Vybrať nerv zo zubu alebo ho vyttrhnúť celý?

mamusa34
18. mar 2021

Čo je najlepšie riešenie vybrať nerv zo zuba alebo vytrhnúť 🤷keď je blomba skoro na celom

lilyianka
18. mar 2021

@mamusa34 ak sa ešte dá zachrániť, určite ho nechať, samozrejme záleží aj o ktorý zub sa jedná

engynka
18. mar 2021

Ja mam takto zachranene 4 zuby uz niekolko rokov. Ale je velmi velmi dolezite mat dobreho precizneho zubara, ktory to dobre precisti a vyberie. Lebo sa moze stat ze po rokovh ti to budu opat otvarat kvoli zapalu a to je bolest.
Podla mna kazdy zubar ak vidi potencial na zachranu tak radsej zachrani. Je to sice drahe ale teda umele zuby su este drahsie

whatever1
18. mar 2021

@mamusa34 Urcite radsej zachranit. Ak je cely oblomovany, bolo by dobre si dat spravit korunku aby mal dlhsiu zivotnost. Pojde to do penazi, ale vzdy lacnejsie ako implantat alebo mostik.

avery95
18. mar 2021

@mamusa34 ja som mala takýto problémový zub, od malička mi ho stále vŕtali. Potom bolel, doktor že treba vybrať nerv a vyplniť kanáliky. Naťukal do kalkulačky horibilnú sumu, ale povedala som si že dobre, to zvládnem. Potom ma čakal mesiac na antibiotikách, neustále zápaly, opuchy, doktor do nechcel vytrhnúť, vraj to je v poriadku. Celé dni som preplakala, imunita pokazená, žalúdok z ATB tiež. To vytrhnutie bola najkrajšia chvíľa po veľmi dlhom čase, neskutočná úľava a radosť 😀 samozrejme, prajem ti, aby to nebol aj tvoj prípad. No ja by som trhala, pokiaľ ti nechýbajú aj ďalšie zuby (ja som mala všetky, plus aj všetky 4 osmičky, ten jeden mi fakt nechýba)

tinka_ll
18. mar 2021

Nechaj si zub, ale ísť k zubárovi (hoci k inému, na tento konkrétny úkon), ktorý má kameru, pripadne aj mikroskop. Ja som mala zle zaplnené kanáliky a nová Zubarka mi ich prerabala, aby mi zub zachránila. Je to časovo a finančne náročnejšie, ako keby som si dala prvýkrát spraviť kanáliky u odborníka 🙂

mamusa34
autor
18. mar 2021

@tinka_ll 🤷

alfged
18. mar 2021

Určite vlastný, mám aj živé aj mŕtve aj implantát tak viem porovnať :D Ale na zachranu zubu si nájdi profi endodontistu s mikroskopom. Ja po mojich skúsenostiach si už prípadnú ďalšiu ani inak robiť nedám. Je to síce drahšie, ale vyplati sa to.

punka24
18. mar 2021

@mamusa34 nechaj... Keď som si dala strojček mi moja čeľustná nepovedala že mám kazy (hoci mala aj snímky zubov ale ona bola celkovo neprofesionalna len ťahala peniaze) a potom jak mi ho dali dole mi zubárka povedala že jeden zub je v takom stave že buď ide von celý alebo vytiahne nervy prečistí kanaliky... No konečne pekné zuby tak si nedám trhať predsa... Dodnes som spokojná s tým zubom... nemenila by som... zubárka spravila dobrú robotu nikoho som ani nehľadala iného ale asi som mala šťastie jak tu čítam od iných žien že boli problémy...