Vysadenie antidepresív

29. okt 2022

Ahojte, pri vysadeni je normalne, ak sa vase uzkostne stavy zhorsia, ste unavene, bez nalady?

Uzivala som AD - cipralex rok a treti som na polovicnej davke s cielom vysadit. Mam takto uzivat iba polku do januara a potom ideme dalej so snizovanim...

Dakujem!

zmrzlinka2021
29. okt 2022

A vysadzuje ti ich psychiatricka? Uz je cas?

zobaka
29. okt 2022

na to by som dala pozor, lebo z navratu uzkosti a depresie sa tazko vysekava, z mojej skusenosti radsej nechat minimalnu davku, aby ostal clovek stabilizovany. Tie prejavy co mas po vysadeni nie su v poriadku

autor
29. okt 2022

@zmrzlinka2021 Ano ano, uz dlho som nic nemala. 🙏🏼 A dnes to bolo take zle... :( Snad to prejde.

autor
29. okt 2022

@zobaka depresiu som nemala nikdy. 🙏🏼 U mna boduje uzkost a to v podobe extremneho strachu o moje dieta. Uz prehnane, preto som zacala s chemiou. Dnes po dlhej dobe zas vypuklo. Tak snad iba preto, lebo mam znizene davkovanie. 🙏🏼

luccija
29. okt 2022

Ako dlho mas znizene lieky?treti den?pises to nejasne Ak ano moze to byt tym...ale zo skusenosti z okolia casom sa uzkosti vratili a isli spat na vyssiu davku.Niekedy rok nestaci, hlavne na jesen nic moc znizovat lieky, ak Ti bolo dobre preco sa snazis ich vysadit?

autor
29. okt 2022

@luccija ano, treti den mam polku. Predtym som uzivala 1 tabletku. Na zaciatku uzivania som mala tabletku aj pol.

Preco? Uz som mala taky vnutorny pocit, ze rozmyslam racionalne, nenecham sa dat dole myslienkami typu: urcite synovi nic nie je? Proste, vratila som sa do starych kolaji. A v neposlednom rade, rozmyslame uz aj nad druhym dietatkom. A v tehu by som nechcela do seba tlacit lieky, ak teda nemusim.

luccija
29. okt 2022

Tak vydrz mozno to je len teraz po znizenej davke.Ale bud obozretna, ak by to trvalo dlhsie

marianarem
29. okt 2022

No pravdepodobne to je tym vysadenim. Mne sa to uz pri vysadzani viackrat stalo a potom to ustupilo. Ale ak by sa to napriklaf po dvoch tyzdnoch vobec nelepsilo alebo by sa to nedajboze zhorsilo, tak asi este nebol dobry napad vysadit.
Cipralex je inak v tehotenstve pomerne bezpecny, kamoska ho brala a aj dve deti na nom odkojila a bez problemov.

zobaka
29. okt 2022

to je ten lepsi pripad, ze nemas depresiu, ale ja by som na tvojom mieste este ponechala cca 5 mg Cipralexu, lebo uzkost zvykne prejst do depresie, ja som pri vysadeni nemala absolutne ziadne problemy, ale do pol roka bolo vsetko naspat. Ked mas vyslovene len strach o dieta a nie taky "celkovy" skus chodit na psychoterapie, mohlo by to pomoct. Samozrejme v tehotenstve radsej bez liekov.

euka210
30. okt 2022

Docasne moze byt zle...mozno by pomohol jednorazovo xanax.

autor
30. okt 2022

@luccija
@zobaka
@euka210 dnes je to ovela lepsie. Ale mam pocit na vracanie, ja neviem, ci z toho. 🤦🏻‍♀️ Dala mi inak aj xanax, keby nahodou to bolo extremne zle.

A ano, ja som inak dost vesely clovek, ktory rad pomaha inym. Milujem zit a milujem svoj zivot, som vdacna, naozaj. Ale ten extremne tazky strach, ktory citim niekedy pri synovi ma znemoznuje v kazdodennom zivote. :( niekedy to trva tyzden. Inokedy 2 mesiace pokoj. A su to take veci, ktore normalny clovek si ani nevsima a mavne rukou. Naprikald. Syncek, ked sa zamysli, kuka do blba ako mi dospeli, alebo hocikto, tak hned mam pred sebou a trapia ma otazky, ci nema tu epilepsiu absenciu, lebo videla som o tom nechtiac precitala clanok a potom to uz islo dole vodou so mnou. Podla kamosiek som sprosta a prilis ho sledujem. Takze nikomu o tom nerozpravam....

luccija
30. okt 2022

Si uzkostlivejsia to neznamena, ze si horsi clovek.Niekedy je vela informacii na skodu🙂kazdy ma svoje strachy.Kamosky maju ine prezivanie nepochopia Ta... ja mam tiez svojich kostlivcov co sa tyka dietata a tiez su to veci co by ini hodili za hlavu.S dietatom pride strach ppdla mna najhorsia vec na materstve

zobaka
30. okt 2022

to vyzerala na generalizovanu uzkostnu poruchu spojenu s hypochondriou, psychoterapeut by ta naucil realnejsie rozmyslat, proste nove vzorce dat mozgu

autor
30. okt 2022

@luccija
@zobaka chodila som k psychoterapeutickam. K 2. Aj mi pomohli. Ale teraz bohuzial financie uz nepustia. 50e za 50min je dost. A skusala som aj cez poistovnu, oslovila som podla mna vsetkych, ktori beru, ale nemaju miesta. Takze uz musim sa fakt pozbierat a nehrat sa na rolu obete...

euka210
30. okt 2022

Ja tiez bojujem s uzkostami a je to tazke, ked zrazu nieco nahle pride, takze toto poznam. Kamoska tiez mava, tak v pripade nudze zoberie xanax, inak funguje normalne.

zobaka
30. okt 2022

urcite nie si obet, neber to tak, niekedy kazdy potrebuje pomoc a ano psychoterapeuti cez poistovnu maju velke cakacky 🤐tiez si nemozem dovolit sukromnika, pozicku na to brat

autor
31. okt 2022

@euka210
@zobaka Akurat citam o hypochondrii. Ako keby som citala o sebe. Len nie o seba sa bojim, ale o syna. A presne tak prehnane. Hlavne, co sa tyka mozgu.

Musi tu byt u mna nieco nyvriesene z detsva....

lenjaona
31. okt 2022

Ja som brala roky antidepresíva na úzkosti stres x liekov, po tom čo mi vyvolala nesprávna liečba epilepsiu som este brala ine lieky, ale nakoniec som si ich sama vysadila a 2 roky neberiem lieky na nervy žiadne a dobre je, k psychológovi môžeš ísť, ani súkromný neni tak drahy navyse su aj online keby náhodou
Ale netreba sa zbytočne stresovať

zobaka
31. okt 2022

ano, urcite je tam nejaky blok, keby sa ti podarilo najst, tabletky by si zrejme nepotrebovala