Vyprázdňovanie po pôrode

radovanaa
9. jan 2023

Ahojte baby , chcem sa opýtať, alebo skôr sa poradiť s vami . Som 4 deň po pôrode bojím sa ísť na veľkú potrebu .Mam hrozne bolesti , mala som prestrihnutu bránku a vytlačila som počas pôrodu " zlatú žilu " mam tvrdú stolicu a strašne to boli nemôžem sa poriadne vyprázdniť pretože ma to ďalej nepusti . Celí deň len cítim tlak a už som poriadne dva dni nejedla . Viete o niečom čo by mi mohlo pomôcť?

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kris12
9. jan 2023

@radovanaa mne dali na zlatu zilu tbl rovno v nemocnici + kazali, aby mi manzel doniesol nejaku masticku a ja som si pri druhom porode z domu zobrala glyc. cipky (po skusenostiach po prvom porode) a dala rovno tusim dva dni po porode, aby to islo lahsie von 🙂

pininka1
9. jan 2023

Urcire by som si dala cipok. Nech ti prejde to najhorsie a potom.viac vlakniny a kremy na zlatu zilu.

radovanaa
autor
9. jan 2023

@pininka1 ďakujem, skúsim

radovanaa
autor
9. jan 2023

@mamula20 ďakujem

zero_hero
9. jan 2023

@radovanaa tiež odporúčam cipok a v lekárni sa dá kúpiť sirup na zmäkčenie stolice a liečiť hemeroidy 🤷‍♀️ bola som na tom tak isto po pôrode

miadi
9. jan 2023

Jedz slivky alebo slivkovu vyzivku detsku. Pi vela vody jogurt mlieko .. nejedz suche veci pecivo, Daj si polievku.ovocie zeleninu. Daj si teplu sprchu-teply obklad na brucho.. neboj sa jest ale len Taketo veci ktore zmaksuju stolicu.

jesenzima
9. jan 2023

@radovanaa choď za sestričkami a vypytaj si čipok. Čím dlhšie nebudeš 💩, tým viac to potom bude bolieť..

basska_b
9. jan 2023

Ak si este v nemocke, tak čípok od sestriciek. Samozrejme, aj v lekarni si ho kup, ak treba... lepsie ako sa trapit... Mne stacil aj pohlad na ten cipok a vyslo to aj same 😃 je to o psychike. Ak si uz doma, tak urobit si pohodu, podlozit nohy, odviest pozornost s knihou napriklad...

kitycat
9. jan 2023

Supni si tam aj 2 glycerinove cipky a vydrz aspon hodinu, nech ti to tam premaznu. Ak tam mas uz "gucu ee" bolieť to bude, ale vylezie to lahsie a rychlejsie

slavka1988
9. jan 2023

@radovanaa určite čipok a na lacno slivkovú šťavu predávajú v DM drogerii chuť nič moc aspoň pre mna ale pomohlo to veľmi

bluemoon24
9. jan 2023

@basska_b jej 😅😅 aj me vzdycky stacilo si cipek donest akorat ma zachod a najednou to slo. Uplne jsi mi to ted pripomnela. Psychika dela fakt hodne.
Ale autorka: baby ti dobre radi, davej si cipky, aspon na zacatek, ony maji dvoji ucinek a jeden z nich je zmekceni stolice. Velmi ti to pomuze. Muzes si na poprve dat jeden nechat roztopit a pak hned druhy.

adkadz81
9. jan 2023

@radovanaa Glycerinove capiky

adkadz81
9. jan 2023

@adkadz81 Radsej 2 rovno.Ha som si ich zobrala rovno do porodnice. A vydrzat nutkanie na stolicu co najdlhsie .

svokrinjazykmonika
9. jan 2023

@radovanaa nám kázali to hlásiť sestričkám lebo je to dôležité, tie ti pomôžu s tým.

zuzinka888
9. jan 2023

Urcite treba cipok. Potom slivkovy kompot je strasne fajn ako prve a posledne jedlo staci 4-5 kuskov. Cipky su aj na zlatu zilu a taktiez krem. Presne viem co prezivas ja som sa mala az triasju ked mi trebalo ist.... Do buducna- Ono je dobry aj kupel v slanej vode zmakci to konecnik a potom ist hned 💩. Ale teraz nie lebo si po porode. To neskor ak sa ozve - niekedy moze prekvapit