Vybiehajúci hemeroid, máte skúsenosť?

tina7729
28. okt 2019

Ahojte, ak máte skúsenosť budem rada.az o dva týždne som objednaná na vyšetrenie. 3tyzdne dozadu sa mi vystrčil asi hemeroid z konečníka. Aspoň dúfam že to nieje niečo vážnejšie. Neboli to je to ako fialkasta guľka veľkosti asi ako fazuľa. Nekrvacam. Len to mám von z konečníka a dosť to prekáža. Mastim to aj cipky som vybrala aj močila sa v dubovej kôre no nechce to ísť naspäť ani keď to zastrcim dnu hneď to je von behom pár sekúnd. Bojím sa aby to nebola Rakovina. Máte s tým skúsenosť? Ako sa tto dá odstrániť a čo s tým?

ivanka1010
28. okt 2019

@tina7729 Mala som pred rokmi niečo podobné a šla som na chirurgiu a oni mi to strčili naspäť dnu a od vtedy mám pokoj nebolo to veľmi príjemné. Tiež som si sama nevedela dať rady.

tinkatinus
29. okt 2019

@tina7729 minule to mal môj 4 ročný syn, pretoze zadržiava stolicu. Ráno ked sa to stalo som mu to zatlačila,potom jedol iba kasovite jedla a vlákninu z lekárne. Poobede ked zase kakal mu to vyšlo o cosi menej, zase som to zatlacila.Sli sme ku doktorke medzi tým a na druhý deň na chirurgiu. Na druhý deň sa to upokojilo a už nevyšlo. Na chirurgii povedali, že musí mať redsiu stolicu, že môže vyjsť aj 20cm von a keby mi to nešlo dať naspäť, nech prídem. Našťastie potom mu už nevyšlo, len vtedy 2x za deň, ale to mal ako veľkosť mandarínky. Na záchod musí ísť len keď sa mu naozaj da a nesmie tam sedieť dlho. A už vôbec nie čítať alebo pozerať tlf alebo čo ja viem, ako to robievaju chlapi.

tanalyn
29. okt 2019

Ak ti to nepôjde tak ti to zatlačia dnu oni, asi to nebude úplne príjemné ale aspoň sa s tým nebudeš musieť trápiť ty. Ale vyzerá to na hemeroid, hlavne zbytočne dopredu nepanikár. Dá sa to aj odstrániť normálne chirurgicky ale je to veľmi nepríjemné keď sa to hojí to je prvá vec a druhá vec je, že sa to vráti, proste keď sa to raz objaví tak sa to bude vracať

tina7729
autor
29. okt 2019

@tanalyn Ďakujem no ak je to hemeroid radšej chirurgický len nechcela by som zostať v nemocnici keby sa to dalo ambulantne bolo by to ideálne.

selly671
29. okt 2019

@tina7729 ja som s tym presne vcera bola u lekara ! napisem ti spravu

tina7729
autor
29. okt 2019

@tanalyn No ja to zatlacim ale hneď to vylezie von😢

nealy
24. jan 2022

@selly671 mozem poprosit ako ste to poriesili,uz sa 6 dni trapim a furt sa to nestahuje...tiez ako fazula

selly671
24. jan 2022

@nealy zatial nijako, nakolko som bola tehotna a bolo mi povedane ze az ked dokojim… takze podla rady lekara ked vybehne stlacam dnu a davam si obcas faktu cipky.

vanda323
24. jan 2022

@selly671 Stalacas to dnu? Ja som počula že sa to nesmie