Vypadávanie vlasov - Tea tree olej

29. aug 2023

Ahojte, stal sa mi taky pruserik ze zdalo sa mi ze mam lupiny ked sa mi mastili vlasy a tak som zacala pouzivat tea tree olej ktory som si davala do samponu … akurat dnes mi muz hovoril ze sa mu zda ze mi viac padaju vlasy lebo su vsade ale ja som si to s tym nespajala… ale dnes som pritvrdila a urobila som si zabal z kokosoveho oleja a tea tree oleja a v sprche mi vypadalo neskutocne mnozstvo vlasov 🥺 stalo sa to niekomu? co mam robit?

vorkola
29. aug 2023

No tea triil oiil ,sa zvycajne pouziva na zapaly,ale na to miesto ktore je zapalene Napr mas Nejaku povrchovu ranu na tele, udreninu popaleninu napr dnes som sa popalija o varovu panvicu asi tak 2x 3 cm, na zapästi,palillo az do zbesnenia, rycklo poliala vodou a 1 kv esencie tea tri oiil a rozotrela ale len tu popaleninu
a okolie popaleniny utrela papierovou jednorazovou veckovkou aby sa to nedostalo aj na zdrave okolie popalenina prestala palit a do vecera sa mi to stiahlo na polovicu . No asi tak pred 10 rokmi som mala na brade nejaky vriedok ,ktory sa nehojil ,kozna dala ATB,a tusim aj nejaku mast dotlelo to az tak ,ze asi tam budem mat az sa to zahoji do vnutra taku preliacinu,teda asi taku ,ze by sa tam strcila taka mala guliocka trebars, alebo male ocko na prsteni a este ,zacalo ma to tak strasne svrbiet ze v noci som nemohla spat, 1 mesacna liecba od koznej vobec nezabrala Kolegina poradila tento olejcek tea tril (australsky olejcek ,tak sa to aj vola) ale tiez len na vriedok A za tyzden sa zcelila aj prelliacinka nezostala ani jazva .No ale s tymto velmi ,prevelmi opatrne, lebo s nim ked sa to prezene ,narobi viac skody ako asoh ,Hned utekaj na kozne,ona ti povie ,ci mas este zachovale korienky vlasov ,ak ano,tak bude dobre ,da sa to napravit nieco ti na to da,A uz viac s tym tea trill porad vzdy s mudz,lebo on je aj zakerak,jak aj s tvojimi vlasmi.Zelam ,aby ti vlasky narastli

autor
29. aug 2023

@vorkola Dakujem za odpoved, a riedis ho na tie rany? neviem si predstavit to dat na otvorenu ranu nestipe to ako fras ked to dokaze nezriedene popalit aj zdravu kozu?
Vlasy som si precesala 2x po sprche a uz to je lepsie, na druhy krat vypadlo len zopar. Snad mi na hlave nieco ostane 🤷🏼‍♀️

slavomira236
29. aug 2023

Ja puzivam neriedeny na vyrazky opar na kiahne som davala. Aj na bolavy zubi zaberal

domiklik
30. aug 2023

Skôr by som zaradila nejaké vitamíny, základ béčko, cecko to je základ a na vlasy predovšetkým kombináciu zinok, selen a biotin.. Kokosovy olej, nemá s vypadáva im vlasov absolútne nič spoločné a Tea tree je za mňa dosť agresívna záležitosť aj keď nemáš vo vlasoch zápal, možno nariedeny...

janai1
31. aug 2023

Používam tea tree olej na vlasy ale riedim ho s rozmarínovym a argánovým a vlasy mi vypadávajú oveľa menej