Vypadávanie vlasov po pôrode

miushik765
11. jan 2017

Potrebujem surne radu. Mala som krásne dlhe huste vlasy ktore mi skutočne rychlo rastu. Som 4m po pôrode a doslova všade sú moje vlasy už mi je z toho zle. Chytim si vlasy a vyberem si chumáč vlasou pri umyvani a česani ani nehovorim... keď si dam vlasy do gumičky vidno že mam na kuskoch vypadane vlasy a už som z tohi zúfala. Na vlasoch som si vždy zakladala a teraz som z toho deprimovana. Viem že je to pôporode normalne ale v takomto množstve? Prosim poradte mi niečo učinne čo vam pomohlo ba vypadavanie a rast vlasou a tiež zlepšiť kvalitu kedže sa mi rapidne zhoršila. Ďakujem vopred

hernekolibrik
11. jan 2017

Ja mam huste kucerave vlasy a cele tehu s malym som mala nadherne zdrave vlasy, vobec nepadali (zasa tehu hormony) a pol roka porode som prisla behom par tyzdnov snad o polovicu. Kadernicka aj kamosky co uz boli tehu ma ubezpecovali ze je to normalne a ze to prejde same. Tak som skratila nad ramena aby to opticky vyzeralo lepsie, gumicky som pouzivala co najmenej aby sa vlasy nenamahali. Postupne to prestalo a vlasy dorastli aj zhustli. Ale ak sa ti robia miesta bez vlasov, jedina moja rada je jednoznacne ist ku koznemu lekarovi.

miushik765
autor
11. jan 2017

@hernekolibrik Mne sa zas v tehu strašne mastili a boli bez lesku a objemu .... ja si ich už skracovať nechcem kedže pred tehu boli skrátene a už skoro dorastli do pôvodnej dlžky... ono mi na tych miestach rastu nove vlasy ale pomalšie ako mi padaju a ja sa zas pri drobcovi bez gumičky nezaobidem bohužial tak už naozaj neviem...

patricia0507
11. jan 2017

Ahoj sice po porode niesom ale s vypadavanim vlasov mam extremny problem aj ja . Radim ti skusit zihlavovy extrakt z lekarni stoji par € a mne pomohol . Ale navsteva kozneho bude asi najlepsie riesenie

zdena12345
11. jan 2017

Je bezne ze zenam asi 3m po porode zacnu vypadavat vlasy. Tiez mi padali cele chumace. Ostala mi mozno polka. A to po oboch porodoch rovnako. Asi pol roka po porode zase zacali dorastat nove. Je to hormonmi. Nic specialne som nebrala.

katkakovac
11. jan 2017

@miushik765 to prejde. Mne vypadala polovica vlasov. Po prvom porode som sa nastvala a isla nakratko. Vlasy casom dorastli do povodnej hustoty. Vyhodou kratkych vlasov je, ze ked dorastaju, netrcia na vsetky strany. Teraz som po 2. porode, situacia sa zopakovala, ale vlasyuz dorastaju. Nechavam si ich az teraz narst trochu dlhsie. Porad sa z kadernickou, ked tak ich trochu skrat a odlahci. Vitaminy ti nepomozu, su to hormony a tam si nepomozes. Maximalne kozny lekar, ale aj tak budes musiet pockat, kym ti same zacnu rast. Pametam si ta, ked si bola tesne pred porodom a mala si tu zalozenu diskusiu. Su to tak 3-4 mesiace ak sa nemylim. Takze este chvilu musis mat trpezlivost, mne to preslo 6 mesiacov po porode a teraz po 9 uz vidno dorastajuce vlasy. Chce to trpezlivost😉

miushik765
autor
11. jan 2017

@katkakovac Mne rastu velni rychlo vlasy ciže rastu aj nove ale aj vela padaju a už nechcem stkracovať nevedela som sa dočkať kedy dorastu :(

petka_3
11. jan 2017

Je to vraj spôsobené tým, že v tehotenstve vlasy skoro vôbec nepadajú a po pôdore si to dobehnú. To prejde. 🙂

