Vyberanie zubného nervu

neve555
23. nov 2021

Ahojte,

Pred par dnami mi z hornej stolicky vybrali nerv. Zub este nebol mrtvy ale pomaly umieral. Po par dnoch mam to miesto stale stuhnute a co je horsie, citlivy na tlak je aj zub pred postihnutym zubom. Je mozne ze to chce este cas?

kamila58
23. nov 2021

@neve555 Ahoj, mňa po vyberaní nervov bolelo okolie daného zubu asi ešte 3 dni. Dr. mi vtedy povedal, že to môže byť citlivé aj 3-4 týždne.. Samozrejme bola to mierna znesiteľná bolesť/citlivosť, pri väčšej by som určite zašla opäť k dr.

neve555
autor
23. nov 2021

@kamila58 Ahoj. Dakujem za odpoved. Ono to nieje bolest ale trojka cize ocny zub ktory je pred zubom z ktoreho mi vytiahli nerv, je citlivy na tlak/zahryz a preto si robim starosti ci tam zubarka nieco nepokazila.

sasha10
23. nov 2021

@neve555 ja som bola pri skvelom zubárovi podľa recenzii aj má rôzne mikroskopy a rengeny ale povedal mi že mrtvy zub môžem byť citlivý vždy, a aj to pociťujem podľa počasia napr. ak prší, alebo pri čistení zubov ak pritlačím... Ale zase citala som že by nemal takže tiež som z jeho odpovede zmätená...

kamila58
23. nov 2021

@neve555 A robila ti kontrolné RTG po vyplnení kanálikov?

desore
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
desore
23. nov 2021

@neve555 Vyberali ti zo 4kyhornej nervy a teba boli 3 ka na skus.
To nie je dobre. Ked na skus, zub odumiera. To nie je dr. chyba.

neve555
autor
24. nov 2021

@desore neboli ale je citliva.

janka1011
24. nov 2021

@neve555 s tou 3kou by si mala ísť, zrejme ti tiež odumiera alebo už je mŕtvy podľa toho, čo píšeš. Na tlak alebo záhryz je zub citlivý vtedy, keď je zápalové ložisko na koreni.