Vyliečenie z OCD

domcaaaaa111
12. aug 2024

Prosim Vas je tu niekto kto sa zbavil vtieravych myšlienok a vyzdravel sa z OCD?

biba_18
12. aug 2024

z ocd sa nevyzdravieš ... vieš sa iba naučiť menežovať svoje správanie ...

domcaaaaa111
autor
12. aug 2024

@biba_18 mate skusenost? Ja uzivam aj lieky

biba_18
12. aug 2024

skúsenosť mám takú, že sa to nedá vyliečiť. lieky som užívala kedysi, potom som bola bez liekov iba na psychologickej terapii. stále mám ocd, ale kontrolujem sa, ale trvalo to, nebolo to zo dňa na deň... je dobré na tom pracovať aj s psychológom, nie iba s psychiatrom ...

domcaaaaa111
autor
12. aug 2024

@biba_18 a lieky Vam ake predpisali? Ja sa idem objednat aj k psychológovi 🙂

biba_18
12. aug 2024

to neviem, s tým ti neporadím, to bolo už dávno ...

domcaaaaa111
autor
12. aug 2024

@biba_18 da sa s tym normalne zit?

biba_18
12. aug 2024

@domcaaaaa111 neviem aké prejavy máš ty a aké silné… s mojimi sa dá…

domcaaaaa111
autor
12. aug 2024

@biba_18 nutkave myslienky tipu co ked sa stane nieco mojej rodine a take extrémne niekedy niekedy je to v poriadku skor ocd zdravue

biba_18
12. aug 2024

psycholog by ti mal pomôcť, ale tie lieky čo máš by som riešila s psychiatrom ako môžeš vysadiť a či vôbec…

jamimo
13. aug 2024

@domcaaaaa111 záleží od rozsahu a typu OCD. ( zberač, upratovač, umývač, doťahovač, kontrolór...), ochote riešiť to...
Moja kamarátka sa extrémne umývala, brutálne účty za vodu, zdevastovaná pokožka. Navštívila psychiatra, dostala lieky na predpis, psychoterapiu... Dnes užíva mini udržiavaciu dávku a cíti sa ako zdravý človek.
Iná kamoška OCD, chronická upratovačka, nerieši to nijak, lebo manžel to akceptuje.
Teta- OCD, tiež posadnutá upratovaním, obmedzovalo to rodinný život, manžel sa s ňou rozviedol, to sa fakt nedalo s ňou...
Kamošova partnerka - OCD, 5x sa vráti domov, kontroluje vodu, elektriku, spotrebiče... mešká potom do práce, je vyčerpaná, nabaľuje sa to, panicko-úzkostná porucha, nespavosť. Nechce to riešiť, kamoš zatiaľ toleruje, ale už asi nie dlho 🤷‍♀️
Tebe držím palce, nech sa ti ľahko a dobre žije!
PS: určite odporúčam odbornú pomoc 👍

domcaaaaa111
autor
13. aug 2024

@jamimo ďakujem pekne ja mam skor take vtierave myslienky nie su stale ale ked pridu tak je to dost tazke 😭