Vynechanie menštruácie po vysadení tabletiek

sunshine999
17. mar 2019

Ahojte. Po vysadeni antikoncepcie sa ako dlho cisti telo? Kamaratka brala naposledy tabletky v decemberi, január február menzes prisiel, ale teraz v Marci nie. Co myslite, moze to byt tym ze sa telo cisti po antikoncepcii? Bolesti sú ako pri krvacani len sa krvacani nedostavilo. Tehotenske testy boli negatívne. Termin u lekara dostala az nasledujuci tyzden a uz ju neviem ako upokojit. Ja tipujem te to moze byt z tabletiek, ale je to iba moj nazor. Aky nazor mate vy?

meredith83
17. mar 2019

No ono to je tazke povedat. Viem ze to trva aj 6 mesiacov aby sa telo dostalo po HAK do normalu. V mojom pripade kedze som brala HAK na upravy cyklov to sposobilo este vacsiu sarapatu a ms sa nedostavila 2 roky. Ale ja som po 6 mesiacoch isla k lekarovi...

janinah
17. mar 2019

Tu niet čo upokojovať,my do jej tela nevidíme,lekár povie....osobne som totálne proti hak,je to neprirodzené,zdraviu škodlivé/ že problémy nevidno teraz,neznamená,že neprídu o pár rokov a také problém s cievami,pečeňou,pankreasom..sa ani hak pripisovať nebudú,však nebudú farmafirmy robiť odb. štúdie same proti sebe/....takže povedala by som,že také situácie ako ty teraz prežívaš prežíva kopa žien s hak- problémy,nepravidelnosti,ťažkosti s tehotenstvom...treba si prv pozisťovať a rozmyslieť,čo do svojho organizmu dám....

meredith83
17. mar 2019

@janinah Ono to gynekologovia predpisuju HAK ako na beziacom pase. Neviem ci nedostavaju ale nejake peniaze za to alebo su lenivy zenu poriadne liecit hlavne ked ma problemy. Mne to predpisali na PCOS a brala som to 5 rokov. To je tak ked nemozes verit ani svojmu lekarovi. Ono to v mojom pripade maskovalo problemy s PCOS. Moj endokrinolog bol zhrozeny kedze povedal ze na PCOS sa to ma brat max rok ale najlepsie len 6 mesiacov. Ze vraj to niekedy pomoze.

janinah
17. mar 2019

@meredith83 opýtaj sa gynekologa,či jeho žena berie hak...alebo dcéra...nechcem nikoho urážať,ale ženy sa viac zaujímajú o zloženie krému,ktorý si napatlajú na tvár ako o zloženie a účinok "liekov" ,ktoré pôsobí roky rokúce na celý organizmus..

meredith83
17. mar 2019

@janinah Ja som dostala HAK prvy krat ked som mala 16 rokov. Vtedy internet nebol tak in ako teraz. Ono to teraz viem co by som brala a co nie ale to uz mam 35 rokov. Ja som zas citala studie ze branie HAK znizuje rakovinu istych organov. Hlavne zenskych... Najlepsie je sa opytat ale vela krat ti lekar neodpovie alebo ta urobi uplne hlupou.

sunshine999
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sunshine999
autor
17. mar 2019

Prosím precitajte si cely prispevok.. Zatial som dostala odpoved na vsetko, len nie na moje otazky 🙂

meredith83
17. mar 2019

@sunshine999 Ahoj mozno si treba precitat prvy prispevok ktory som napisala. Ano niekedy moze rapolovat ms aj 6 mesiacov po vysadeni HAK tak aj ked dostanes MS hned ten mesiac po vysadeni HAK tak potom dalsi mesiac moze vynechat. To mi povedali 2 lekari. Tak by som ju tak upokojila. Ale moze byt aj tehotna a tehotensky test to zatial neukazuje,,,

saskia_98
17. mar 2019

@sunshine999 ja som brala hak 3 roky od 16tky a po jej vysadeni (chcela som otehotniet) som mala ukažkovy ms ako z knihy. Takže podla mňa to tou hak nebude. Skôr niečo nebude v poriadku. A čo sa tyka nazorov na hak, tak za mna je hak najlepsia vec na svete. 🙏🏻🙂

janinah
17. mar 2019

@sunshine999 odpoved si dostala hned v mojom prvom príspevku v prvej vete..tiež treba čítať....a teraz ms mešká,pôjde k dr. a ten urobí čo? drbne vyvolávačku-ďalšie hormony...k čomu je toto dobré....nech kamarátka /alebo ty ako si myslím,že je správne/ počká,nerobí paniku,vylúči teh. testami