Vyrážky po použití ultrazvukovej špachtle

lenkaziva
3. feb 2024

Ahojte, sú tu najaké kozmetičky, ktoré by vedeli poradiť? Dostala som ultrazvukovú špachtlu. Po prvom použítí bola pleť v perfektnom stave- žiarivá, čistá. No po druhom použití cca za týždeň sa mi vyhodili na pleti drobné hrbolčeky (ako husia koža) a trvalo niekoľko dní kým to zmizlo. Pleť som pred použitím naparila, išla som presne podľa návodu k špachtli. Všetko som vydezinfikovala, použila aj tonikum. Od toho druhého použitia mi ostala extrémne vysušená pleť, a hoci si dávam 2xdenne krém tak sa mi stále šúpe... ☹
Čo by set poradili? Mám špachtlu ďalej používať? Mohla nejako rozdráždeiť pleť? Ako sa zbaviť tej suchej pleti? P.s. používam prírodný nočný krém od ives rocher, cez deň čisté bambucké maslo alebo jojobový olej.
Mám 35rokov, zmiešanú pleť- nikdy predtým sa mi takto nešúpala...
vďaka za tipy!

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zadda1
3. feb 2024

nemohla ti urobiť zle práve tá dezinfekcia, ak vlastne zostala na špachtli? 🤔

gabika0825
3. feb 2024

@lenkaziva nerobila by som si takéto ošetrenia sama doma. Toto vykonávajú kozmetičky ktoré vedia postupy ktoré treba dodržať a nestanú sa takéto veci. Ty nevieš ako bude pleť reagovať, ani nevieš akú starostlivosť potom zvoliť podľa typu pleti + docistenie pleti atd… a bambucke maslo a olej na tvar cez deň by som úplne vylúčila. Veď to upchava pory. A yves rocher nie je prírodná kozmetika