Výmena srdcovej chlopne

siskasl
25. apr 2013

ahojte,mate niekto skusenost s operaciou srdcovej chlopne?caka to mojho partnera a velmi sa bojím,ak tu je niekto kto mi o tom vie nieco povedat,prosím napíste!zaujma ma ako to prebieha,ako po operacii a co zivot s novou chlopnou?dakujem.

sue1818
25. apr 2013

Ahoj siska, ja robim v kardiocentre v BB, takze ak ta nieco zaujima, dam ti info priamo z prvej ruky. pytaj sa na cokolvek.....ale radsej zvolime asi komunikaciu cez IP, hmm?

mmaatt
25. apr 2013

dobrý deň, môj manžel absolvoval pred 3 rokmi závažnú operáciu srdca (ale to bola kombinácia viacerých faktorov, pretože manžel nemá jednu komoru a k tomu má pridružené viaceré diagnózy). Kde ho budú operovať?
Ja som bola na konzultácii s primárom detského kardiocentra a tam nám primár ukázal na takej veľkej makete srdca, čo budú manželovi robiť a aký priebeh bude mať operácia, vysvetlil možné komplikácie i alternatívy (nakoľko nevedeli presne čo majú očakávať, keď ho otvoria). Myslím, že doktor ti najlepšie vysvetlí o čo pôjde, nakoľko tých odchýlok v jednotlivých diagnózach je veľa. My sme to prežili, manžel sa pekne zotavil a minulý týždeň sa nám narodilo bábätko 🙂

romanovic
25. apr 2013

Moj muz ma titanovu chlopnu tusim 12-ty rok. A k tomu mu vtedy davali goretexovu nahradu aorty v dlzke 25 cm. Pred 2 rokmi mal rupturu aorty a davali mu stent v oblasti hrudnej aorty a teraz sa mu to rozsirilo do oblasti brusnej, takze vo feruari ho stentovali az po rozdvojku, ktora ide do obliciek...
Zivot normalny. Ano, visi nad nami Damoklov mec, mame 2 male deti, ale odmietam zit v strese....snazime sa zit normalne....

siskasl
autor
29. apr 2013

Dakujem vam vsetkym za odpovede ja som sice tiez zdravotnik,ale toto je pre mna velka neznama,i ked som si nastudovala vsetky materiali ake sa daju,je vela veci ktore tam nie su!mame tiez dve deticky muz bol hlavny zivitel kedze ja mam velke problemi s chrbticou a platnickou a teraz takyto sok,doteraz mu nic nebolo!takze dievcata viem co prezivate a drzim palce a vela stastia a zdravia a sue,dakujem velmi za ochotu, napisem cez ip,len co bude chvilka casu!ahojte!

ulamachula
29. apr 2013

@siskasl @romanovic @mmaatt Dobrý večer, môj priateľ má tiež umelú chlopňu od detstva, vedie úplne normálny život, až na to, že doživotne bude brať lieky, dokonca zvláda dosť náročné zamestnanie🙂 Problém mám skôr ja, lebo ja sa aj tak stále obávam, ako na tom bude v budúcnosti, hrozne sa bojím, že sa to zhorší.... Teraz má 30 rokov... Ak sa smiem spýtať, koľko rokov mali Vaši manželia v čase operácie? Sú zodpovední, čo sa týka zdravého stravovania, odporúčaného športovania a pod.?

siskasl
autor
29. apr 2013

no veru ulamachula to by zaujmalo aj mna,moj manzel ma totiz uz 43r,v priebehu roka velmi pribral ma az 110kg,dovtedy cvicil,teraz nesmie,ma fyzicky narocne zamestnanie,tak neviem co bude!

ulamachula
29. apr 2013

@siskasl Verím, že sa bojíte☹ Môj priateľ má nakázané kardiocvičenie, tak pravdepodobne bude musieť aj Váš manžel po zotavení z operácie, tak kilá pôjdu dole🙂 Kedy ho čaká operácia? Držím Vám veľmi palce...

