Výsledky magnetickej rezonancie

ivka67
9. jan 2024

Ahojte viete mi povedať čo to presne znamená ?

Zvýraznená lordóza v LS prechode - nemožno vylúčiť instabilitu L5/S1 a poruchu statodynamiky.
Spinálny kanál centrálne bez stenózy, známky radikulopate miechových koreňov v LS prechode sa nezobrazili.
Počínajúca chondróza a ľahká protrúzia disku L5/S1 na hranici bulgingu - nemožno vylúčiť iritáciu miechových koreňov S1 prominujúcim diskom pri hyperlordóze.
Známky rozsiahlejšej radikulopate v LS prechode neboli pozorované.
Náznak počínajúcej spondylózy LS prechode.
Miecha v Th-L prechode bez myelopate,cauda equina bez patomorfologických zmien.

Začiatkom decembra som skončila na urgente s obrovskými bolesťami mesiac som fungovala v style - chvíľu lezat na chrbte iba na tvrdom povrchu, chcilu sedieť, trochu sa prechádzať po byte ... nehohnem sa vôbec, sedieť dokážem už cca 5minut , prejsť prejdem aj hodinku max ale potom si musím ľahnúť na tvrdý rovný povrch...

Myslite že to je na operáciu? Stalo sa mi to behom polroka druhýkrát , prvýkrát mi to išlo do pravej nohy, ktorú som za sebou len ťahala cca dva týždne ko a lieky proti bolesti..teraz je tam L5, predtým L4....

Ďakujem

jana65l
9. jan 2024

@ivka67 praveze toto Nie je až taký vážny nález ..ja mám za sebou dve operácie ale toto podľa mna nie je na operáciu ..treba cvičiť

gemerka17
9. jan 2024

@ivka67 nevidím, nikde že spomínaš liečba. Ta je iba cvičiť, cvičiť, cvičiť a cvičiť. Všetko ostatné je vedľajšie. Keď sa neliečiš ťažko očakávať zlepšenie. Operácia je zbytočná keď necvicis.

kacena4
9. jan 2024

tiež to nevidím na operáciu skôr na dodržiavanie rehabilitačného režimu a pravidelne cvičenie SM systému aby sa to nezhoršilo.

mamina7070
9. jan 2024

toto je pomerne lahky nalez treba cvicit pravidelne doplnat vitaminy a mineraly

milgammu n si kup a hlavne cvicit SM system je super

ivka67
autor
9. jan 2024

Ja som predtým cvičila fitnes a mala celkovo aktívny život odkedy sa mi to stalo do fitka sa bojím a max. Chôdza alebo plávanie... len mi prišli výsledky z jednej kliniky že som vhodný pacient na operáciu tak neviem

ivka67
autor
9. jan 2024

@gemerka17 ale prečo sa mi to stalo behom polroka už druhýkrát ? Prvýkrát som necítila pravu nohu tetaz mám zasa stále bolesti, ja vôbec neviem čo ďalej, hlavne čo sa prace týka či môžem alebo nemôžem pracovať, keďže predtým som sa na to vykašľala a robila ďalej a stalo sa mi to zas... už nechcem zažiť takú bolesť znova

ivka67
autor
9. jan 2024

@kacena4 len ako s prácou? Ja mám prácu, kde sa aj zohybam a som na nohách stále alebo sedím pri PC... neviem že ako ďalej, či radšej pýtať pn a dať sa dokopy teochu, pretože má to stále boli, sú lepšie dni aj horšie ale bolesť tam stále je... teraz mám ešte voľno, ale budúci týždeň mám nastúpiť do roboty a neviem ako ďalej

gemerka17
9. jan 2024

@ivka67 preto lebo si necvicila a tým sa neliecila. Treba začať cvičiť SM systém pod dohľadom fyzioterapeuta + masaze k tomu. Prečo sa vôbec nelieciš? Chceš zázrak ale liečba a tvoja snaha 0 bodov. Takto to fakt nefunguje. Rehabilitácie, rehabilitácie a cvičiť a cvičiť.
Fitnes a celkovo fitko je veľmi veľmi zle pre problémy s platničkami. Stačí jeden pohyb a človek dopadne tak ako ty a ešte horsie.

ivka67
autor
9. jan 2024

@gemerka17 ale ja som nemala dôvod cvičiť tak ako píšeš, nemala som nikdy problémy s chrbticou, žila som aktívne ... keď sa mi to stalo 1.krát a riesila som to s dr nikto mi nepomohol , neporadil, iba lieky od bolesti a to prejde a preto sa mi to stalo druhýkrát. Predtým žiadna mr nič, žijem v zahraničí a uolne má odbili... preto to riešim na SK kde som si MR zaplatila na vlastne náklady a riešim ďalej... samozrejme cvičiť budem , už cely život asi pod dohľadom fyzio, ale nevedela som ako a kde začať keď sa na mna s prepáčením vysrali...

ivka67
autor
9. jan 2024

@gemerka17 s fitkom som skončila v lete odvtedy žiadne fitko, len prechádzky alebo max plávanie aj to ako chrbát dovolí, ja sama som na rázcestí a neciem vôbec čo robiť a už to nechcem zažiť a bojím sa aby horšie nebolo... ja som nemala sajnu čo je to nejaká protruzia platničky a celkovo má v živote nenapadlo že sa mi take niečo môže stat... mám 32 rokov a toto som fakt nečakala... otázka je mám riešiť fyzio a cvičiť a chodiť popritom do prace áebo sa mám dať pn alebo ako to vlastne funguje ? Ja som stratena , zohnúť sa nezohnem a v praci sa aj zohynam aj sedím a stojím na nohách veľa

tykat
9. jan 2024

@ivka67 v podstate ti "nic nie je", treba prejst cez tu akutnu bolestivu fazu, infuzie, lieky, ulavova poloha. A ked sa ti stav zlepsi tak zacat POD DOZOROM FYZIOTERAPEUTA cvicit, cvicit a cvicit. Posilnovat svaly ktore drzia chrbticu. Nic ine nepomaha, poznam ludi po operacii, ktorym sa problemy vratili. Pisem ako laik s viac ako 15r skusenostami, vracajucimi sa prisernymi bolestami chrbtice az kym som nezacala cvicit, dlhodobo a pod dozorom.

gemerka17
9. jan 2024

@ivka67 s chrbticou je to tak, že tebe nikto neporadí ani nepomôže. Všetko musíš riešiť sama po vlastnej osi. Je tu toho veľmi veľa napísané, kopec kopec rád. Tak si ich prečítaj a následne je celá liečba len a len tvoje úsilie. Nespoliehaj sa na nejakú zázračnú pilulku, tuto to proste nefunguje. Tak začni lúskať fórum, študovať a snažiť sa. Ak si na SK zajtra volaj fyzioterapeutovi, ktorého si vyberieš.

ivanka192192
13. feb 2024

Ahojte baby budete mi vedieť odpovedať ohľadom miechy? Alebo je tu niekde diskusia taka? Ďakujem