Výsledok cytológie 2 - 3

nina233
25. feb 2013

Dobry den, dnesne vysledky z cytologie (3 roky po porode) su 2-3, genetika je v poriadku. Lekarka mi dnes vysledky zaslala sms spravou s poznamkou, ze kontrolne vysetrenie po 4 mesiacoch. Doteraz som mala vzdy 1. Ake mate s tymto skusenosti? Ako ste postupovali? Co vam lekar odporucil? Bola som aj na mamografii, vysledky mi prisli tiez dnes postou s tym, ze este musim ist na kontrolne sono. Samozrejme, ze zajtra este zavolam lekarke. Dakujem.

sisaha
25. feb 2013

@nina233 nemusi to znamenat nic. Dvojka je este normalna..Trojka je znamkou, ze tam zacinaju byt nejake zmeny na krcku.. Neviem, preco si sla na cyto az po 3 rokoch. Ci preto, ze poistovna to teraz takto preplaca...Ja osobne si platim kazdy rok vlastnu cyto, len pre svoj vnutorny pokoj, ze nieco nezanedbam..

nina233
autor
25. feb 2013

chodim pravidelne kazdy rok, po porode bola 1, aj dalsi rok, len teraz zrazu 2-3. Islo len o upresnenie, kolko rokov som od porodu, lebo vtedy su v cyto najvacsie zmeny. Teraz som si priplatila viac, ide o doslednejsiu cyto. Dakujem, snad to nic nebude znamenat, ale 4 mesiace pauza a potom kontrola sa mi zda dost neskoro, ak sa tam nieco deje, malo by sa skor zasiahnut.

sorciera24
25. feb 2013

@nina233 ja som mala tiez 2-3...z nicoho nic......a tiez kontrola o pol roka....bola stale 2ka.....zistili mi ranku na krcku (asi vrodenu, kedze som vtedy este nemala dieta) a ta sposobovala zapaly a tym aj taky vysledok cytologie......ranku mi odstranili zmrazovanim a odvtedy klop klop, pokoj so zapalmi a cyto je uz dlhe roky 1-2..... nemas ranku po porode, z kt. mozes mat taketo vysledky?

nina233
autor
25. feb 2013

@sorciera24 nemam ziadne problemy, ani zapaly, ci vytoky. Samu ma to prekvapuje, lebo vzdy som mala vyborne vysledky. Lekarka na preventivke nic nezistila, robila mi aj sono. Tak skutocne neviem, co to sposobilo. Dakujem za odpoved.

sisaha
25. feb 2013

@nina233 aha, tak potom ok, nebolo to jasne z toho uvodneho prispevku. Preto ti kazala prist o 4 mesiace aby zistila ci sa vysledok opakuje...uvidis, ze bude dvojka 😉

nina233
autor
25. feb 2013

@sisaha dakujem, som optimistka, len dnes z toho vsetkeho soknuta optimistka 😉