Vypnuté vlasy a následná bolesť po rozpustení

maribell
14. okt 2013

ahojte neviem ani ci mi tu niekto pomoze lebo sa mi zda ze toto citim iba ja ..mam dlhe vlasy a ked si ich vypnem do hora na drdol po rozpusteni ma ako keby sticuju ..alebo bolia korienky ked sa rozpustaju do protismeru ako boli vypnute..ani neviem ci ma niekto pochopi ...alebo poradi... jednoducho milujem do hora vypnute vlasy ... ale ked si ich vecer rozpustim neuveritelne ma boli pri korienkoch ... po par minutach to prejde ..ale preco to ja citim a ine zeny nie? ..da sa tato bolest niecim odstranit?

kiqusiq
14. okt 2013

@maribell ahoj, u mňa je to podobne, tiež mám dlhé vlasy a u mňa stačí keď si len urobím cop a večer ma to bolí a potom to prestane. Niekde som čítala, že je to spôsobené tým, že vlasy na to niesú zvyknuté ale neviem či je to pravda. Ja nosím zväčša rozpustené vlasy, len občas si ich vypnem a potom to večer bolí. Ale neviem, či na to niečo pomáha alebo čo.

dejka77
14. okt 2013

Viem co myslis, aj ja to niekedy citim. No neviem co ti na to poradit. Uz som parkrat citala, ze takyto uces vobec nie je vhodny, urcite nie na dlhsie nosenie. Mozno aj z tohto dovodu.

charluc
14. okt 2013

@maribell ahoj 🙂 ja sice nemam dlhe vlasy,ale obcas si aj ja potrebujem dat vlasy do gumky a vecer jak rozpustim tak myslim ze mi hlava aj vlasy odpadnu 😒 ties mam ten pocit ako pises,bud si hned umyjem alebo precesem kefou ,lepsie povedane premasirujem 🙂

maribell
autor
14. okt 2013

@kiqusiq je to mozne ze vlasy niesu zvyknute ale co mam mat nonstop vypnute vlasy? 😅 predsalen pred kupanim si ich aj tak musim rozpustit a potom to boli 😀

terezka1947
14. okt 2013

@maribell aj ja to mam...myslim,ze je to "normalne"....skus castejsie menit uces,aby mali vlasy aj inu "polohu" 😉

kiqusiq
14. okt 2013

@maribell Ja viem, ja som to iba niekde čítala, ako vravím neviem či je to pravda či nie 🙂

maribell
autor
14. okt 2013

@dejka77 ..u mna je jedno ako dlho mam vlasy vypnute ... ale predsalen ten kto ma dlhe vlasy mi da asi za pravdu ze sem tam si treba od nich oddychnut a vypnut ich 😀 hlavne pri detoch
@charluc presne ako pises mam pocit ze mi vypadaju komplet vsetky 😀 .... ach to ozaj nic neexistuje?

victory1
14. okt 2013

@maribell Tak a toto dam precitat drahemu, ked na mna kuka ako puk, ked mu vecer poviem, ze ma bolia vlasy... 😉 Mam polodlhe vlasy a pri praci mi lezie na nervy, ked ich mam v tvari, preto som si ich aj ja davala do copu, do gumicky. Ale vlasy mi zacali padat a boleli. Kamoska mi poradila, aby som gumku vymenila za stipec. Tak si to teraz zamotam a zastipcujem, stipec zamaskujem vlasmi. V podstate efekt ucesu je ako pri cope s gumickou, ale ked si vlasy rozpustim, je to fakt neporovnatelne. Myslim, ze tou gumickou vlasy vlastne tahame, sticujeme, preto tie korienky bolia. Ten stipec je rozhodne setrnejsi... 😉

maribell
autor
14. okt 2013

@terezka1947 ja praveze mavam rozpustene vlasy niekedy si dam cop a to je v pohode ale sem tam si chcem dat nieco pekne a tak si vypnem vlasy az uplne do hora do drdolu ..aa vtedy to boli ich rozpustim 😀 len tam hore sa im akosi nepaci ☹

ichbinich
14. okt 2013

Ja to citim, ked ich mam zviazane prilis silno...
Mam vlasy po pas, ale na 99% ich nosim hore, teda minimalne vo vrkoci.
Inak menim ucesy, raz klasicky vrkoc, raz cop, raz zapleteny cop, potom rope braid, potom nejaky rychly bun a do toho hair stick,... podla casu a nalady. Ale bolest citim pri rozpusteni iba vtedy, ak som ich mala stiahnute prilis silno...

