Výrastok na prste

leliah
13. aug 2024

Dobrý deň, nemáte niekto prosím skúsenosť s takýmto vyrástkom na prste? Nie je to na koži, akoby mi to vyrastalo z kosti. Objavila som to dnes a k tomu ma už vyše týždňa bolí daná ruka okolo zápästia na dotyk. Neviem, či to môže spolu súvisieť. Ďakujem.

simsalabim
13. aug 2024

@leliah mam podobne, ale zvrchu prsta, akoby medzi klbmi prsta, ja to mam na tom klbiku najblizsie k nechtu, tiez na prostredniku. Lekar to oznacil za nezhubny nador chrupavky a poslal ma na Centrum chirurgie ruky. Tam mi povedali, ze kym mi nevadi, nechaju to tak, ak zacne vadit, rychlejsie rast ci boliet, pojde von. Ono takato operacia je vraj rizikom, lebo mozu poskodit nervy a ten clanok prsta "ochabne"... tak zatial cakam, hoci mam pocit, ze sa mierne zvacsuje a sem tam boli....

leliah
autor
13. aug 2024

@simsalabim Fuha.... Až mi zle prišlo 😒 No tým pádom si musíme zvyknúť, že to tam máme.

simsalabim
13. aug 2024

@leliah ale ty mozes mat daco ine... daj si to prezriet na chirrugii. Ak by to bol napr ganglion, tak to ti vedia pekne pichnut a tekutinu vypustit. To mi povedal obvodny chirurg, co ma poslal potom na tu chirurgiu ruky - keby to bol ganglion, vie mi to urobit aj on.

rezanka73
13. aug 2024

Šiesty prst

leliah
autor
13. aug 2024

@simsalabim Lenže to nevyzerá na ten ganglion. Takže na chirurgiu? Ja som sa zajtra chystala k ortopedovi 😀

simsalabim
13. aug 2024

@leliah mna obvodna poslala na chirurgiu.

leliah
autor
13. aug 2024

@simsalabim Už som si zisťovala, či obvodná robí, tak pôjdem ráno tam. Som zvedavá, kam ma pošle a čo je to zač 🤔

simsalabim
13. aug 2024

@leliah drzim palce, mozno ty mas daco ine ako ja… moje je uplne tvrde, ako kost 🤷‍♀️

leliah
autor
13. aug 2024

@simsalabim Aj moje.... Takže sme v tom evidentne spolu 😀 No zajtra budem múdrejšia, ale evidentne máme ten istý problém.

simsalabim
15. aug 2024

@leliah ako si dopadla?

leliah
autor
15. aug 2024

@simsalabim Ahoj ☺️ Obvodná ma poslala nakoniec ortopédovi, tak som objednaná 27ho. Nechytala mi to, iba to pozrela a že to bude "asi" ten ganglion. No som zvedavá, čo povie ortopéd 😃

simsalabim
15. aug 2024

@leliah tak daj potom vediet, celkom ma to zaujima. Ganglion by mal byt maksi a pohyblivy.