Vybočený palec - genetika

taodsusedov
7. feb 2018

Vybočený palec ... Je za nim viac genetika ci nevhodna obuv? Za nevhodnou obuvou myslim doslova nevhodnu obuv,12 hodin denne obute a praca v stoji.

prevenar
7. feb 2018

aj - aj .

prejdi na Barefoot topanky. nehovorim ,ze sa stane zazrak, ale problem sa isto zmensi. ..ked si v prirode, pokoseny travnik , plaz, popripade doma ..nenos ziadne topanky.

je vela znaciek , ktore robia takuto obuv ..drahsie, aj lacnejsie ..pogoogli, nieco isto najdes.

taodsusedov
autor
7. feb 2018

@prevenar mne už nepomôže ani barefoot,už mám nohu po 3 operáciách a čaká ma 4.....ide o to,že v práci som 12 hodín na nohách v tak lacných topánkach čomu hovoria ochranná obuv,ešte aj s oceľovou špičkou. Nie som jediná s problémami v práci. Tak reku či tie problémy, čo vyústilo do telesneho a telesneho obmedzenia spôsobila lakomost zamestnávateľa.

prevenar
7. feb 2018

@taodsusedov ok. tak dufam,ze najdes nieco co ti pomoze.

jaroe
7. feb 2018

@taodsusedov u mna to bola jednoznacne genetika. A nevhodnou obuvou je pre sirkonozca takmer kazda bezne dostupna obuv. Aj ta draha znackova, aj zdravotna robena namieru z protetiky...urobia tam sice anatomicky tvarovanu stielku, ale predok topanky nie je anatomicky tvarovany ani nahodou. ....

taodsusedov
autor
7. feb 2018

@prevenar som si çekla tie topanky...v čom sú dobré? Neznamená že už nemá význam sa dobre zdravo obúvať.Sice mne to už nepomôže ale stav si tiež nemusím vedome zhoršovať.

taodsusedov
autor
7. feb 2018

@jaroe mne prišli minulý týždeň z protetiky na mieru....kým mi prišli, čo trvalo 3 mesiace som nečakane absolvovala operáciu,už tretiu a nie poslednú a tak tvár nohy sa zmenil a sú mi naprd

lindusss2016
8. feb 2018

@taodsusedov no v tvojom pripade ide hlavne o to, ze bf topanky nemaju zuzujucu sa spicku a teda mas dostatok miesta pre prsty, palec sa netlaci dnu, cize nevznikaju haluxy. Okrem toho maju tenke podrazky, co simuluje chodzu na boso a prirodzene sa stimuluju svaly chodidla, vytvara sa pekna klenba, co ma potom vplyv na celkove drzanie tela

taodsusedov
autor
8. feb 2018

@lindusss2016 ďakujem moc....to by sa hodilo i môjmu synovi,len či budú pre neho zaujímavé....ved to poznáme ... čo nemá tri prúžky ako Adidas sa neráta

lindusss2016
8. feb 2018

@taodsusedov adidas ma alternativu bf tusim fortaplay, ale nvm, do akych cisel sa vyraba tento model, ja mam este malicke deticky, s vacsimi cislami nemam skusenost a sama mam nohu uzku a klenbu v poriadku, takze bf obuv pre seba nevyhladavam, chodim na boso, kolko sa da a bezne nosim "normalne" topanky

senta_sofia
8. feb 2018

@taodsusedov pozfi si merell, inov alebo vivobarefoot, myslim, ze by mohli zaujat aj syna, maju barefoot modely, su to trosku ine znacky, ale su 😊 pre zeny ma krajsie vivo. Keby ti tie problemy zacali az u zamestnavatela, mozno by si to mohla skusit hnat cez chorobu z povolania

miskamiska888
5. mar 2018

Ahojte.. Neviete mi povedat kolko stoji operacia ?

taodsusedov
autor
5. mar 2018

V nemocnici zadarmo.

miskamiska888
6. mar 2018

Citala som recenzie a pisali ze 1000€ za obe nohy

klarissa25
6. mar 2018

U nas je to tiez genetika, ma to starka ja aj sesternica....

