Vyšetrenie u psychiatra

13. máj 2023

Ako prebieha vyšetrenie,ako dlho trvá. Už teraz mám stres z toho sedenia. Rozhodla som sa liečiť svoje úzkosti,strach,paniku.Lieky vám zabrali?

madeline1
13. máj 2023

na to mozno staci terapeut, lieky su navykove...

lucia851
13. máj 2023

Neboj sa tam ísť,psychiater sa s tebou porozpráva o tvojich problémoch a lieky nie sú návykové antidepresíva návykové nie su

pribinak
13. máj 2023

Nemusíš mat stres. Bude to normálny rozhovor o tom čo tá trápi a čo chceš rieist.
Liekov sa tiež nemusíš báť, nie všetky sú návykové a ak áno, nepredpisuju sa len tak ako lentilky

mimirka32
13. máj 2023

Prve vysetrenie moze trvat dlhsie, je to rozhovor. Co som zazila psychiatrov, vsetci sa tvarili vazne a tak, ze ich moj problem akoze strasne zaujima a treba ho riesit. A ze urcite ho vyriesine. Mne to dobre padlo, ze ma brali vazne. A antidepresiva nie su navykove

bebemonika
13. máj 2023

Rozhovor. Ale možno by ti stačil aj psychológ. Napríklad ja som začínala psychológom. Ale ten usúdil, že to bude vážnejšie a treba lieky. Ale nemáš sa čoho báť. Je to len rozhovor. ☺️ Držím palce.

kacena4
13. máj 2023

@madeline1 @bebemonika myslim, ze je nevhodne radit psychologa pred psychiatrom, ked nepoznate jej zdravotny stav
a k otazke, neboj sa je to lekar ako kazdy iny, ked ides s anginou k dr. vysvetlis mu co ta trapy a tak to bude prebiehat aj u tohto, ak sa bojis, spis si na papier najdolezitejsie body o ktorych chces hovorit, budes mat istotu ze nic nezabudnes co chces riesit a v com ocakavas pocom. nie vzdy ti psychiater predpise lieky, uz len to ze sa s tebou porozprava ti vela pomoze, mozo usudi, ze by ti pomohol psychoterapeut, psycholog na pravidelne sedenia a rozpravania sa o konkretnom probleme a hladania vhodneho riesenia na problem. moze ta zastabilizovat liekmi, ktore vsak kludne po roku dvoch mozes vysadit ak sa budes citit ok (teda pod jeho dohladom). drzim palceky a prajem vela zdraru

lucia851
13. máj 2023

Viem sama lebo som tiež psychiatricka pacientka

zuzi56
15. máj 2023

@lucia851 antidepresiva sú navikove, záleží akú účinnú latku ti napíše, pozri si nejaký dokument o AD, väčšinou sú v aj, ale na yutube nájdeš aj sk.
To ti ale lekar nepovie, kukni si fóra, keď sa ľudí rozhodli prestať užívať AD, čo sa začne robiť s telom a psychikou .
Je to začarovaný kruh keď sa AD nahradia neurolon, lexaurinom……, keď sa podarí vysadiť AD človek sa stáva závislý na iných liekoch a až potom zisti, čo mu nikto nepovie a určite nie lekar ,

mimirka32
15. máj 2023

@zuzi56 hovoris z vlastnej skusenosti alebo si si pozrela ten youtube? Ja ti poviem z vlastnej skusenosti, ze nie su navykove. Mozes mat syndrom z vysadenia, ale to nie je zavislost. A tiez moja skusenost je, ze psychiatri nechcu predpisovat navykove lieky (neurol, lexaurin) dlhsie ako na zaciatku liecby. Prave preto, ze nechcu, aby si sa stala zavisla. Neviem teda u akeho psychiatra si to bola, ze ti nieco tajil, ale ja som zazila viacerych a nic take sa tajit nesnazili

hygienka
15. máj 2023

@zuzi56 tak práveže neurol a lexaurin sú vysoko návykové lieky. Ktoré kontrétne AD sú podľa teba návykové?

hygienka
15. máj 2023

Mozno bude postačovať serotonín.
Autorka je super, že si sa rozhodla riešiť svoje problémy. Treba si nájsť psychiatra, ktorý má dobré recenzie, kľude sa pýtaj v okolí, niekoho ti poradia a ak si nesadnete, lebo aj to sa stáva, tak kľudne ho môžeš vymeniť. Niekedy je fajn aj kombinácia psychiater +psychológ. Prajem všetko dobré v živote ❤️

123kika1234
15. máj 2023

@madeline1 hej tak asi vysadim antipsychotika, lebo veď sú návykové.. och niekto lieky bez diskutovania potrebuje.. 🙈

zuzi56
15. máj 2023

@hygienka účinná latka paroxetin , ten je asi najviac SSRI.
Preto to aj pisem, keď ľudia vysadzaju AD , dajú im frontin, lexaurin, neurol, rivotril……
A preto začarovaný kruh, vysadí AD a zisti, že už majú závislosť na benzakoch.
Nemusí to byt u každého, ale nikto vám neprizná, koľko toho prežil s AD , len možno tu na fóre,