Vylúčila som mäso a cítim sa unavená

4. sep 2022

ahojte dievčatá chcela by som sa poradiť.
už vyše 3 týždňov nejem mäso. prišlo to nejako prirodzene, keď som sa odsťahovala od rodičov a nejakým spôsobom naň ani nemám chuť, jem ale viac vajíčok, tvarohu, syry, mlieko...
cítim sa však lepšie čo sa týka môjho trávenia, konečne mi trávi prirodzene a nemám zápchy, necítim sa plná, takže to vidím ako benefit na mojom tele
ale odkedy som ho vylúčila, cítim sa každý deň dosť unavená. iné potraviny som nevylúčila, jem veľa zeleniny, pijem veľa vody, ovsené vločky, jogurty, ryby... neviem, môže to byť tým že som tak náhle to mäso vylúčila? že telo si zvyká, že zrazu nejem mäso? predtým som ho jedla tak 2x do týždňa 🙂

mandzula
4. sep 2022

Mozno ti chyba zelezo.

dadka3450
4. sep 2022

Štítnu žľazu máš v poriadku?

autor
4. sep 2022

@mandzula to sa ešte pokúsim doplniť asi prostredníctvom vitamínov
@dadka3450 ano, s tým som bola u lekara pred asi polrokom a všetko bolo ok 🙂

dzulli1980
4. sep 2022

Raz darmo mäso je mäso ... organizmus ho potrebuje (nehovorím o klobásach, jaterniciach, bôčiku atď., ale v mäso v zdravej miere) ... viem, že ma tu teraz vegetariáni zlynčujú, no mäso obsahuje veci, ktoré v organizme nič nenahradí ... žiadne tofu, sója, klíčky atď.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
4. sep 2022

@dzulli1980 organizmus ho nepotrebuje. Nie som vegetariánka, mäso konzumujem, aj keď v menšom množstve

vanda323
4. sep 2022

To čo kupujeme v super marketoch aj tak mäso není....čiže chválim tvoje rozhodnutie určite to tvoje telo nepotrebuje
Ak máš možnosť brať bio mäso z nejakej farmy tak si kúp pár kg zmraz a raz do týždňa si navar

mandzula
4. sep 2022

@autor Fe nie je vitamin, ale mineral🙂

savanna
4. sep 2022

Ja by som si na tvojom mieste velmi podrobne nastudovala veci okolo vegetarianstva, co sa tyka zlozenia stravy, zivin, kolko bielkovin treba prijat, atd... vynechat maso nie je len tak. Myslim si, ze sa to da, ale je potrebne vyvazit si tu stravu poriadne.

bea4023
4. sep 2022

Maso nahradis strukovinami, tie v prispevku nespominas, ale su nesmierne dolezite. Ja maso ani mliecne vyrobky nejem, ale denne mam v strave hrach, sosovicu, fazulu. Nepocitujem unavu, lrave naopak a mam aj dostatok zeleza.

drake122
4. sep 2022

"Prišlo to nejako prirodzene, keď som sa odsťahovala od rodičov". 🤣🤣 inak povedané som sa odsťahovala a neviem variť? No, budú Ti chýbať železo, B12 a pod, ak nie teraz tak časom určite. Začni sa stravovať normálne aj mäso treba.

matovicova
4. sep 2022

úplne súhlasím s @bea4023 . Strukoviny strukoviny strukoviny. Nebude únava spojená s tým, že si sa odsťahovala a na domácnosť si sama? Ešte by som doporučila ovocno zeleninové smoothies. Mäso naozaj nie je potrebné.... 🍀

nika523
4. sep 2022

@drake122 nie netreba len si treba poriadne naštudovať čím sa dá nahradiť, mäso čo kupujeme bežne je hnus a nič dobré pre organizmus ak ho nekupujes z nejakej bio farmy alebo z domáceho chovu a to nehovorím o tom že sú to mŕtve zvieratá, ja sa mäsa ani nedotknem a to doslova ani ho nejem ani nepripravujem lebo sa mi hnusí, manžel keď chce mäso tak si musí pripraviť sám

drake122
5. sep 2022

@nika523 Niet čo dodať, snaď len súcit a úprimnú sústrasť Tvojmu manželovi...🤣

barbora0308
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barbora0308
5. sep 2022

Ak vylucis maso zo dna na den, tak ho musis aj plnohodnotne nahradit. Odporucam si to viac nastudovat, kedze podla toho co pises to nebude stacit. Mimochodom vela mliecnych vyrobkov neprospieva tvojmu telu, skor naopak. Idealne skus aj prirodne alternativy, ako napr. rizove, mandlove, sojove vyrobky. Pozor si daj hlavne na dostatocny prisun bielkovin a zeleza na prirodnej baze. Odporucam knihu Doma mame vegana, velmi pekne rozpisuje ako plnohodnotne nahradit maso + super recepty. Mimochodom ja maso jem, i ked velmi zriedka, mozno raz za mesiac. Mne proste nikdy moc nechutilo 😊.

nika523
5. sep 2022

@drake122 úprimnú sústrasť a čo mu niekto zomrel? Môže toto napísať normálna žena? A prečo vlastne že si občas navarí sám? Veď je dospelý, má ruky a má možnosť výberu tak prečo?

meringe70
5. sep 2022

Ahoj, ješ aj strukoviny pravidelne, aspoň každý druhý (ideálne však každý) deň? Tie sú veľmi dôležité. Ja som vegetariánka takmer 7 rokov, výsledky krvi mám výborné (lepšie ako predtym s mäsom) a žiadne železo mi nechýba.

tenerifka
5. sep 2022

@drake122 maso netreba, netrep

dassena
5. sep 2022

moze to byt len zhoda nahod, ze si unavena, ked si vylucila, nemusi to mat ani suvis, dala by som si vysetrit krvny obraz a uvidis podla toho 😉

7miriam77
5. sep 2022

Ja osobne nejem mäso uz cez 20 rokov...ani vyvary. Rybu zjem raz v tyzdni. Vobec mi maso nijako nechyba, vysledky mam vzdy ukážkové, dcerku som donosila, porodila,kojila...bez problemov. Ta tvoja unava bude v niečom inom. Skus doplnit magnezium

elizabet173
5. sep 2022

@drake122 sorry, ale to čo je za názor? Niekde niekto určil, že žena má automaticky robiť kuchárku? U nás varím prevažne ja, lebo ma to veľmi baví, ale navarí bez problémov aj môj partner, aj môj syn, výborne varil aj môj otec aj svokor. Haló, sme v 21. storočí!