Vydajú mi v Rakúsku lieky, ktoré mi vypíše lekár elektronicky na Slovensku?

16. mar 2023

Dobrý deň. Nemáte náhodou niekto skúsenosť? Vydajú mi v Rakúsku lieky, ktoré mi vypíše lekár elektronicky na Slovensku? Ale je to väčšie množstvo liekov na 3 mesiace pre chronicky chorého pacienta. Dakujem

viestta
16. mar 2023

Nie, iba na papierovy recept a platis celu cenu. Rakuske lekarne nie su prepojene so slovenskym systemom eHealth

simca06022011
16. mar 2023

ale poradim, ak sa inak neda, poprosit niekoho nech to vytiahne v SR a poslat do rakuska... ak je problem pre to ist. Robime to tak s liekmi do HU 🙂))

kiki68
16. mar 2023

Nie, neda sa to

mogaa
16. mar 2023

To ako predpokladáš že v celej EU používajú rovnaký program na predpis liekov? Predpísané lieky vie pozrieť len lekár, lekárnik a je to naviazané ešte na zdravotné poisťovne na Slovensku, kroré lieky preplácajú...ak chceš liek vybrať v zahraničí, potrebuješ papierový recept a liek si platíš sama.....

anunna
4. aug 2024

samozrejme že dajú

viestta
4. aug 2024

@anunna nzavadzaj, V cudzine vydaju lieky predpisane na Slovensku iba na papierovy recept, pretoze nie su napojeni na nas system eRecept

lakebabe
4. aug 2024

Nedajú my takto posielame lieky do IT vyberiem tu a pošlem poštou

viestta
4. aug 2024

@anunna otazke bola na elektronicky recept, takze citaj
Erecepty
Ak vám lekár vystavil erecept, ktorý chcete použiť v inej krajine EÚ, za normálnych okolností by ste ho mali požiadať aj o papierovú kópiu, keďže erecept nemusí byť mimo vašej domovskej krajiny k dispozícii.

Niektoré krajiny EÚ však zaviedli interoperabilné systémy ereceptov. V súčasnosti sa erecepty vystavené vo Fínsku dajú použiť v Estónsku, Chorvátsku a Portugalsku bez toho, aby ste museli ukázať papierovú kópiu. Zoznam dostupných elektronických cezhraničných zdravotníckych služieb nájdete tu.

anunna
4. aug 2024

@viestta Neviem o tom že by sme si potykali. Ja bežne vyberám lieky čo mi predpíše lekár tu na SK v Rakúsku takže vlasná skúsenosť

yanabella
4. aug 2024

Poradim ti ako som to riesila v Cesku, kde tiez neberu cez nas erecept. V lekarni mi povedali aby som im poslala na mail alebo doniesla vytlaceny na papieri ten erecept (ja mam VSZP cize v aplikacii vidim erecept s informacie k lieku), no a na zaklade toho mi liek predpisali. Platila som samozrejme plnu sumu. To sa da ale urcite doriesit aj spatne ked poziadas slovensku poistovnu aby to preplatila, maju na to 6 mesiacov, ale zalezi ci sa ti s tym chce babrat.

viestta
4. aug 2024

@anunna a elektronicky recept? A ano, na MK si tykame, je to v pravidlach

luliu
4. aug 2024

@anunna prosím ťa píšeš hlúposti. Na elektronický recept ti v Rakúsku nevydaju nič, musíš mať normálne starý papierový recept ako kedysi, tak nezavadzaj

anunna
4. aug 2024

@luliu Ja pracujem v rakúsku a mám tam poistovnu Österreichische Gesundheitskasse – ÖGK. Ked predložím túto kartičku cez nu mi vydajú elektronický recept vypísaný na Sk,musím predložit ešte občiansky to je všetko