Výsledky echo

llenka014
17. jún 2021

Čo prosím znamená MI reg. Stopova? Na echo to bolo

zuzik307
17. jún 2021

@llenka014 minimalna mitralna regurgitacia...chlopna sa neuplne uzatvara a vracia sa krv z komory do predsiene...

llenka014
autor
17. jún 2021

@zuzik307 je to vážne? Alebo dá sa to liečiť či je to vrodené ?

zuzik307
17. jún 2021

@llenka014 a su nejake tazkosti, ci je to bez priznakov? tento stav nie je vazny, ale moze sa casom zhorsovat...treba sledovat u kardiologa...

llenka014
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
llenka014
autor
17. jún 2021
zuzik307
17. jún 2021

@llenka014 liecba je, treba este doplnit dalsie vysetrenia a sledovat u kardiologa...

llenka014
autor
17. jún 2021

@zuzik307 áno psychológa som už navštívila aj ortopeds

llenka014
autor
17. jún 2021

@zuzik307 môže to byt po covide? Keď som bola mladšia som to nemala

zuzik307
17. jún 2021

@llenka014 ano, po covide mozu byt poruchy srdcoveho rytmu- busenie, extrasystoly...

llenka014
autor
17. jún 2021

@zuzik307 toto presne som mala ale ta nedomyksvost má veru vystrašila riadne :/ to mám 22

llenka014
autor
17. jún 2021

@zuzik307 myslite že aj to môže byt po covide? Či skôr vrodené ?

sasha10
17. jún 2021

Ahoj mám to aj ja, ja som si myslela že mám úzkosť, ale mala som to spojené vždy so srdcom buď búšenie srdca alebo som mala pocit že mi srdce nebije - je to zvláštne ale je to taký pocit. Bola som u kardiológa pre istotu a mám to isté. Žiadna liečba na to nie je, je to väčšinou už vrodené. Môžeš sa zadýchavať, zle sa ti dýcha alebo spomínané búšenie srdca. Treba obedziť alkohol, cigarety a veľa športovať - dlhé prechádzky, byť v kľude. Mne to vtedy prestáva, ak mám hektické dni odrazu je to zhoršené. Čo mám prečítané starší ľudia to riešia už aj operačne. Ale snáď životosprávou sa to dá "ovládať". Doktor povedal iba kontrola každých 5 rokov...takže vysporiadaj sa s tým človek sám ako sa vraví 🙂

llenka014
autor
17. jún 2021

@sasha10 ale v roku 2013 som bola na echo a nemala som to zvláštne ak to mám vrodené možno to mám po covide , neviem ale veľmi sa bojím :(

sasha10
17. jún 2021

@llenka014 je to možné lebo čo som čítala tak pri covide môže opuchnúť srdcový sval (neviem či píšem fakt 100% správne) niečo v tomto zmysle a týmito zmenami sa to nedoliehanie chlopne môže ukázať. Máš aj nejaké príznaky? Mne sa niekedy z ničoho nič ťažko dýcha, alebo ak sa snažím nadýchnuť poriadne tak ma bolí hruď je to dosť nepríjemne, niekedy sa aj v noci zobudím že mi búši srdce a ťažko sa mi dýcha. Dokonca aj keď idem čoby len do mierneho kopca tak je mi ťažko a zadýchavam sa. No čo som čítala je to presne príznak toho nedoliehania. Lekár sa mi k tomu nevyjadroval asi ma nechcel "vystrašiť" iba že to má byť pod kontrolou.

llenka014
autor
17. jún 2021

@sasha10 no občas ťažšie dýchanie búšenie srdca mám ak mám stres úzkosť a vieš čo mne k tomu nepovedal nič len že je všetko ok kontrola keď budem mat výsledky od psychológa čo už mám 🙂, ale mna vždy chrbtica boli neviem či to z toho, som aj chuda dosť,a ak zo mám po covide tak možno by sa to mohlo dať do normálu

sasha10
17. jún 2021

Ja som tiež prekonala Covid ešte v januári a od vtedy ma fakt bolí chrbtica brutálne. Mala som to ako príznak korony a je to do teraz. Podľa mňa to bude tým a časom sa to dá do normálu, len telo je asi oslabené.

llenka014
autor
17. jún 2021

@sasha10 myslím aj ja dúfam že aj srdiečko sa dá do normálu

llenka014
autor
18. jún 2021

@sasha10 berieš nejaké lieky nato ?

sasha10
18. jún 2021

Nie kardiológ mi chcel dať polovičku nejakého lieku na zníženie tepu, ale odmietla som pretože ako som písala niekedy mám pocit búšenia ale zase niekedy mám pocit že búši fakt pomaly, takže na zníženie tepu som brať lieky nechcela. Ak si meriam aj tak tep až tak vysoký nemávam. Inú liečbu nenavrhol.

llenka014
autor
18. jún 2021

@sasha10 joj ja sa tak bojím :/ od kedy som toto čítala budúci týždeň chcem ísť ns kontrolu a ja tep mám dobrý keď nemám úzkosť

sasha10
18. jún 2021

A prečo sa bojíš? Podľa mňa to nie je nič extra vážne ak ani mna ani teba doktor neupozorňoval.

llenka014
autor
18. jún 2021

@sasha10 no mne to nespomenul ani len riešil vyšší tep kvôli stresu som ho mala vysoký po covide teraz je tak cca v klude 70-80-90 chcem ísť na kontrolu aj aby sa nato ešte pozrel, lebo ja už od včera nato myslím a zas mi tie extrasystoly pociťujem

sasha10
18. jún 2021

@llenka014 tak vidíš ak to nespomenul, tak to môže byť vážne len momentálny stav po Covide, možno to tam majú momentálne už bežné. Mne to spomenul pretože to bolo pred Covidom a asi to mám vrodené, ale že na ťažkosti aké ja pocitujem to nie je nič vážne. Ja by som sa nebála 🙂

llenka014
autor
18. jún 2021

@sasha10 možno po covide, aj teraz tie horúčavy hrôza už neviem či naozaj mi je tak zvláštne so srdcom vždy slebo len psychika úraduje

sasha10
18. jún 2021

Podľa mňa na veľa veľa % úraduje psychika pri takýchto ťažkostiach, mna sa kardiológ aj pýtal že či si nemyslím že mi to spôsobuje aj psychika pretože sa stretáva s veľa mladými dievčatami a takto to majú rovnako. Tak som si urobila názor že určite a šla som domov spokojná že srdce to nie je je to iba psychika. 🙂

llenka014
autor
18. jún 2021

@sasha10 mne povedal že psychika umna preto mám doniesť výsledok Id psychológa ale nedomyksvost chlopne žeby tiež psychika?