Vyrážky, hnisavé bodky

lenusqa332
20. mar 2024

Ahojte všetci.... Pred dvoma týždňami som dostala vyrážky najprv to boli také vyrážky že vlastne boli len červené a malé ako pupienky bez tekutiny. Lenže postupe sa to zväčšovalo a začali sa tvoriť hnisavé bodky. Tieto takzvané "vyrážky" boli bolestive dokonca to pálilo napuchlo , bolelo , zmenili sa na takú až fialovu farbu. Šla som k lekárovi ktorý mi s toho ložiská (mám to na čele ) odohral vzorku, zobral mi krv na vyšetrenie alergiu , imunitu atď ... A poslal ma ku kožnéj lekárke . Ta mi taktiež zobrala krv na herpes a na stafylokoka . A vzorku na baktérie ktoré tam sú ... Dali mi vlastne mastičku a čakalo sa na výsledky. Výsledky prišli všetky negatívne nepotvrdili sa žiadne baktérie ani stafylokok nič ... Krv tak tiež všetko v poriadku.... Nevedia prečo to mám s čoho to mám ani čo to je ... Mala som tieto isté vyrážky v roku 2020 , neskôr v roku 2022, a teraz v roku 2024 ... Každé dva roky sa mi to vracia a nikto nevie prečo .... Ja som s toho veľmi nešťastná , chodím do práce bežné medzi ľudí a veľmi sa hanbím za to ako to mám ... Chcela by som sa opýtať či mal niekto taký istý problém poprípade či niekto nevie čo to môže byť keď už ani lekári nevedia 😥😥ďakujem . Prikladám fotku

sejbipi
20. mar 2024

Nie som lekár, ani sa moc v takýchto veciach nerozumiem. Ale keďže to máš v pravidelných intervaloch, tak mi napadlo, že by sa telo čistilo? Možno je to blbosť, ale to mi tak prišlo na um

jumama
20. mar 2024

Ak to mas vzdy na rovnakom mieste - mozno skus navstivit nejaku akupunkturu alebo cinsku medicinu. Nie nejakeho sarlatana, na SK to musia byt studovani lekari, ktori si otvoria taku prax. V cinskej medicine existuje taka mapa tvare (pripadne si daj do googlu cinska medicina mapa tvare) a podla toho by sa mozno dalo zamerat, ktory organ ta trapi. A inak aj tu na koniku bola taka poradna, neviem ci je este aktivna, tvari sa ze ano, skus tam napisat: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

deti95060810
20. mar 2024

neskúšala si lekárov v zahraničí?
na nete nájdeš lekárov zo zahraničia. ktorí robia poradňu ... samozrejme za e...

lenusqa332
autor
20. mar 2024

@sejbipi No neviem , skôr mám strach či mi nie je niečo horšie na čo lekári nevedia prísť 😥

lenusqa332
autor
20. mar 2024

@deti95060810 neskúšala som , ale aj to je dobrý nápad za pokus to stojí , čo sa týka tých € je mi to jedno len nech mi už niekto povie prečo to mám čo to je a ako to má liečiť :( každý na mňa pozerá viem že je pohľad na mňa teraz nepríjemný ale ani ja sa necítim príjemne takto :(

megg1
20. mar 2024

@lenusqa332 zmen lekarov, aspon koznu, to nie je normalne aby ti na takyto rozsiahli ekzem, ktory musi neskutocne boliet dali len masticku. Ako to ze nevedia co to je? Nikdy sa s tym nestretli? Hladaj lekarov, odbornikov. Vyzera to ako psoriaza, alebo mozno nieco vaznejsie bakterialne, ale nie som odbornik.

tanyan
20. mar 2024

Endokrinológia (hormonálny výkyv v kombinácii s alergénom) alebo gastro...
Napríklad podľa prístupu na tomto linku by to mohlo byť tenké črevo: https://www.jasan.sk/sk/blog/choroby-vnutornych...

lenusqa332
autor
20. mar 2024

@jumama ďakujem napísala som.

