Výpis zo zdravotnej dokumentácie

potkan212
8. aug 2021

Môže neurológ len tak svojvoľne, bez akéhokoľvek poverenia alebo vyžiadania poskytnúť výpis zo špecializovanej zdravotnej dokumentácie všeobecnému lekárovi a len tak mu to poslať poštou? (jedná sa o výpis pri diagnostikovaní epilepsie a žiadosti o to, aby zaslal požiadavku na zobratie VP). Ďakujem za radu.

patka06
8. aug 2021

áno, lekár zistil že pacient nie je zdravotne spôsobilý na vedenie motorového vozidla, musí na to upozorniť všeobecného lekára, ktorý vydáva potvrdenia k VP

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
potkan212
autor
8. aug 2021

@patka06 v akom právnom predpise je prosím Ťa toto uvedené? A čo ak to ten lekár získal tú zdravotnú dokumentáciu z centrálneho príjmu spôsobom takým, že som mu ju neposkytol ja ale niekto iný prostredníctvom MMS?

potkan212
autor
8. aug 2021

@viestta to ja teraz neriešim, mňa zaujíma len konkrétne právny predpis, ktorý to tomu neurológovi prikazuje.

patka06
8. aug 2021

@potkan212
VYHLÁŠKA
Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky
z 13. mája 1997
o zdravotnej spôsobilosti na vedenie motorového vozidla
§ 7 ods. 4

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
potkan212
autor
8. aug 2021

@patka06 to je ono, ďakujem 🙂

potkan212
autor
8. aug 2021

@patka06 ešte k tomu druhému čo som sa pýtal mi nevieš niečo povedať?

patka06
8. aug 2021

@potkan212 myslím, že ako tvoj lekár má právo vyžiadať si akékoľvek výsledky vyšetrení, či už od odborných lekárov alebo z centrálneho príjmu bez tvojho súhlasu

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
potkan212
autor
8. aug 2021

@patka06 nie nie, on si nič nevyžiadal, ja viem, že mal by som mu to doručiť ja. Ale jednoducho niekto iný mu to doručil formou MMS o čom existujú dôkazy. Ak by to skrátka nemal, nebolo by čo poslať obvodnému... O to ide 🙂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
potkan212
autor
8. aug 2021

@viestta Nene, mne tu teraz uz nejde o ten vodicak, ten stale mam aj ked toto cele sa odohralo pred 3 mesiacmi. Chcem si to len doriesit po pravnej stranke aby som bol spokojny.

patka06
8. aug 2021

@potkan212 zájdi teda za právnikom a poraď sa, presne mu vysvetlíš čo a ako sa stalo, lebo ja sa takto v písaní v tom celkom strácam a nie som ani právnik
No v každom prípade si mal tú dokumentáciu doručiť lekárovi ty ...tak ako si to aj napísal.
A len tak medzi nami, dúfam že aj keď ti nechali VP ..tak autom nejazdíš

potkan212
autor
8. aug 2021

@patka06 Ale rozhodne som nedoručil, to znamená, že neurológ by to nemal odkiaľ vedieť a celá zodpovednosť by bola na mne. Lenže niekto poslal neurológovi správu z centrálneho príjmu cez MMS a on na základe toho a z nej citoval všeobecnému lekárovi, což mi pripadá krajne úchylné. Aby niekto poslal moje správy cez MMS s dovetkom, že okamžite nech mu zoberú vodičák a neurológ na to odpíše, že jasné, ihneď zajtra to vybavím.

potkan212
autor
8. aug 2021

Samozrejme, že jazdím autom čo najmenej, ale nová neuro jasne uviedla, že epilepsia, sekundárna etyltoxická (po 3 dňovej chlastačke bez spánku). MRI, CT, EEG všetko úplne čisté.

esterba
9. aug 2021

@potkan212 ako pravnik ti mozem povedat, ze patris medzi tu, nastastie, malo pocetnu skupinu klientov, ktori nikdy spokojni nebudu. Ale su advokati, ktori sa masochisticky, mozno pre peniaze, ujimaju zastupovania aj takychto ludi, alebo mladi advokati, ktori to este nedokazu rozpoznat. Tak hladaj, najdes. Ak by si si predsalen chcel nechat poradit, utried si priority, lebo s takymto pristupom iba naplnis niekomu penazenku a sebe znicis zdravie, spory su stresujuce, dokonca aj pre tych, ktori ich doslova vyhladavaju.

potkan212
autor
9. aug 2021

@esterba Nevadí, ja mám peňazí dosť. Pre mňa bude už výhra len to, že pani doktorku osloví úrad pre dohľad nad ZS. A akože len niekomu naplním peňaženku? To akože kadekto si môže posielať moju dokumentáciemu a v sms sa dohadovať o osude môjho vodičáku?

potkan212
autor
9. aug 2021

@esterba Doposielam