Vypíše mi nová lekárka PN?

dada558
4. máj 2023

Ahojte, moja doktorka náhle odišla a ja si mám hľadať novú lekárku. Sú to asi 2 mesiace a nepodarilo sa mi lekárku nájsť, ale zajtra chcem jednej zavolať, ktorá by ma mohla prijať. Problém je v tom, že robím na pol úväzku a potrebujem PNku. Moja karta je ešte u starej doktorky a asi pár dní potrvá, kým mi moja zdravotná karta bude u novej lekárky. Tá nová lekárka mi hneď môže vypísať PNku aj keď u nej ešte karta není? Lebo od zajtra nemôžem chodiť do práce kvôli chorobe a hlavne kvôli kaslu a potrebujem aj lieky od tej novej doktorky. Dovolenku čerpať nemôžem a tu PNku potrebujem čím skôr. Myslíte, že ju teda môže nová doktorka dať hneď?

ildiko36
4. máj 2023

@dada558 kvôli kašlu pn? To musiš mať daaku infekčnú chorobu aby ťa niekto vypisal na pn..treba odbery, vytery atd..treba mať diagnozu.
Keď ti viem odporučiť, ja osobne robým tak že mam dvojitú kartoteku..Všetko prefotím a davam do euro obalov čo si zaviažem, a keď lekar neni ochotny dať moju kartoteku mam zo všetkeho kopiu

dada558
autor
4. máj 2023

@ildiko36 nie je tam len kašeľ ale ja v praci nemôžem byť a takým dusivym kašľom. Sú tam aj teploty a iné veci.

dada558
autor
4. máj 2023

@ildiko36 ja som len chcela vedieť či má hneď Nový doktor môže dát na PN aj keď tam nebude mať ešte moju kartu

matullienka
4. máj 2023

@dada558 záleží od dr, niektorým stačí keď s nimi podpises novú dohodu a kartu by si mali vyžiadať oni a ja nevidím dôvod prečo by mali na ňu čakať aby ťa mohol vypísať PN

@ildiko36 prosím ťa a to čo sú za podmienky, že by musela mať urobené odbery, vytery a podobne. Veď ľudia sú bežne on aj s chrípkou alebo virózou a nie vždy sa hneď robia odbery, vytery ...

ildiko36
4. máj 2023

@matullienka robým v zdravotnictve, a prve čo aj moja dr spravy to su odbery a vyter aby sa potrvdilo diagnoza a mohli nastaviť na liecbu.Bez vyteru Atb neni dobre podavať, treba vedieť o čo ide a na čo je to rezistenty a ktore Atb pomáhajú.,bez toho aj keď budeš mať noveho lekara zrejme ta nevyhodí na pn

matullienka
4. máj 2023

@ildiko36 tak pri chrípke sú tí antibiotík na dve veci, mne teda dr nerobí pri každej chorobe hneď všetky odbery

janinah
4. máj 2023

Som zdravý.sestra.novy lekár ti moze hneď dať PN.nemusi mat tvoju kartu.Vie tá aj bez nej vyšetriť a posúdiť.ci tvoj stav vyžaduje PN.

ildiko36
4. máj 2023

@matullienka pri kazdej chorobe by sa mal robyť vyter a hneď v labaku zisťujú aj atb ná čo je rezistencia

janinah
4. máj 2023

@ildiko36 to určite nie,nie pri každej chorobe...

lilianka28
5. máj 2023

@dada558 Može ťa vypísať aj nová dr. na PN. Vôbec nie je pravda, že pri každej chorobe sa robia výtery a odbery. Ak kašleš, maximálne ti urobí CRP či sú potrebné ATB.
Až následne, ak ti to nebude prechádzať sa robia odbery, prípadne ťa pošle na ORL vyšetrenie, pľúcne ...
A áno, aj s LEN dráždivý kašlom som bola PN. Ja som kašlala až tak, že som mala svalovicu. Vôbec si neviem predstaviť tak sedieť v robote.