Výplach nosa citrovitalom a soľou

amanda12
1. aug 2013

Vie mi niekto poradiť, ako rozriediť kvapky CITROVITAL na výplach nosa? Takisto aj morskú soľ a sodu bikarbonu. Vraj je to dobré, len neviem ako riediť, v akom pomere. Ďakujem

amanda12
autor
2. aug 2013

a ešte, ako dlho sa to môže vyplachovať, alebo sa to ma striedať?

giuditta
2. aug 2013

Príprava fyziologického roztoku :
do litra vody vysypeš 9g (= 6ml) soli,prevaríš,po vychladnutí skladuješ v uzavretej nádobe...

Citrovital a Citricidal používať iba v prípade že nos.sliznica je bez zápalu a akejkolvek rany,v opačnom prípade môže roztok hróóózne štípať,krvácať a bolieť celé vnútro nosa ( mňa dokonca aj hlava bolela celý deň) ...

amanda12
autor
6. sep 2013

@giuditta Ďakujem a je potrebné tú vodu so soľou prevárať? lebo čítala som už viacero rád, ale ešte som sa s tým nestretla
a ten citrovital si v akom pomere riedila? nemala si toho veľa ked ťa to tak štípalo?

giuditta
6. sep 2013

@amanda12 netreba prevariť,ked sa rozpustí soľ môžeš začaš s vyplachovaním... popr.môžeš vyplachovať aj s Vincentkou ,dá sa kúpiť už aj s rozprašovačom.

Ja môžem iba Hypomer isotonic ,ostatne su pre mňa moc silné.

Citrovital je sladký sirup,ktorý sme vypili so synom za pár dní 😀 ...u nás nemal žiadný efekt -zbytočne vyhodené peniaze,nakolko je drahý cca.10€ a jedna flaša vydrží iba pár dní -tak dakujem pekne 😠

Citricidal sme užívali iba počas choroby..mieša sa niekolko kvapiek džusom či vodou a piť niekolkokrát počas dňa...my sme to tak neurobili,bo má takú hroznú,neznesitelnu chuť ten výťažok z grepových jadierok že po prvom pokuse som jednoducho nedokázala zopakovať procedúru.....
Zabralo jedine to,že som nakvapkala 5kv.na med resp. do pomaranč.šťavy (cca.0,5 dc) a rýchlo prehltla...

Netuším či zabrali tie kvapky alebo vysoké dávky vit.C ale musím napísať že odkedy som začala dávať synovi Citricidal,mal iba 1x ATB ....ale zasa na druhej strane nedokázala kvapka mu zničiť zlatého stafylokoka v nose a to sme poctivo každú hodinu vytierali s roztokom -dľa odporučania - niekolko dní a nič... 😖

amanda12
autor
9. sep 2013

tak ja nepijem zatial tieto kvapky 🙂 mám iné prírodné veci na prečistenie a liečenie 🙂 Citrovital iba na výplach, ale počula som, že je to slabé, že je potrebný Citracid či ako sa to volá 🙂 že citrovital je iba napodobenina. Ja mám Citrovital tuším za nejaké 3-4 Eura nie 10 😲 mám streptokoka a "vraj" aj zlatého stafilokoka, no u lekára sa nepotvrdil, iba raz vyšiel v moči a po zopakovaní už nebok, lekárka vravela že sa laboratoriu asi nejako dostal do výsledkov 😝 Ja vyplachujem tak že do jedného pohára takého menšieho ako klasický taký akoby detský dám jednu kvapku a s tým preplachujem nos a na hrdlo do riadneho pohára 5-7 kvapiek a kloktam. Zatial iba 1 x za deň, bojím sa, aby som si nenarušila sliznicu 😖 neviem
@giuditta

giuditta
9. sep 2013

@amanda12 ja sompresla na propolis (dedo mi to pripravuje),je to chutne,lacne a hlavne ucinne!!! Mala som chytene priedusky,zvys.teplota do 37,5..uz to vyzeralo na ATB,ked ma napadlo ze skusim propko..denne 3xsom pila a po par dni som bola ze uplne fit !! Takze chutovo sa nedaju ani len porovnat,a cenovo detto 😉

giuditta
9. sep 2013

@giuditta ked mas v nose stafilokoka ci streptokoka preco neskusis Pamycon kvapky?Vyhubia bakterie za 1 tyzden..ten Citricidal stal okolo 30€ aj s postovnym,a aplikuje sa tak,ze namocis vat.tycinku do pripraveneho roztoku niekolkokrat denne(asi kazdu hodinu) a vytieras vnutro nosa s tou tycinkou..nam to nepomihlo,a myslim si ze ani inym...ak predsa kupis a budes uzivat,daj vediet ci ti pomohol

amanda12
autor
20. nov 2013

@giuditta vám pomohli kvapky Pamycon? ako dlho ste užívali? je to na predpis? Citricidal nepoužívam ale citracid 🙂 to stojí cca 6 Eur. a ten propolis to ako sa vyrába?

giuditta
11. dec 2013

@amanda12 neskoro reagujem,nemala som cas na MK..takze,Pamycon raz pomoze raz nie,zalezi od bacila..Co vy kupujte Citracid za 6€ je velmi slabucke,mozete vypit aj celu flasu naraz aj tak nema ziadny ucinok...ak niekto napise opak,tak dovolim si tvrdit ze sa v tom nevyzna...proste je to velmi slabucke aj ako prevencia aj ako boj proti virusom,bakteriam....propolis neviem ako sa vyraba,venuje sa tomu dedo,ja to len pijem 😉

giuditta
11. dec 2013

@giuditta potrebujete v com pomoc? s cim mate problem este stale s nosom?

amanda12
autor
28. dec 2013

@giuditta no zlatého stafilokoka som sa zbavila 🙂 nos a hrdlo "vraj" čisté 🙂 ale streptokok v močovo pohlavnom ústrojenstve a stale dookola zápaly :/

ivanakir
28. dec 2013

@amanda12 a co na to lekar???? Nedal ti nejake silne antibiotika????

amanda12
autor
29. dec 2013

@ivanakir antibiotika jem ako cukríky. Obvodná mi povie že vždy musím mať pri sebe ATB, ženska zasa len za ATB nie je, ale zasa nevedia už čo so mnou. ATB, rôzne gynekol. čipky, maste...... a nič nezabera, teda aj ked zaberie tak o pár týžd%nov, či mesiacov sa to vráti