvá mi to cca mesiac tieto ostatné príznaky.. Ta koordinácia už dlho.. Len som to nejako neriešila.. Až keď sa. K tomu pridruzilo toto ďalšie... Ze ma. Hodilo hocikedy do strany a aj tlak v hlave hrozný už dlhšie... Toto nie dlho, proste som prestala jeden deň chodiť len manžel má nosil na WC a neskôr som sa trochu rozchodila a už som chodila a podopierala sa a potom zrazu nič... A zas potom začali aj ruky... Najme v noci si necítim ruky prsty a. Neviem dvíhať a ťažko hybem rukou

kittykat22
15. máj 2020

@svetlusb a robili ti lumbálnu punkciu? Z tej sa to dobre zistuje. Co ja viem tak MRI je casto k nicomu pri stanoveni diagnozy SM. Tie stavy co popisujes sedia uplne na SM. Urcite necakaj a chod a ries to. To co popisujes nie je v poriadku. Ale teraz velmi vela problemov, ktore by boli neliecitelne stiahla pod seba biologicka liecba - a ludia ktori by mali velke problemy, veselo idu dalej 🙂 pomocov liekov

svetlusb
autor
15. máj 2020

@ivca82 tetaniou trpím cca 3 roky ale vždy som záchvaty ľahko predýchala..trpli mi ruky minimálne len teda som. Pri. Tom. Mala. Dychavicu a trocha trnutie... Teraz mi vykruca prsty aj na. Nohách v prstoch kŕče...a vlastne všetko ostatné co. Som popísala :(

ivca82
15. máj 2020

@svetlusb tie nohy, ked si nemohla chodit cez den, sedia k sm, naopak trpnutie v noci, zase na tetaniu. Moze byt, ze sa sa ti zhorsila tetania, prave zo stresu, co ti je. Jedno ochorenie ale nevylucuje druhe. Ja osobne, ak by to neurologicka nebola ochotna riesit, ihned by som vyhladala dalsieho neurologa.

svetlusb
autor
15. máj 2020

@kittykat22 uvidím čo povie neurologická a ci ma na to vôbec pošle :( na tu lumbalnu.... Robili mi zatiaľ iba MRko

svetlusb
autor
15. máj 2020

@ivca82 plus ešte bolesť lakťov.. To som zabudla sak už ani neviem co všetko toľko toho je 😡

kittykat22
15. máj 2020

@svetlusb chapem ze je to frustruje, ale neklesaj na duchu. Ono niekedy je tazke najst problem. Nie je to, ze by bol zly lekar, ale niektore problemy su schovane tu a tam, a lekar nie je tiez kuzelnik. Chod spat a uvidis, urcite ta poslu dalej. Drzim palce 🙏 A neboj, aj keby si mala aj nestastnu SM, tak uz to riesi biologicka liecba a ine lieky. Nejake katastrofalne scenare si ani nepripustaj. Su gazmiliony liekov - a urcite bude aj na tu tvoju potvoru co ta trapi. Drz sa ❤️ urcite bude lepsie. Staci najst pricinu a potom to uz pojde samo 🙂

svetlusb
autor
15. máj 2020

@kittykat22 ďakujem veľmi pekne za podporu ❤️