sjuzan77
11. jan 2017

@miushik765 zazila som si nedavno to iste, ak sa tomu nepredchadza, vyvrcholi to okolo 3-4 mesiaca po porode. U mna to boli cele chumace vlasov, mala som dokonca "prazdne" miesta na hlave. Ku koznej hned nemusis, mne velmi dobre poradili v lekarni. Kazali mi uzivat zinok+vitaminy pre dojciace(akakolvek znacka)+sampon alpecin. Zabralo to okamzite, padanie sa nezhorsovalo a behom 2 tyzdnov sa vyrazne zastavilo. Teraz som 7 mesiacov po porode, vlasy uz nepadaju a na prazdnych miestach mam 2cm nove vlasy 😉

cerstvamamina
11. jan 2017

kamarátke tiež vypadávali po pôrode a skúsila toto: https://www.facebook.com/103566836807273/photos...
vlasy prestali vypadávať ale sama nevedela či jej pomohlo toto alebo sa stihli hormony ukľudniť.

missy89
11. jan 2017

Mala som ten isty problem, vsade boli chumace mojich vlasov. "Dost" som si povedala, ked som ich zacala nachadzat v postielke maleho. Vyskusala som sampon Milva a mne to zabralo. Ja som si povedala, ze prinajhorsom pridem o 5€, ale nastastie vlasy prestali vypadavat.

yanni
11. jan 2017

@miushik765 je to uplne normalne. To su hormony. nepomoze ti nic. Ziadne vitaminiky, ziadne vodicky, specialne sampony. To nie je chorobny stav. Ani kozny ci akykolvek iny lekar ti nepomoze.
Treba len vydrzat. Ja som mla tiez tento problem. Cele chumace sióm vytiahla. zacalo to ca. 2-3 mesaice po porode. V malej pol roku to bolo uz lepsie a do jej roka uz nebolo nic poznat. Vlasy dorastli ako vypadali. Teraz ma mala takmer 18 mesiacov a uz mi vlasy nepadaju a mam ich take ako pred tehu. Tiez dlhe. tesne pred porodom som ale bola este u kadernicky a dala trosku skratit, vedela som co ma caka. Ca. 3-4 mesiace po porodode som zase dala skratit.
Velmi dlhe vlasy nie su v tomto obdobi dobre. Su tazke a trpi pokozka hlavy. A vlasy stale v cope to len zhorsuje. takze aj ked nechces, daj si radsej skratit. Ved vlasy dorastu., Co je prednejsie, zdrava "hlava" alebo vlasy po päty a stale problemy.

miushik765
autor
11. jan 2017

Mne padaju od pôrodu až doteraz

miushik765
autor
11. jan 2017

Moje vlasy su doslova všade na mne, na malom v posteli na zemi v postielke vo vani...koplet všade

shia
11. jan 2017

mne po potrate zacali strasne padat..nikdy som ich nemala dvakrat vela, rastu strasne pomaly, a este aj padaju, no katastrofa...umyvam si s lopuchovym samponom trosku menej padaju, ale ze by mi rastli nove, som si nevsimla :/

gir
11. jan 2017

Aj mne hrozne vypadávali, šťastie že mám husté, ináč by som skončila plešatá. Pomohol mi kofeinový šampón ALPECIN ( z lekárne ).

katarinamamina
11. jan 2017

Tiež mi padali vždy po pôrode (3). Nič špeciálne som nepoužívala a prestalo to. Teraz ž mi dorastajú. Ja namiesto gumičky používam štipec. Želám pevné nervy. 🙂

jancika889
11. jan 2017

Pridavam sa mala ma 15tyzdnov a vlasy uz dobre 2 tyzdne padaju riadne...a to si davam cele tehu aj teraz vitaminy...su to hormony hadam to coskoro

jancika889
11. jan 2017

Prejde 🙂

edn
12. jan 2017

mne vypadavaju stale a mala ma uz dva roky.. zacala som si teraz davat LOPUCHOVY sampon (docitala som sa na MK 🙂) a este to neviem uplne zhodnotit, lebo som ho pouzila len 3x, ale zda sa mi, ze vypadavaju menej..