Vyrážky na stehne

opice55318
14. júl 2018

Ahojte, prikladám sem fotku na stehne...v pondelok idem k lekárovi, len ma zaujíma, či niekto nemal niečo podobné. Neviete co to môže byť? Vyrazka je ako pľuzgier napustena vodou, ten keď praskne, tak sa osupe takto do kolieska... Mala som to len na zahyboch ako Vám obkreslujj gatky... Už to mám po celých stehnách... Nemáte niekto skúsenosť? Mam pocit, že to môže byť alergická reakcia... Ale rozširuje sa to... Dávam si na to sudocrem a udržiava miesta suché púdrom... No je ich viac a viac a už som z toho zúfalá...

viera
14. júl 2018

Nebola si sa kupať niekde naposledy?Myslim jazero....

danmag
14. júl 2018

Ovcie kiahne AK Su vodove.?????

whatever1
14. júl 2018

@opice55318 neviem co to je ale nepraskaj si tie pluzgieriky. Ked som mala okolo 10r a boli sme na skolskom vylete niekde v lese, mala som vtedy na sebe kratase a domov som sa vratila s takto opluzgierovanymi lytkami. Dodnes neviem co to bolo. Ale tam kde som si to praskla ostali jazvicky. Zajdi si pondelok k dr.

opice55318
autor
14. júl 2018

@viera nie nebola...
@danmag sú vodové... A potom také... Nesvrbi to ani nič... Len keď prasknu, tak to štípe a potom keď si dám sudocrem a detský púder tak samozrejme sa robia chrasty, lebo to obschýna...
@whatever1 tie pluzgieriky praskajú aj samé a hnisaju... Keď to prasknem ja, vyzerajú takto a nejak sa rýchlejšie zahoja mam pocit... Akurát sa mi objavujú už aj na ruke... Ľavá strana viac ako prava... V pondelok idem k lekárovi... Len vyčkať do pondelka... Nemala som ešte nič také... Je to hrozne...

opice55318
autor
14. júl 2018

@whatever1 ako dlho si sa toho zbavovala prosím Ta? Postupne sa Ti to rozširoval ci si to mala naraz? Lebo mne pribúdajú ''pekne''jedna po druhej, rozširujú sa jednoducho povedané...

mily7
14. júl 2018

@opice55318 a nie sú to kiahne? Priebeh môže byť vážne odlišný. Mala sa neskriabala vôbec a malý des, napr. Ona pár on veľa.

opice55318
autor
14. júl 2018

@mily7 ja som kiahne v detstve mala... Jedine, ze by som ich fakt dostala zase... Napadlo ma to fakt, ale čisto len tie pluzgieriky sa robia najlepšie mi je bez teplakov, lebo som potom nervózna z toho ako to skriabe štípe a všetko okolo toho... Inak to nesvrbi... Len je to fakt nepríjemné a najhoršie že sa to rozširuje... Od včera rapídne... Mate skúsenosti s kiahnamk 2x raz v detstve a raz v dospelosti niekto?

mily7
14. júl 2018

@opice55318 nič len k lekárovi. Hoc aj pohotovosť sk je to zle. Môže to byť alergická reakcia aj.

opice55318
autor
14. júl 2018

@mily7 to hej, napadlo nás s drahým, že na nejaké oblečenie, materiál alebo na prací prášok... Budeme možno múdrejší v pondelok, ďakujem za Vaše komentáre.

whatever1
14. júl 2018

@opice55318 ja som to mala jednorazovo po tom vylete. Asi neaka alergia alebo reakcia na nieco. Nove sa neobjavovali, ale zato sa to dlho hojilo a ostali mi jazvicky. Ty budes mat nieco ine. Ak by si mala teplotu, alebo sa zacala zle citit, tak necakaj do pondelka a chod na pohotovost. Alebo chod tak ci tak zajtra aspon budes mat klud. Budem drzat palce aby si sa toho cim skor zbavila😮

opice55318
autor
15. júl 2018

@whatever1 ďakujem, dúfam teda, ráno je to ok, no cez deň sa zvyknú objaviť ďalšie, tak som zvedavá dneska... Zajtra pôjdem tak či tak, aby sa to po zahojení týchto nevrátil späť nové...

whatever1
15. júl 2018

@opice55318 Daj potom vediet ako si dopadla..

opice55318
autor
16. júl 2018

Ahojte, tak sa hlásim s výsledkom od lekára, je to IMPETIGO... takže mám nasadené antibiotiká na týždeň 4xdenne a antibiotík mastičku 3xdenne... Držte palce, nech sa toho zbavím čo najskôr, rýchlo a účinne a aby sa neinfikovali odo mňa doma, hygienu samozrejme dodržiavam vždy na 100% a teraz až na 200% odkedy sa mi to objavilo, je to dosť nákazlivé...

whatever1
16. júl 2018

@opice55318 Fuja drzim palce, nech mas cim skor pokoj a diki za info😮

katren
16. júl 2018

@opice55318 vela stastia, ja som mala pred 2 tyzdnami od deti chorobu Ruky, nohy, usta...deti mali par vyrazok, ja komplet vysypana a odpalena na 3 dni....

opice55318
autor
17. júl 2018

@whatever1 nie je začo a ďakujem pociťujem zlepšenie, tak snáď som zaraz fit😊

opice55318
autor
17. júl 2018

@katren och o tom počujem tiež prvýkrát, sú všelijaké tie choroby... Nikdy som nič také nemala tak toto ma dosť prekvapilo, tiež som bola mimo pár dní, hlavne piatok, sobota a nedeľa... Včera hneď lekár a už sa to lieči ako má a nerozširuje ako za posledné dni... 😊A ďakujem😊