Výsledky testov 25-ročného muža

damatori
24. apr 2024

Ahojte, prosím vás, poraďte mi, čo toto presne znamená a či to môže byť niečo vážnejšie, ďakujem

Som muž, 25 rokov pre referenciu

irusa
24. apr 2024

všetko máš ok , len zvýšené pečeňové parametre
zvyčajne to čo je zlé tak je vyznačené...no nie som lekár

hugger
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
damatori
autor
24. apr 2024

@hugger ani jedno, skorej mám problém pribrať, mám cca 185cm a 65-67kg

damatori
autor
24. apr 2024

@irusa čo by to malo znamenať, je ten výsledok pečeňových parametrov zlý, či to nie je tak zlé?

hugger
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nevenka
24. apr 2024

Tie pecenovky niekedy vyjdu zle aj pri roznych inych ochoreniach. Ja som mala jeden parameter zvyseny pri hyperfunkcii stitnej zlazy a lekar povedal, ze s pecenou nemam nic, ze to je indikator zvyseneho metabolickeho obratu v kostiach, ze to suvisi s tou chorobou. A nic mi na to nedal, ziadne opatrenia.
Treba sa poradit s lekarom.

damatori
autor
24. apr 2024

@hugger momentálne mám zápal v zube, na čo som objednaný k zubárovi, mohla by byť príčina aj toto?

magimi
24. apr 2024

Ako písala @nevenka ALP môže byť zvýšená aj pri chorobách štítnej žľazy, kostí, čriev.... príčin je mnoho

damatori
autor
24. apr 2024

@nevenka ďakujem ti za radu, teraz idem k zubárovi aj so zápalom zubu, môže tam byť korelácia?

damatori
autor
24. apr 2024

@magimi aha, môže byť príčinou aj zápal zubu?

anjelicek26
24. apr 2024

Syn mal mononukleozu prekonanu a pol roka hrozne pecenove testy...tych moznosti je fakt vela... mal dlho dietu kvoli tomu...

magimi
24. apr 2024

@damatori ak je to uz az zapal v kosti, tak teoreticky ano....ale nestretla som sa s tým v reali.... uvažujem len teoreticky