Vysadenie antidepresív

andrejka0805
15. jan 2022

Dobry den, uzivam Seroxat 20mg 1 tabletku rano asi 5 rokov. Tabletky potrebujem vsak vysadit, kedze planujem ist o mesiac na umele oplodnenie. Viem, ze sa tieto lieky nesmu prestat uzivat odrazu a preto som si pred 2 tyzdnami davku znizila a na polovicku tabletky rano. Vsetko vyzeralo byt v poriadku, nemala som s tym ziaden problem, viem, ze tie lieky uz nepotrebujem avsak posledne dva dni ma trapi pocit elektrickych sokov v hlave. Nemate s tym niekto skusenosti? Prejde to po par dnoch? Viem, ze by som sa mala poradit s lekarom, ale oni si idu svoje a nechcu tie lieky vysadit. A ja nemozem uz cakat, vzhladom na to, ze musim zacat s umelym oplodnenim, kym mam este aku taku sancu.

dadulamamula
15. jan 2022

@andrejka0805 antidepresiva sa vysadzaaju len pod dohľadom lekára, nesmiete si ich vysádzať sama, možno tým ze ste si zmenila sama dávkovanie vám to uskodilo.. Načo mate teda lekára?

andrejka0805
autor
15. jan 2022

@dadulamamula mate s tym skusenosti alebo nie? Keby mi s tym vedel pomoct lekar, tak sa tu nepytam.

trgypadl
15. jan 2022

@andrejka0805 niekedy sa AD uzivaju aj pocas tehu, dobry psychiater pozna aj vhodne lieky pri tehotenstve

dadulamamula
15. jan 2022

@andrejka0805 co je to za lekára, načo vám predpísal lieky keď vám nevie pomôcť ich vysadiť?

andrejka0805
autor
15. jan 2022

@trgypadl ja ich ale v tehotenstve uzivat nechcem, totiz mne tie lieky boli predpisane pri zlej diagnoze a odvtedy sa ich neviem zbavit, lebo vzdy ked sa spytam lekara ci ich mozem vysadit, tak mi povie uvidime..

trgypadl
15. jan 2022

@andrejka0805 5 rokov uzivate nieco, co vam bolo predpísané pri zlej diagnoze?
@andrejka0805

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
savanna
15. jan 2022

Ano, prejde to, je to bezny sprievodny jav pri vysadzani AD, ale moze to trvat aj niekolko tyzdnov. Ak tomu spravne rozumiem, do mesiaca sa chystas liek uplne vysadit? Lebo vysadit v priebehu 1,5 mesiaca AD, ktore uzivas 5 rokov, to nebudes mat len elektrosoky, moze sa ti aj psychicky velmi pohorsit, je to prilis rychle. Aby si potom nemusela nasadzovat AD naspat.

andrejka0805
autor
15. jan 2022

@trgypadl ano, nikto mi ich nechcel uz potom vysadit.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrejka0805
autor
15. jan 2022

@savanna prve dva tyzdne som necitila vobec nic a bola som ok s pol tabletkou namiesto jednej, psychicky sa necitim nijako zle, problem je v tych elektrosokoch.

trgypadl
15. jan 2022

@andrejka0805 ako nikto? Mal by Ti ich vysadit psychiater, respektíve lekar ktory Ti ich 5 rokov predpisoval

luccija
15. jan 2022

@andrejka0805 nemáš pravdu žiadny lekár Ti nemôže nútiť lieky.
Vysadzje sa pomaly aj niekoľko mesiacov, aj tak je riziko, , že hormonálnou liečbou pri IVF či prípadnom nezdare, ak neotehotnies sa Ti pohorší.
Takže vysadzovat mesiac pred je hlúposť.
Lieky by som buď znížila na pol, alebo nevysadila vôbec.Co Ti bolo diagnostikované?

luccija
15. jan 2022

@andrejka0805 2 t je krátky čas na to, aby si zistila ako sa cítiš.Ak by si lekárovi povedala, že sa cítiš dobre a chces vysadiť možno by Ti dal 30 mg a delila by si si liek 10 mg To môže byť malo po 5 r liecby

abcd547
15. jan 2022

20 mg sa mi zda velmi malinko, a este ked to davas na polku...

luccija
15. jan 2022

@abcd547 20 mg pri Seroxate je normálna dávka na ktorú reaguje väčšina pacientov ona vysádza, tak 10 mg.Kazdy AD liek má svoje dávkovanie niekde to je 75 tuším pri Alvente

katrinka8
15. jan 2022

@bambulienka25 - ja som to pochopila tak, že mala nejakú zlú (ťažkú diagnózu), ktorá jej spôsobila, že mala psychické problémy, a vtedy jej nasadili tie lieky. Teraz už tú diagnózu nemá, ale lieky stále užíva, lebo jej ich nechce doktor vysadiť. Ale možno som ja zle pochopila.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzi56
16. jan 2022

@andrejka0805 pochybujem, že sa ti ich podarí vysadiť, keď si vedela, že ideš na umelé op., prečo si nezačala už pred pol rokom vysádzať.
Nežiadúce a abstinenčné príznaky sú aj na pol roka!!

luccija
16. jan 2022

@andrejka0805 aký je dôvod, že lekár nechce lieky vysadiť?akú máš vlastne diagnózu?