lenusqa332
autor
20. mar 2024

@megg1 veď to že žiadnu baktériu tam nenašli nechápem tomu ona mi to vlastne vytlačila tu krv ten hnis a žiadna baktéria sa tam nenašla ... Ja už neviem čo mám robiť , ja som s Gelnice a tu nemáme na výber čo sa týka lekárov ideme tam kde nás zoberú čiže buď Krompachy alebo Spišská , niekedy aj do Košíc ale tam su taký niektorý že povedia že proste nepatrím pod Košice ale pod Krompachy alebo Spišsku , Spišská zas že treba ísť do Košíc .. a tak vseliak, takže tak 😥 smutné ...

lenusqa332
autor
20. mar 2024

@tanyan No len nemala by som potom aj iné zdravotné problémy? Ak by to bolo niečo s črevami? Lebo okrem toho čo mám na čele má nič iné netrápi nemám žiadne bolesti brucha ani na wc nechodím že by ma preháňalo...

viestta
20. mar 2024

@lenusqa332 skus VA USS, je tam dobra kozna

gumkac19
20. mar 2024

@lenusqa332 skúste kožnú vo Svidníku https://www.dost.sk/
Možno by vedela vyriešiť, chodia k nej ľudia aj z BA..veľmi dobrá vo svojom odbore

tanyan
20. mar 2024

@lenusqa332 Ja som kedysi malá suché chrasty na bruchu a lekár na kožnom mi urobil odber na helicobactera. Mala som 40-násobok hornej hranice tolerancie. Bolo to už nejaké pokročilé štádium a mala som naozaj šťastie, ze som natrafila na lekára so skúsenosťami a záujmom o zdravie pacienta. Tiež som netušila, že mám nejaký problém s trávením...

gabika0825
24. mar 2024

@lenusqa332 Fuha, máš to poriadne. Toto mi príde ako hormonálneho pôvodu. Máš všetko po tejto stránke ok? Vyskúšala by som kvapky gynex, či to nepomôže a nedávala by som na to nič hlavne iba mast od lekára. Žiadne kremiky ani gely ani make up… a nasadila by som aj probiotiká, môže byt problém aj v črevách. No najprv by som riesila či to nemôže byt hormonálneho pôvodu

lenusqa332
autor
24. mar 2024

@gabika0825 No a je to stále rovnaké už prešli skoro tri týždne od kedy to mám a žiadna zmena ... Lekárka mi dala fucacid krém ktorý mi robil ešte horšie , tak vravela že len gafrovu masť to znesiem ale stále to je rovnaké 😥😥😥 čo sa týka gyn. Minulého roka som mala na vajíčkach cysty ktoré som mala ísť operovať vlastne iba na jednom vajíčku , ale keď som šla na kontrolu tak mi to samo prasklo . Lekár mi nasadil belaru vlastne kvôli akné ktoré som začala brať keď už som tieto vyrážky mala asi týždeň .... Tak ja už neviem kde je problém . Nastúpila som do nového zamestnania, pracujem v obchode takže som medzi ľuďmi ... Ani si neviete predstaviť ako sa hanbím.... 😥😥

gabika0825
25. mar 2024

@lenusqa332 a nemôže ti dať kozna pn? Povedz jej že tá to boli, že ti to je nepríjemne, že nevieš sa sústrediť na prácu. Možno pre niekoho blbosť ale ja by som to riesila asi takto lebo aj v tej práci si do toho môžeš hocičo zaniesť, nehovoriac o tom že to treba ošetrovať, kým sa to aspoň nevysuší. Ja mám tiež problém cely život s cystami, ale takéto akne sa mi z toho nikdy neurobilo. A môže byt aj to že ti antika nesadla a zhoršuje ti to. Ja by som zasla ku Gyn a riesila by som hlavne tie hormóny. A nebolo by na škodu aj testy si spraviť na alergie.

lenusqa332
autor
26. mar 2024

@gabika0825 Idem v utorok po veľkej noci ku kožnéj na kontrolu, aj na gyn sa musím objednať . Možno by mi aj mohla dať pn no len teraz som nastúpila takže asi by to nebolo pre mňa dobre ísť teraz na PN .... :( to je ako keby naschvál keď som bola doma nič mi nebolo a týždeň pred nástupom do práce mi začalo toto ... Zákon schvalnosti ... Ale mám strach s toho lebo mi na to nič nezaberá , známe mi radia aby som vyskúšala sudocrem alebo detský púder ale čo ja viem bojím sa aby sa to nezhoršilo . Teraz na to dávam len framikoin masť a čistým to koloidnym striebrom.