Vyradenie od lekára pre dorast a vstupná prehliadka do zamestnania

brrunetkaa
23. dec 2023

Ahojte, vie mi prosím niekto poradiť, že čo resp ako mám postupovať? Pozerala som aplikáciu VŠZP a nemám uvedeného všeobecného lekára, to asi znamená, že si ma už z evidencie vyradila lekárka pre deti a dorast že? Bolo by to logické, keďže už mám po 26ke 😅. No a medzi sviatkami potrebujem absolvovať vstupnú prehliadku do zamestnania. Ako mám postupovať? Mám si najskôr nájsť všeobecného pre dospelých, ktorý ma vezme do svojej evidencie a k nemu následne na tuto prehliadku? Alebo je možné danú prehliadku absolvovať u akéhokoľvek lekára aj keď nie som u neho evidovaná? V predchádzajúcim zamestnaní mali svojho lekára, ktorý vykonával vstupné a výstupne prehliadky ale v tomto nemajú nikoho takého. Jedná sa o prácu v administratívne, čiže asi pôjde len o potvrdenie a žiadne špeciálne vyšetrenia. Nejako som myslela, že ma automaticky ,,hodia na krk” inému lekárovi a nie že nebudem mat v aplikácii uvedeného žiadneho. Ďakujem za informácie a pekne sviatky prajem. 🙂

januska12323
23. dec 2023

Nikto ťa automaticky nehodí nikomu na krk. Po správnosti si mala ísť k dospelackemu lekárovi keď si začala pracovať. Detský nemôže vypísať ani na PN. Teraz musíš nájsť lekára, ktorý ťa vezme do evidencie, toho sa opýtaš či sa dá vybaviť prehliadka ihneď aspoň na papier.

patus_2
23. dec 2023

@januska12323 "detský" môže vypísať aj PN. Do 26 rokov môžeš byť v evidencii lekára pre deti a dorast.

@brrunetkaa nájdi si všeobecneho lekára, ak by ťa žiaden nechcel vziať, tak sa pozri, ku ktorému lekárovi spadaš podľa bydliska. Vysvetlí situáciu, určite sa s ním nejako dohodneš. Problém však môže byť, ak budú mať medzi sviatkami dovolenky...

liaka
23. dec 2023

@patus_2 mne povedala detská doktorka, že len do 19 rokov môže byť dcéra u nej.

kacena4
23. dec 2023

lekar 5a vezme do evidencie od nasledujuceho mesiaca, spatne sa neda, teraz si ho pohladaj a od 1.1. na zaeviduje. nemala si si to nechavat tak

brrunetkaa
autor
23. dec 2023

Ďakujem za odpovede 🙂

mogaa
23. dec 2023

no medzi sviatkami už nikoho nezoženieš🙂väčšina lekárov má dovolenky a tí čo robia, zastupujú aj iných....jedine ako samoplatca ak ťa niekto medzi sviatkami vôbec vezme...

namornicka
23. dec 2023

@liaka niektorí sú iba detskí (do 19 r.) a niektorí aj dorastovi. Čiže keď bude tvoje dieťa na vysokej, môžete nájsť dorastovu na par rokov alebo rovno dospelacku.

namornicka
23. dec 2023

@brrunetkaa zvláštne, že ti nenapísala aspoň mail alebo nezavolala, že ta dáva preč z evidencie.

brrunetkaa
autor
23. dec 2023

@namornicka no veď ešte 2 roky dozadu som tam bola na preventívke preto som nejako neriešila všeobecného lekára, až teraz keď som do aplikácie pozrela, že tam nemám uvedeného žiadneho 🤷🏻‍♀️ hlavne keď jej za mna mohli chodiť peniaze aj tak stale

brrunetkaa
autor
23. dec 2023

@mogaa no ja by som si to kľudne aj zaplatila ak je taká možnosť niekde

peter123peter
27. dec 2023

Pozri tuto: https://kardiosanus.sk/vseobecne-lekarstvo/cenn...
Ja som v rovnakej situácii ale mám na to cca týždeň ešte. Neviem či sa dá v takom čase nájsť nejaký nový lekár.