siskasl
autor
30. apr 2013

@ulamachula Este presne nevieme,ale v priebehu 3 mesiacov,lebo srdiecko sa rapídne zvacsuje,takze nic dobre nas necaka!dakujem za podporu!:D

ulamachula
30. apr 2013

Po operacii bude lepsie... Rekonvalescencia bude tazka, ale potom uz bude dobre... Keby ste sa chceli nieco popytat,tak kludne napiste... Ja som v case operacii este priatela nepoznala,ale popytam sa ho,ak nieco budete potrebovat vediet

ulamachula
30. apr 2013
siskasl
autor
30. apr 2013

@ulamachula dakujem!;]

anika11
16. jún 2013

@romanovic mozem sa opytat,kde manzelovi robili tie zakroky?ja som 2tyzdne po operacii,mala som disekujucu aneoryzmu aorty.tiez mi menili kus aorty aj chlopnu.mam trochu obavy,co bude dalej,ale trochu ma ukludnilo ked som citala kolko rokov s tym uz zije vas manzel.povedali vam aj preco sa to manzelovi stalo?ja mam len 30 rokov a zatial mi nikto nevie povedat dovod preco sa mi to stalo.dufam ze bude vsetko dobre.mam dve male deticky,tak sa bojim,aby neostali bez mamy..

romanovic
17. jún 2013

@anika11 Ani my nevieme "preco?" Vsetky 3 zakroky mu robili v NUSCH v BA. Aj my mame 2 male deti...vsetko dobre Vam prajem!!!!!!

siskasl
autor
28. aug 2013

Caute babulky,konecne som sa dostala k tomu napisat vam,ze uz sme 3 mesiace po operacii.Operacia sice ok,ale bolo dost komplikacii a tak bol muz dost dlho v nemocnici,ale uz ho mame doma,vsetko zatial ok,uz sa chodime vecer aj chvilu pobicyklovat,mala sa koli tomu naucila aj bicyklovat! 😀 Mame to teraz sice velmi tazke,ale zocelilo nas to,a dolezite je,ze sme to zvladli!klop,klop 😎 Dakujem vam vsetkym moc a moc za podporu a sue a ulamachule za zodpovedane otazky!drzte sa vsetky!Keby niektoru nieco zaujmalo o zakroku,ci srdiecku rada odpoviem!

ulamachula
19. nov 2013

@siskasl Jeej, dlho som tu nebola a popravde aj som sa bála opýtať, ako sa máte, hoci som na Vás často myslela, že ako ste dopadli🙂 Tak strašne som rada, že to dopadlo dobre😀 Písali ste už dávno, tak dúfam, že sa manžel má stále lepšie a lepšie😀

siskasl
autor
19. nov 2013

ahojcek no nic moc to nie je,ale pomalicky to ide k lepsiemu,hrudna kost sa tazko hojí,momentalne je na liecení tak uvidíme,dakujem velmi za empatiu!:D
@ulamachula

ulamachula
27. nov 2013

@siskasl hlavne aby chlopňa dobre fungovala. Držte sa! 🙂

siskasl
autor
27. nov 2013

@ulamachula Modlím sa kazdy den!;)Dakujeme,aj vy sa drzte!

talinka007
27. apr 2014

ahoj... čaká ma tiež operácia...plastika alebo výmena chlopne, mám silnú arytmiu...bojím sa...:( mám 2 deti...vie mi niekto povedať ako dlho sa budem zotavovať po operácií?ďakujem

magdalenakuvikova
4. jún 2014

ahojte, veľmi sa bojím o moju starú mamu, má 72 rokov a pred dvomi týždňami ju hospitalizovali v Hnúšti v nemocnici, kvôli tomu, že nemohla dýchať, teraz ju prepustili do domácej liečby a povedali jej, že o dva týždne ju čaká operácia chlopne srdca, presne 16.júna v BB, no bojíme sa o ňu, je síce doma, ale stále má problémy s dýchaním, neviem či by sa dala operácia nejako urýchliť, alebo neviem či by nebolo lepšie kebyže je naďalej v nemocnici až kým sa nezačne operácia, bojíme sa o ňu, včera sme chceli opäť volať záchranku kvôli zlému dýchaniu, poraďte mi prosím čo robiť na e-mail: magdalena.kuvikova@gmail.com, ďakujem pekne

niki101988
4. jún 2014

@siskasl ahoj Moja svokra má novú chlopňu a bola v nemocnici len 3 dni. Robili jej to v IKEMe a pánovi profesorovi som dodnes vďačná. Nechcela tam ísť, ale nakoniec sme je prehovorili. Počas operácie som bola s ňou, rozprávali sme sa, nemala celkovú narkózu a personál bol skvelý.

