Vypadávanie vlasov a vysoká hladina testosterónu

bielalabud
28. apr 2017

Ahojte. Tak zacnem od zaciatku. Gynekolog mi zistil prilis vysoku hladinu testosteronu a tak mi nasadil protiandrogennu antikoncepciu. Mala som vsetky mozne priznaky od nadmerneho ochlpenia cez nepravidelnu menstruaciu az po soboreu cize velmi suchu pokozku tvare a hlavy a akne..vypadavanie vlasov ma vsak nikdy netrapilo. Po trojmesacnej liecbe som ai vsimla toto(vid obrazok)proste mi extremne zacali padat vlasy..az tak ze v predu ako mam cesticku mi zacina presvitat koza..som z toho uplne psychicky na dne..neviem ci je to liekmi..ci v liecbe pokracovat alebo ich vysadit za cenu ze aa mi opat vsetky problemy vratia...zatial tie vlasy niesu moc viditelne ale ja to vidim velmi dobre ked na mna zasvieti svetlo..vzdy som mavala dlhe huste krasne kucerave vlasy..vsetci mi ich zavideli..bojim sa co nastane..ze uz sa mi vlasy nevratia

17juraj17
28. apr 2017

@bielalabud Vysoka hladina testosteronu je daleko horsia pre zivot aj pre materstvo ako par vypadnutych vlasov takze lieky by som urcite nevysadzal 🙂
Samotnou liecbou to nemusi byt ale aj moze. Moze tam hrat takisto kozna choroba postihujuca vlasovu cast atd. Skus zajst okrem gyn. aj koznej.
Pre par vlasov sa svet nezruti 🙂 ver presne viem o com vravim 😀

valy
28. apr 2017

@17juraj17 ono je to dost ine u muza ako uz zeny, nie?
@bielalabud spytaj sa gynekologa, ci to moze byt z tej antikoncepcie. podla mna tie vlasy mozu dorast spat, mne jednu dobu strasne padali a potom som videla, ked sa to zlepsilo, kopu malinkych novych vlaskov.

bielalabud
autor
28. apr 2017

@17juraj17 no vee prave odkedy som to zistila co je asi pol roka je to pre mna jeden velky kolotoc..bud zit s testfosteronom a kopou neziaducich ucinkov..alebo s antikoncepciou..pchat do seba chemiu..
@valy no urcite mu zavolam a spytam sa na zmenu ..len on mi dal prave tuto pretoze sa nou lieci vysoka hladina testosteronu a ma mat pozitovny ucinok ako na plet aj na vlasy..ale tak kazda zena je ina..

17juraj17
28. apr 2017

@valy Ak si myslis ze to muzov netrapi pretoze nad tym len chlapacky mavnu rukou tak si na velkom omyle 🙂
@bielalabud Neboj o vlasy neprides. Maximalne sa trosku preriedia a aspon ti nebude v lete take horko 🙂 Manzel bude iste tiez radsej ked budes zdrava normalna baba ako chora modeka 😉

ellca123
28. apr 2017

dcera ma to iste,objednavam ju aj na stitnu zlazu/endokrinolog

jankapo
28. apr 2017

@bielalabud neboj, treba zistit pricinu, ono sa to upravi, ale vazne komlet odbery si daj, ries to aj s obvodnou, nielen gynekologom...mojej mamke vypadali vlasy v loziskach, asi 3 miesta velkosti dvojeurovky, uplne prazdne miesta, po vhodnej liecbe vlasky krasne dorastli...cize si myslim ze aj tvoje vypadavanie je docasne a odstranenim priciny zacnu vlasky dorastat
@17juraj17 ty vies cloveka povzbudit...😉 chlap bez vlasov je tak trosku spolocenksy inak akceptovany ako zena, ci? plesaty chlap dokonca ma svoje caro, co sa o zene zial neda povedat ☹ takze tvoje prirovnanie neadekvatne, sorry....

bielalabud
autor
28. apr 2017

@17juraj17 no pre mna su moje vlasy korunou krasy..vzdy boli krasne huste dokonca mojmu priatelovi sa prave to na mne prve zapacilo..takze nechcem ani aby mi preredli...

lorela
28. apr 2017

@bielalabud Vlasové korienky sú citlivé na mužský hormón testosterón.
Zájdi ku kožnej, tá ti najlepšie určí liečbu vhodnú na androgénnu alopéciu.
Odporúčam ti na základe svojich dlhoročných skúseností šampón Vichy proti vypadávaniu vlasov (ako jediný doslova ukotvuje korienky vlasov) a vodičku Neocapil. Oboje kúpiš v lekárni. Výsledky by sa mali dostaviť zhruba od 1 - 3 mesiacov. Používať musíš dlhodobo, pauza a potom znova. A neskôr už len udržiavacie/preventívne používanie.
Kožná ti pravdepodobne predpíše Alpicort-F vodičku na hormonálnej báze, vyskúšaj, u mňa viac zabral Neocapil.

bielalabud
autor
28. apr 2017

@lorela no ano budeem muset zajst po lekaroch..len nebyva na svk..ale musim si na to najst cas..

katkari
21. feb 2019

Ahote baby, ja mam testosteron 2,13, norma je do 1,67. Cyklus mam pravidelny. Zvyseny TST mi testovali ked som prisla s vypadavanim vlasov za koznou a za gynekologom, kvoli tomu ze mi zacali rast tmave chlpky nad hornou perou, na bruchu pod pupkom. Predpisal mi Belaru. Mate niektora skusenosti s touto HAK na vyssi TST? Upravilo sa vam telo do povodneho stadia? Nechcem cakat kym sa TST este viac zvysi a budem neplodna.
Dakujem za vsetky odpovede.