klarissa25
6. mar 2018

@miskamiska888 ked mas odporucenie od ortopeda tak nestoji nic

taodsusedov
autor
6. mar 2018

@miskamiska888 asi na súkromnej klinike. Kamoske tak robili v Nitre a jedna noha 80eur, ostatok doplacala poisťovňa. Mna tam nechceli, lebo union robí problémy. Aspoň im. Tak to mám zadara v nemocnici robené a robil mi to ten istý doktor, čo to mal robiť v sukromke.

mmmj
6. mar 2018

@taodsusedov Ahoj, ja mam haluxy ako delo uz od detstva. Topanky som nikdy nenosila s opatkami, ci lacne smejdy, aj tak je to hroza.
Po porodoch mam nohu taku, ze obujem v podstate iba barefoot topanky, najma kvoli sirke, aj to musim vemi hladat a zvycajne ich mam kvoli sirke o cislo vacsie.
Ak sa aj noha nenapravi, aspon netlacia, chodidlo v ramci moznosti pracuje - pretoze s vbocenym palcom je uzko spojene plochonozie. Ked palec nepracuje, nepracuju ani svaly klenby.
Zo znaciek su mi fajn Vivobarefoot (niektore, aj oni maju rozne sirky) a Sole Runner extra siroke. Aj extra drahe...co je horsie.

taodsusedov
autor
6. mar 2018

@mmmj ja to mám dědičné i spôsobené otrasnou obuvou v práci,10 rokov,12hodin na nohách. Vlastne ja haluxy nemám,tie som mala pred 10 rokmi,teraz riešia kladivkove prsty u mňa. Skúsim sem hodiť fotku pred operáciou a po.

taodsusedov
autor
6. mar 2018

Prvá operácia halluxu pred 10 rokmi,druhá pred 8.

taodsusedov
autor
6. mar 2018

Mesiac a pol po operácii palca, ešte ma čakajú ostatné prsty. Šrobárova sa mi uvoľnili,bolia ma ...tie šroby)))))palec je rovný, ale skrátený

mmmj
7. mar 2018

@taodsusedov no ja mam asi takto. Na vela veci som si zvykla, kupit topanky je katastrofa, ale kym ma nebolia tak neoperujem.

mmmj
7. mar 2018

@taodsusedov vidno aj ortezu, ako bonus som si vyhodila koleno na lyziach :D

liligreg
7. mar 2018

Môj muž ma tiež hrozne topánky v práci, oceľová špička, ťažké úzke. Raz mi v bf skupine odporučili (keďže ja aj syn sme barefoot) pozrieť mužovi topánky v Kauflande. Vraj sú o niečo lepšie. Boli širšie. A pravda, dovtedy mával muž problémy s nohami, že ho boli, cely deň stiahnuté. Jeho mama aj sestra majú hrozne halluxy, on nemá. Je tak na 50% barefoot. Doma len naboso, jar/leto prechodne naboso.pripadne v collegein topánkach. Zatiaľ na tenisky a podobne ho neviem ukecat nám barefoot modely, lebo sa mu nepáčia. Vo vašom prípade hľadať jednoznačne široké topánky, aby vás zase netlačili a hallux sa vráti. Mäkký, poddajný material, žiadne tvrdé topánky

taodsusedov
autor
7. mar 2018

@mmmj tak to máš brutál. Ja som hallux teraz nemala, už len prsty posunuté a zohnute ako drápy.....kokso normálne čumím na tvoju nohu a premýšľam aké topánky si dokážeš obuť.

taodsusedov
autor
7. mar 2018

@liligreg no mám to napísané v lekárskych záznamoch, žiadne pracovné pevné topánky už nebudem môcť nosiť

mmmj
7. mar 2018
mmmj
7. mar 2018

@taodsusedov ale inak je to masaker, ja kupujem topanky kedykolvek najdem nieco, co sa mi da normalne obut. Pripadne kupujem rovno dvojmo - cizmy Crocs, Vivobarefoot Gobi (zimne), Primus (letne), sole runner, co som posielala link.
Kedze som s detmi a potrebujem v topankach normalne chodit a vydrzat (ved aj Ty), tak na tom zial nemozem setrit. Handry si kupim aj v sekaci, ale toto sa neda