Vyberanie znamienka

emmli
30. júl 2024

Ahojte je tu niekto kto si nechal vybrať znamienko? Ak áno ako to prebiehalo? Mám jedno na boku hlavy/tváre neviem to moc popísať, zväčšuje sa to keď ja rastiem a v utorok idem ku kožnej aby sa na to pozrela ale aj keď to nebude treba vybrať tak ja chcem. Veľmi sa mi to na mne nepáči. Máte s tým skúsenosti?

matullienka
30. júl 2024

@emmli áno vyberali mi 2 v apríli, úplne bez problémov na jednom mieste som mala 2 štichy na druhom jeden. Bola to otázka možno ,15-20 minút. Nič som necítila na jeseň sa chystám dať vybrať ďalšie

monillia
30. júl 2024

@emmli dá sa to vybrať chirurgicky alebo laserom, dr ti odporučí spôsob a určite aj zariadenie. Mne vyberali 2x chirurgicky. Naozaj otázka 15 min

alexas56
30. júl 2024

áno, ja som si dala vybrať už asi 20

isis234
30. júl 2024

Vyberali mi na tvári 2, netrvalo to dlho, 2 štichy, predtým dajú injekciu, takže nič necítiš. Na kontrole predpísal repíkovú mať. Nič nie je vidno

monillia
30. júl 2024

@emmli ešte dodam, že ceny sú rôzne, niekedy je "mnozstevna zľava " Kamarátka platila 40e za jedno ale to závisí od miesta kam s tým ideš. Ja som bola v malej nemocnici na jednodňovej chirurgii ,neplatila som nič

betulinka1
30. júl 2024

@emmli mne vyberali dva na tvary. Nic som necitila. Neuvidis tam ani jazvicku malíčku. Vyberal mi dr v chirurgickej ambulancii. Nema sa to robit lete. V septembri, ked sa prestanem kupat v bazene idem este na dva po tele.

emmli
autor
30. júl 2024

@betulinka1 noo ja by som chcela už teraz v lete ale uvidím čo povie doktorka

monillia
30. júl 2024

@emmli ak je znsmienko kritické, prípadne je na mieste kde sa nevystavuje slnku, môžu ti ho vybrať aj teraz ,najlepšie ti poradi kožná

hopsas
30. júl 2024

@emmli ja som prestala rátať keď mi vybrali 30.znamienko teraz by ich mohlo byť asi 50. Čiže nemáš sa coho báť horšie je nechať si zle znamienko alebo také čo ti prekáža. Ale vždy som si to dávala vyberať na jesen alebo v zime.

mamina7070
30. júl 2024

kozna da odporucanie potom si este musis nanst chirurga

gabika0825
31. júl 2024

@emmli väčšie znamienka je vhodne radšej vybrať, môžu spôsobiť časom naozaj komplikácie, nehovoriac o tom že ti to zachvilu môže začať zavadzať, navyše si do toho náhodou zaskrabnes a to tiež nie je prijemne. Vyberanie znamienka vôbec neboli, len ja som to riesila cez súkromnú kliniku, nakoľko som to chcela mat ešte pred letom vybrané a na klasickom koznom mi v apríli povedali že oni to už nerobia. Že až po lete. Asi preto lebo termín by som mala o 2 mesiace na samotné vyberanie. Na súkromnej klinike som to mala do 3 dni a aj vybraté, čiže som bola hneď vybavená. Navyše ti to tam pekne zosiju, neostane tam nejaká velka jazva, ja mám úplne nenapadnu, a to som mala veľké znamienko na chrbte. Na klasickej chirurgii sú väčšinou mäsiari, nie všade ti to spravia pekne.

betulinka1
31. júl 2024

@emmli mne nechcel na tvari v lete vobec. Povedal az v zime. Teraz chcem na prste na nohe a to kym sa kupem nie je vhodne.

emmli
autor
3. aug 2024

@gabika0825 takže pokiaľ mi nedá odporúčanie mi to nevyberu?

mamina7070
3. aug 2024

@emmli nie, jedine potom v sukromnom centre na priamu platbu

gabika0825
3. aug 2024

@emmli aké odporúčanie? Však si ho môžeš dať vybrať keď chceš ty, nemusíš mat žiadne odporúčania. Niekto si dáva odstrániť znamienko ktoré vôbec nemá potenciál byt rizikovým , len z dôvodu estetiky si to chce dať von. Keď to chceš riešiť cestou klasického kožného lekára, tak si treba nejakého nájsť v okoli a zavolať tam že sa chceš objednať najprv na kontrolu znamienok a tam mu už osobne povieš že toto a toto chceš vybrať a on tá pošle na chirurgiu. Ale priprav sa že sa tam dostaneš najbližšie až na jeseň, ak nie v zime. Ja som bola práve preto na súkromnej klinike, kde som to mala do týždňa všetko vybavené pred letom. Podľa mna na súkromnej klinike ti to urobia aj teraz, ale pochybujem že cez leto sedíš doma a nekúpes sa niekde na kúpalisku, pripadne nejdes na dovolenku. Čiže radšej ísť po lete, ja neľutujem ani cent čo som do toho dala lebo som to mala vybavené raz dva a nemusela som čakať pomaly trištvrte roka kým má objednajú na klasickú chirurgiu

emmli
autor
3. aug 2024

@gabika0825 aha okej dakujem