Výsledky z krvi - hraničné hodnoty

9. aug 2023

Idem sa sem (dufam) upokojit. Prosim ste tu taki ludkovia, ktorym sa upravenim zivotospravy podarilo zlepsit vysledky krvi - cholesterol, kyselina mocova, cukor, triglyceridy, krvny tlak? Zial posledne roky som polavila v jedeni, aj pohybe a takto sa to prejavilo, mam 38r a 10kil navyse nez som mavala tie moje “maxima”… isto nechcem skoncit na liekoch alebo s nejakym ochorenim, len potrebujem pocut ze ta uprava zivotospravy pomoze 🫶 dakujem

stanulienkat
9. aug 2023

Samozrejme, ze stravou, pohybom a upravou hmotnosti to vies ovplyvnit.
To by si musela mat velmi velku geneticku zataz, aby si bola bez zmeny. Ak mas okolo 70 kil, pojde ti to lahko.

luccija
9. aug 2023

Áno, muž, keď schudol upravil sa mu tlak ostatné mal dobre.Urcite to bude lepšie veď to sú všetko parametre zlej stravy plus tlak z vyššej váhy záťaž...

autor
9. aug 2023

@stanulienkat holt mam 80kg co pri mojej vyske 161cm je naozaj dost. Proste opustila som sa, jedla na co som mala chut a asi mozem byt rada ze nemam 100kg… ale rada pocujem ze uprava zivotospravy pomaha

stanulienkat
9. aug 2023

Urcite ti uprava zivotospravy pomoze. Len ty nemas 10 kil navyse ako pises. Vyluc vyprazane, majonezy, sladke vody, sladkosti, cipsy, hranolky a na tlak malo solit a vylucit mineralky s vysokym obsahom soli

hortenziaj
9. aug 2023

ja mam 169cm a mam 79kg aktualne (ale mala som 99kg). vyssi choleterol, triacygliceridy, tlak v norme ale tep vysoky-vtedy ked som bola 99kilova som bola na preventivke. odporucala mi schudnut. teraz pojdem znova ale ked si meriam doma tlak, tak je rovnaky ale tep uz mam nie 90 za minutu ale 65.
a moja idealna hmotnost by bola vreaj 63-65kg na moju vysku (tebe podla mna treba schudnut tak na 56-60kg), aby som mala ok BMI.
odporucam ti ale jest aj kvalitne jedlo, vela zeleniny, ovocie, hrst orieskov denne, vyhybat sa rafinovanemu cukru, soli (ja som púrestala solit uplne, a aj tak prekorcim tu odporucanu hodnotu 5g soli denne) , ovocne stavy, sladene vody , alkohol prec z tvojho jedalnicka. ono aj to zvysuje tvoj choleterol. pridat pohyb.
ono nejde len o schudnutie, moja svokra je chuda, vaha 62 kg na 165cm, ale zaidne svaly, a keby vidis jej jedalnicek. a ona ma proste riadne zvyseny tlak a aj cholesterol (inak cholesterol, to neni ze vylucit vajuicka a ine potraviny, ako sa niektorí mylne domnievaju (vajicka obsahuju vela cholesterolu, ale ten nezvysuje hladinu choleterolu v krvi ) ale podla knih skor privela sacharidov, fruktozy (aspon tak som citala v knizke paleodieta, ako funguje telo, metabolizmus).
inak kyselina mocova moze byt aj akoby zaciatok dny, tak tam by som si pozrela co sa nesmie pri dne, ak si dobre matam tak maso a vyprazane vylucit, minimalizovat.