niki101988
4. jún 2014

@magdalenakuvikova Áno operáciu môžete urýchliť a to tak, že zistíte kto ju bude operovať a donesiete obálku ktorá bude dostatočne hrubá na SK to tak stále veľmi dobre funguje

claudica
5. jún 2014

@siskasl ahoj, som rada, že to máte za sebou, dúfam, že aj naďalej prosperujete a ste zdraví. Ja by som sa chcela spýtať, či po operácii manžel užíva lieky a aké a či ich treba užívať dlhodobo, či po operácii nehrozí invalidný alebo niečo v tom zmysle, či sú nejaké obmedzenia... Zaujímalo by ma to preto, lebo takáto operácia čaká aj na môjho mužíka a máme obavy. Ďakujem za odpovede 😉

siskasl
autor
5. jún 2014

ahojte vsetky co sa pytate,my uz mame skoro rok po operacii,muza operovali v Bratislave,ale BB je tiez super,muz bol v nemocnici mesiac,lebo sa pridruzil zapal,ale po operacii v norme je doba hospitalizacie tak 2 tyzdne cca.rekonvalescencia pol roka.muz je na polovicnom invalidnom,lebo ma biolog.protezu,s umelov,ktora sa neopotrebovava je to bez.po operacii je najhorsie zrastanie h.k.lieky sa beru na riedenie krvi cely zivot niekedy aj na krvny tlak a zmensenie srdiecka.zvladli sme to aj bez obalky!a magdalenka aj my sme nemohli dychat,tlacila by som na lekarov,aby babicku hospitalizovali.nech je pod dohladom.dufam,ze som vsetko zodpovedala,ak nie pytajte sa cez IP,som zdravotnik,rada odpoviem.drzte sa!

citroenlimetka
11. sep 2014

@siskasl ahoj ja mam chlopnu uz 6 rokov od 41 rokov pohoda nasli mi to nahodne pri preventivnej prehliadke .uz to ani nevnimam pripomina mi to iba klopkanie.ale nech len klopka.ak budes chciet nieco vediet vsetko co viem rad poradim

denisadem
2. feb 2015

@anika11 Dobrý den, ja som po operácii aorty - nahrada srdcovej aorty podla bentala... uz to bude 10 rokov a teraz plánujem babatko, velmi sa bojim niektori lekari su za ini zase proti... no neviem...pojdem asi na kontrolne ct alebo mr a tam sa uvidi... velmi je to psychicky narocne, zvazovat pre a proti.. :(

monika_35
17. mar 2015

Pisem aj ja moju skusenost,mam strach a bojim sa...mamina 62r mala infarkt teraz v pondelok,sanitka ju viezla do Kardiocentra v NR a robili jej angioplastiku,bola pri vedomi a vsetko si pamatala...dnes rano o 3;0" sa stav zhorsil,odtrhla sa jej chlopna a vrtulnik ju odviezol na Kramare do NUSCh a teraz by ju mali operovat a lekar mi povedal ze az ked ju otvoria ci vymenia chlopnu alebo opravia...neviem co bude dalej...precitala som si vase prispevky no clovek musi asi verit...bude to teraz tazke a musime cakat

kvasak
15. apr 2015

idem na operaciu srdcovej chlopne uz v utorok ,co mi poradite ako dlho clovek je v nemocnici

monika_35
15. apr 2015

@kvasak ahoj
Hádam nevadí ze tykam 😉
Ak si pacient nastavený na lieky a pod dohľadom kardiológa a je to plánovane tak ak nenastanú komplikácie tak cca 7-10dní

motelgombas
16. apr 2015

@monika_35 nie v pohode ja som miso a kedy sa zacina chodit po operacii
pekny den