Výsledok MR

mima343
19. júl 2023

PACS
Stavce v Th úseku majú normálny tvar, štruktúru a osové postavenie. IV disky majú normálnu výšku a
intenzitu signálu bez významných protrúzií. Vertebrálny kanál a IV otvory normálnej šírky bez kompresie
nervových štruktúr. Th miecha bez atrofizácie a ložiskovej myelopatie. V strednej a dolnej tretine Th chrbtice
(úsek Th6 až Th12) naznačená difúzna hydromyélia s miernou dilatáciou canalis centralis s priemerom do 2
mm. V stavcovom tele L1 malý hemangióm s priemerom 9 mm. Paravertebrálne mäkké tkanivá bez
ložiskových zmien.
Záver:
Mierna difúzna hydromyélia v úseku Th6 až Th12 s dilatáciou canalis centralis (do 2 mm) bez prejavov
expanzie a ložiskovej myelopatie. Etiologicky ide pravdepodobne o konštitučnú hydromyéliu. Hydromyélia
môže byť súčasťou Chiariho malformácie, pre vylúčenie Chiariho malformácie navrhujem doplniť i
zobrazenie CC prechodu.

Strana 1/1

drake122
19. júl 2023

A čo chceš poradiť?

mima343
autor
19. júl 2023

@drake122 ci sa mam toho bat ?nasla som vselico na internete o tom.Ci nema niekto stym skusenost ?Nakolko sa caka na vysledok 10dni a mne ho do dvoch dni poslali ,vraj je to závažné...Ďakujem

drake122
19. júl 2023

@mima343 Nie je to nič hrozné, netreba panikáriť. Veľmi pravdepodobne, narodila si sa s tým, len si o tom doteraz nevedela. S výsledkom pôjdeš za lekárom, ktorý ťa na toto MR objednal a ešte objedná doplnenie MR mozgu. Ak tam aj potvrdia Chiariho malformáciu, ak nemáš ťažkosti s tým spojitelné tak sa s tým nebude nič robiť.

mima343
autor
19. júl 2023

@drake122 praveze mam ,odpadavam a proste je mi zle ,no moja neurologicka domna pcha len flektor,

drake122
19. júl 2023

@mima343 hydromyelia v danom úseku za tieto ťažkosti nemôže. Teoreticky ak by sa potvrdila Chiariho malf, dá sa o odpadávaní uvažovať okrajovo.