Vybratie maternice - ako ste to zvládali po operácii?

19. apr 2021

Som v obdobi pred prechodom a mam silne menštruacie, ktoré trvaju aj 10 dni, nepomaha ani dycynone. Dnes si idem dohodnuť termin operácie, mam veľky strach, ale už to nezvladam kvoli tomu krvacaniu. Som stale slaba, unavena, nevyspata.Ako ste to zlvadli po operácii? Mňa budu pravdepodobne operovať cez brucho, kvoli zvečšenej maternici. Budem Vam povďačna za všetky skusenosti.

birika
19. apr 2021

dako sa...ako operacia 🙂 prve 2 dni sa tazsie vstavalo, ale postupne lepsie a lepsie...po piatich dnoch som isla domov...vsetko ok, nemusela som brat ani hormony - telo sa vysporiadalo 🙂 drzim palce a ziaden strach 🙂

autor
19. apr 2021

Ďakujem Vam za povzbudenie.Už mesiac kvoli tomu rozhodnutiu pomaly nespim. tie bolesti ste po operácii mali silne, alebo vam ich tlmili?Nikdy som operovana nebola, tak mam strašny strach, neviem, čo ma čaka.

birika
19. apr 2021

jasne, dostanete infuziu ATB a aj od bolesti 🙂 podla situacie aj pichnu na noc injekciu - mne nebolo treba, dalo sa vydrzat 🙂 netreba sa bat

autor
19. apr 2021

A keď sa možem opytať boli ste operovana cez brucho rezom? A aka bola priúprava pred operáciou? Robili Vam aj tamponadu pošvy?

birika
19. apr 2021

ano, bola som cez brucho a neviem o nicom takom...na izbe mi obviazali nohy elastickymi obvazmi, pichli injekciu a pred operacnou salou zaviedli kateter do mocoveho mechura...potom sa so mnou rozpravala moja obvodna gynekologicka (bola pri operacii), ale uz som pomaly odchadzala a velmi som nevnimala co so mnou robia 🙂 naozaj to nie je nic strasne

autor
19. apr 2021

Veĺmi si važim vaše povzbudenie. Nema nikoho v okli koho by som sa opytala.Mophla by som vam napisať sukromnu spravu?

birika
20. apr 2021

ano, mozete

tiffka227
2. sep 2021

@birika dobrý večer čaká má hysterokmia aj ja sa strašne bojím viete mi poradiť načo sa pripraviť ďakujem

autor
3. sep 2021

@tiffka227 Napriek tomu, že som sa strašne bala, zvladla som to pomerne dobre. Najhoršie boli tie prve 3 hodiny po prebudeni, bolesti boli fakt silne, celu noc mi išli infuzky od bolesti. Na druhy deň mi ešte spustili infuziu od bolesti, viac som nepotrebovala, zvladala som to bez.Keď chcete vedieť niečo bližšie napište mi spravu

tiffka227
3. sep 2021

Ďakujem pekne ja sa tak strašne bojím že konečná ešte som okrem cisárskom namala žiadnu operáciu 🙏🏽😭

erikad82
17. jan 2023

Ahojte dievčatá! Chcela by som sa opýtať: ako dlho ste boli PN? Ako sa teraz cítite? Susede vybrali maternicu,no po čase nastali komplikácie. Ma problém s moc.mechurom...