Výmena zubov

sekotrabc
8. jún 2013

prosím vás chcela by som zistiť nejaké inormácie k výmene celých zubov, pretože mám dosť krivé predné zuby a z estetického hľadiska som sa rozhodna vymeniť si 4 zuby.....je problém s vložením nového zuba na iné miesto ako bol bol zub red tým (nakoľko ten zub teraz je krivý a rastie mi vyššie ako si chcem dať nový) ....taktiež že je tu nejaká šansa že by som sa zmestila do 600€???? ďakujem za vaše odpovede.....prosím vás važne chcem radu nie komentáre ktoré mi nijako nepomozu.....ĎAKUJEM 😀

alabama0011
8. jún 2013

@sekotrabc strojcek to neporiesi?

k_a_j_k_a
8. jún 2013

@sekotrabc a nad strojcekom si nerozmyslala? Ja sa v tom nevyznam, ci by Ti pomohol, ale ja som moje krive zuby riesila strojcekom- tak teraz ako 28rocna beham so strojcekom 😀

veronika0
8. jún 2013

@sekotrabc napr. porcelanove(keramicke)???

surviver
8. jún 2013

najlepšie bude ak zajdete za svojim stomatologom,tu to nevyriešite 😉 a do 600eur sa zmestite asi tažko...

amouramour
8. jún 2013

fu, do 600 sa isto so styrmi zubmi nezmestis...chcelo by to konzultaciu, vies aby sa ti zas potom tie nove nepoposuvali ako terajsie...mozno by to vyriesil mostik?ale tam treba ratat s cca 250 eurami na jeden zub

marcelatje
8. jún 2013

@sekotrabc cena závisí aj od lokality kde bývaš. V BA a okolí sú ceny zubných náhrad oveľa vyššie. Cenové rozpätie je dosť široké od 120,- EUR vyššie a rozdiely sú desiatky EUR za 1 zub.

kattrin5
9. jún 2013

Mala by si sa zmestit🙂 ja mam jeden predny nastrelovany a platila som okolo 150 EUR. .ale poviem ti ze boli to jak slak..ale stoji to za to..u mne nikto nepozna rozdiel ze to nieje moj zub🙂

tova
9. jún 2013

to su ceny zubnych implantatov ? @kattrin5 ten nastrelovany zub je z akeho materialu? mala si tam este koren?

saska.t
9. jún 2013

@sekotrabc som po uraze,takze mam 2 zuby vymenene,keramicke nastrelene mi museli vytiahnut za 2 mes.kedze moje telo ich neprijalo/kedze srob ide do kosti/ a myslela som si,ze umriem,takze aj s touto variantou musis pocitat,u teba ale prichadza do uvahy korunky a material si tiez mozes vybrat,tj. zuby obrusit a na ne nastoknut korunky,v dnesnej dobe cca.1.000,- eur

amouramour
9. jún 2013

@tova implantat 1 ks stoji cca 700 eur aj s pracou a vsetkym, korunka keramicka 250eur

sekotrabc
autor
10. jún 2013

Dakujem za odpovede. Jasne ze sa s tym chystam za stomatologom, ale ccela spm vediet nejake info pd ludi co tp uz riesili. A mozem sa opyatat ze asi ako dlho by to mala trvar? Myslim pd vytrhnitie po nasadene zubpv o akom type spm este moc nerorozmyslala lebo cakama co mi odporuci stomatolpg.

lilaegres
14. nov 2013

ja som prisla o stolicku tiez prednu a dala som si SKLENENE VLAKNO je to nejaka "novinka".nechcela som mostik aby sa mi zbytocne dva zdrave zuby neobrusili... ale asi tak casom aj urobim.v ziadnom pripade sklenene vlakno nedoporucujem!! 1 krat mi vydrzalo aj rok a potom vypadlo zubarka m ho tam nalepila opet... ibaze tam kde mate dieru je strceny vlastne novy umeli zub a ten je zachyteny o dva vase zuby... moze sa stat ale aj nemusi ze za zub k dasnu sa vam dostane potrava a bude vas bolet dasno.... a viete si to potom predstavit...ako tak s nim budem aj vyzera krasne ale je to neprakticke!!!je to lacne velmi ale vyvarujte sa toho.odporucam keramicku korunku jednoznacne!!.

majobea
31. mar 2015

@lilaegres ahoj prosím ťa ako to máš teraz s tym skl. vláknom?? vymenila si to za tú keramiku???a tebe sa aj stalo že sa ti tam dostala potrava alebo ťa len nato upozornovali???...dakujem za info....kolko to vlastne stálo??

lilaegres
31. mar 2015

ahoj.mam ho stale prave mi zasa vypadol a vcera mi ho lepili.lepit sa chodi raz za rok raz za dva roky... lebo vypadne.je to lacna vec lepsie nez bez zuba ano.lepenie som tentokrat mala zadarmo.ale ked chces nieco trvacne kde nebude musiet toto absolvovat tak mostik je ideal.ale j sklenene lepsie ako bez zubu.... 😀 cena bola vtedy 120 eur co je v porovnani z mostikom len omrvinka... drzim palce

majobea
31. mar 2015

@lilaegres no uvidím čo povie doki ešte... mne cez veekend. začal boleť predný 2-jka a trvh mi v nom stale akoby nerv odumieral alebo čo sa to tam dokafraloo, som neni nadšená že budem "možno" štrbavá zato už preventívne sondujem čo a ako.....len zas tie korunky či čo javiem čo...to sa musia obrusiť aj okolité zuby a zas časom to videť okolo dasna že to majú ludia také čierne a tie zuby roia také otras buclaté...no neviemmm, bárs by to bol len nejaký kaz zblúdený

majobea
31. mar 2015

@lilaegres a ty máš kolkatku stoličku?? to akože to je vlastne tak že ten zub stojí v tej medzere...nijako nieje zapustený v dasne??? alebo ako si to myslela že sa dostane pod to potrava???.....a inak na začiatku ti kolko slubovali životnosť??? ked po roku sa ti to stále odpadáva??

lilaegres
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lilaegres
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alenanova
9. apr 2015

Skús http://www.dentalplus.sk/, zubné implantáty sú z titanu, ja som sa pre ne rozhodla a neľutujem.

majobea
9. apr 2015

@alenanova kolko zubov si si dala robiť a kolkto to stálo??

rodrigues
26. máj 2016

Ahojte viete mi poradit spravila sa mi medzi prednimi dvomi zubmi diera da sa to nejako riesit ? Dakujem za slusne odpovede

ajkava
26. máj 2016

@sekotrabc skús predtým, ako si budeš dávať robiť zuby osloviť zdr. poisťovňu, či ti niečo nepreplatia. Síce to je už dosť dávno, ale mne tak poradili pri mostíku. Zo zdr. dôvodov mi museli vytrhnúť 2 predné zuby a mala som mostík na 4 zuby. Ten sa ale po pár rokoch predral - čo je bežné a museli mi dávať nový. Vtedy mi poradili, že sa dá dať žiadosť na zdravotku o preplatenie časti mostíka. Neviem, či to ešte platí. Ale za spýtanie nič nedáš. Ale najskôr musíš dať žiadosť a až potom robiť. Opačne - dodatočne to nejde.

briketa
26. máj 2016

@rodriguez obycajnym strojcekom za par mesiacov.