Vyrážky na dekolte

juana86
7. apr 2023

Ahojte prosím o radu. Stále sa mi robia taketo vyrážky. Najprv vznikne taka mala vodnata a neskor sa to rozšíri a ja to doskriabem do krvi. Pri koznej som bola dala mi masticky ale vobec nepomohli. V minulosti som mala candida plesen alergiu a casto mavam aj helikobaktera. Foto v komente.

juana86
autor
7. apr 2023
viktorialj
7. apr 2023

Vyzerá to veľmi bolavo. Nemôže to byt kontaktná dermatitida? Tu mám ja a v lete sa mi na tom isto mieste zvyknú robiť pupáky až vred.

juana86
autor
7. apr 2023

@viktorialj neviem googlila som o tej kontaktnej dermatitíde, este som o nej nepocula.

simsalabim
7. apr 2023

Asi sa tam moc potis a koza nedycha. Po prelieceni by som skusila denne puder, rano aj vecer.

viktorialj
7. apr 2023

@juana86 Mne moja lekárka povedala že to je. Mne tie vyrážky az poškodili kožu keďže natom mieste je “tenšia” citlivejšia. Kázala mi nato aj nejakú masticku ale zabudla som aku 😄 Robí sa mi to na rovnakom mieste, v medzierke medzi prsiami. Mna to ale skôr trápi prevažne v lete keď sa natom mieste potím a dráždi sa mi tam koža. Zvykla som si tam dávať aj detský púder a bolo to lepšie.

kacenocka2
7. apr 2023

I ja si myslím že od potu.. najlepšie by asi bolo zasušovat..bud pudrom,alebo sudocrem

tessa2299
8. apr 2023

Moze to byt od potu, ale mne sa robili vyrazky na dekolte aj z vonaviek. Ked som si strekla vonavku na kozu dekoltu.

juana86
autor
8. apr 2023

@tessa2299 ďakujem tiez mam podozrenie ze z vonavky

juana86
autor
8. apr 2023

Ďakujem všetkým