Vyhádzala sa mi celá tvár

oblaacik
16. jan 2024

Posledny cca mesiac som si vsimla ze sa mi strasne zhorsila plet. Nikdy som nemala nejake hnisave velmi problematicke akne, moj problem boli skor upchate pory a podkozne vyrazky, vyskusala som strasne vela kozmetiky ale nic mi nepomohlo. Minuly rok som dostala crevnu chripku a asi dva tyzdne som zila na sucharoch, vtedy sa mi plet strasne zlepsila, ani som nic nemusela pouzivat, bola uplne cista, myslela som si ze tie vyrazky som teda mala z nejakej potraviny ale nezistila som, z akej pretoze sa mi ta plet zacala opat postupne zhorsovat asi 3 mesiace uz pri normalnej strave. Teraz mam plet celu vyhadzanu tymi malymi podkoznymi vyrazkami, ktore sice idu lahko vytlacit ale je ich vela a o dva dni je to zase rovnake. Moja plet je teraz este horsia ako pred rokom. Napadla mi este taka vec, ze som zacala vypomahat od januara v jednom sklade, v ktorom je strasne vela prachu a nie je tam uplne najcistejsie, tak ci aj to k tomu zhorseniu pleti nemohlo prispievat. Plus po sviatkoch sladke, majonezovy salat a podobne to asi tiez nezlepsuje. Co mam robit? Ako mam zistit co mi robi zle, pripadne aka potravina?

micusa2222
16. jan 2024

@oblaacik a toto nechceš riešiť s kožnou lekárkou ?

oblaacik
autor
16. jan 2024

@micusa2222 bola som vela krat, ale ziadne kremy ani nic z vonka mi nepomaha.

luciaruz
16. jan 2024

Toto isté mam aj ja za sebou. Treba sa objednat na alergologiu a aj na gastro. Na alergologii ti spravia z krvi testy na alergie na potraviny. Mne vysli vajcia. A u gastro doktora ti zoberie vzorku zo žalúdka pre pripadnu intoleranciu na laktozu, lepok, histamin. Tu mi vysla 100 intolerancia na laktozu a aj histamin, cize pekné kombo 😆 určite zacni u tychto dvoch doktorov. Od kedy som si to poriesila, mam krasnu pleť.

oblaacik
autor
16. jan 2024

@luciaruz na gastro chodim, mam lepok, dietu drzim. To alergo poriesim tiez, dakujem za radu 🙂