Vypadávanie vlasov a Minorga

zuz_ka
20. jan 2022

Extrémne my začali padať vlasy, v októbri som prekonala kovid. Včera som bola u kožnej odporučila my minorgu. Aké s tým máte skúsenosti, pomôže to na vypadávanie? Miestami mám už lysiny, koľko krát keď si dávam cop niekoľko krát si vlasy musím napraviť až my nevidno miestami holu hlavu, nechcem ostať bez vlasov to bola jediná vec na ktorú som bola pyšná keďže som vlasy mala pomaly po pás a krásne lesklé 😭

marcellka32
20. jan 2022

Môžeš minorga, kúp si vnútorne biotin a pantenol, jemný šampón Vichy dercos a vyšetrenie štítnej žľazy-nespravna funkcia spôsobuje padanie vlasov

zuz_ka
autor
20. jan 2022

@marcellka32 štítnu žľazu my kontroľovali minulý rok tú mám v poriadku. Vnútorné momentálne nemôžem nič beriem antibiotiká kvôli pleti nemôžem k nim ani zinok ani železo. Skôr nejaké tie vodičky, šampóny čo fakt zaberajú

renata1405
20. jan 2022

Mojej znamej tiez po covide vypadali skoro vsetky vlasy ale po case to prestalo a vlasy dorastaju horsie je to so mnou mne padaju uz 4 roky vkuse a nic nepomaha ani minorga ani ine sracky za kt. som vyhodila kopu €.

kiwi3
20. jan 2022

@zuz_ka uz to tu pisem niekolkykrat, ale tak napisem este raz. doktorka ti odporucila najlepsie ako vedela, ked tak, treba tu silnejsiu - 5%. je to minoxidil, jedina latka, ktory ma preukazatelne ucinky proti padaniu vlasov.
ale! funguje tak, ze najskor ti mozno budu padat este viac, ucinok vidno az po niekolkych tyzdnoch. a po dopouzivani vlasy zase naskocia na svoju "zauzivaju trat" a budu sa spravat ako predtym, cize zase zacnu padat. to ale neplati po kovide.
padanie vlasov po kovide je inak uplne bezna zalezitost, organizmus nema zaujem vyzivovat vlasy, lebo riesi dolezitejsie veci. cize prirodzene vypadavaju. tento stav sa ti zlepsi aj sam, tiez po niekolkych tyzdnoch po chorobe. deje sa to pri vacsine silnych zapalov. takze je na tebe, ci si to kupis, mozno uz len pre lepsi pocit.

zuzkamen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karolinav
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikuskovic
5. júl 2023

ahojte, prosim, neviete niekto o tychto produktoch? Hlavne ma zaujima to Laduti. Dakujem krasne - synovi, 18 rokov, vypadavaju vlasy, zatial zabral len Neocapil, ktory som mala odlozeny (prestal sa vyrabat), a hned jak dosiel, zacali vypadavat hodne, nezaberaju ziadne vodicky: https://arbuti.com/sk/proti-vypadavaniu-vlasov/...