terezka1947
14. okt 2013

@maribell ...hmm,myslim,ze sa im asi nepaci zmena 😀 ...ja to mavam,ked mam niekolko dni po sebe vlasy vypnute a potom si ich rozmustim a aj vtedy,ked ich mam ako ty,rozpustene a vypnem si ich...takze mne to pride,ze je to o tej zmene ucesu...

sue
14. okt 2013

Babule, to je vtedy, keď si ich príliš silno stiahneme 😉 takže povoliť trošku, príp. poprichytávať sponkami...

eeffka
14. okt 2013

@maribell samozrejme, stahuj si menej gumicku. Tot vsjo.

a jeden tematicky vtip: mamicka pride s dcerou k ocnemu, pan doktor moja dcera ma strasne vypulene oci, doktor chodi obzera a vyhlasi: povolte jej gumicku 😀

maribell
autor
14. okt 2013

len by som chcela vedeit ako si mam urobit krasne uhladeny vypnuty drdol ked si nemam silno utahovat vlasy 😀

joy23
14. okt 2013

@maribell najpravdepodobnejsie je to, ze mas vlasy silno stiahnute gumickou. ja to poznam, mavala som velmi dlhe vlasy a huste, cize ked som si ich len tak jemne zviazala, nepomohlo mi to, takze vzdy som volila pevnejsiu gumku a silne zviazanie.. no vecer aj mne vzdy vlasy "boleli", priatel tomu vyrazu nikdy nerozumel.. Potom som si zacala robi "drdol" , stacilo jemnejsie zviazanie, vzdy sa to nejak zachytilo, no vlasy som si tymto drdolovanim a uzlikovanim velmi znicila a zacali hrozne padat.. tak museli ist dole a vsetky gumky nahradil stipec 🙂 a neviem o nicom, co by pomohlo alebo vyvarovalo sa bolesti, teda jedine jemnejsie zviazanie, no vlasy padaju..alebo pokazde ked si rozpustas vlasy si ich hned "masiruj".

angua27
14. okt 2013

@maribell, pekné drdoly sa dajú robiť s týmito pomôckami. http://www.svetovy-tovar.sk/p/hairagami-francou... mám a často ich používam. a potom štipce, alebo jemnejšie zopnutie gumičkou. vlasy "bolia" so silného stiahnutia v gumičke, keď sa vôbec nemôžu hýbať okolo hlavy. ja to mávam, ak mám spoločenský účes od kaderníčky, keď mi vlasy veľmi silno stiahne. 😉

janielikk
14. okt 2013

@maribell Skus si vlasy po vytvoreni drdola prestriekat lakom a uhladit rukami (ja tak obcas kamuflujem v nestihacke mastne vlasy 🙂 ). Dobre to vyzera, drzi to cely den, nepotrebujes sponky a leskne sa to 🙂

janielikk
14. okt 2013

@angua27 Inak hairagami mam aj ja, ale moc ho nepouzivam, pretoze mam postupny strih a kym to nakrutim po tie kratsie vlasy, tak sa mi to uz hrcatie, teda ked chcem len jeden drdol.

janka2273
14. okt 2013

@maribell To sa nedá pri rovných vlasoch bez totálneho stiahnutia s gumičkou..mňa potom večer ešte aj koža na hlave bolí a korienky mi idú vyskočiť 😝 😝 😝 Ozaj len ponoriť hlavu do kúpeľa pomôže..a ked dám voľnejšie gumku,tak o chvíľu som ako bosorka,ak nie ako tela 😉 😲 🙂
Ale pred dávnymi rokmi som zase nosievala vkuse len v cope vlasy a vtedy ma to nebolievalo,takže je to asi len o "tréningu" 🙂 🙂 🙂

oktobermimi
14. okt 2013

@maribell skus si menej utiahnuť gumku 🙂 nech nemáš vlasy také až moc napäté 🙂 ak ti náhodu nedržia tak daky lak alebo sponky 🙂 😉