Vyberanie stehov po laparoskopii žlčníka

alzbettaa
3. feb 2021

Ahojte! Som po laparoskopii zlčníka. Mám 3 rany na bruchu.Zaujíma ma či je veľmi bolestivé vyberanie stehov?
Aké to je?

pribinak
3. feb 2021

@alzbettaa nie, neboli to. Je to úplne v pohode

bobo2433
3. feb 2021

@alzbettaa ja som bola na laparoskopiu vaječníka mala som stehy na pravej jaj laveej strane a aj v pupku.bala som sa ísť ani vyberanie stehov , 15min som to rozdychavala na chodbe pokiaľ som sa odhodlala ísť dnu ,čo ti poviem postará som bola 😁🙈🤦 nechápala som ako mi môže vybrať steh keď som ho mala pomaly zarastenie v koži 🙈😁doteraz to nechápem ale ľahla som na posteľ som myslela že umrem už mi išla panika v hlave 😁a len mi povedal že hotovo ,kukám ako puk ja že mi nič nerobil veď som nič necítila 😁😁a fakt tam už neboli tie stehy😁😁😁😁😁

alzbettaa
autor
3. feb 2021

@bobo2433 a nestrihli Vam to živého??? Lebo ja to mam tam uplne ako keby v živom ten zakončený uzol... Neviem ako to tak strihne

pribinak
3. feb 2021

@alzbettaa veď si pozri na internete ako vyzerá vyberanie stehov, fakt si myslíš že tá idu rezať zaživa?

bobo2433
3. feb 2021

@alzbettaa nie vôbec ja som tomu tiež nechapala fakt...celé dni som na to pozerala že ako to môžu prrrezat tu nitku keď to je na tesno v koži , až mi bolo s toho zle 😁😁😁😁a fakt nič necítiť vôbec ,oni majú na to taktiku .majú na to malý ostri nožík alebo čo ,takí mini sklapel ,to je sekunda a je to preč .fakt som nič necítila

alzbettaa
autor
3. feb 2021

@pribinak
To ma nenapadlo pozrieť na nete. Tak rezať nie ale tak strihnuť do živeho može ... Neviem , nemam skusenosti tak strach je prirodzený.

alzbettaa
autor
3. feb 2021

@bobo2433 ďakujem pekne za info 🙂

terezia323
3. feb 2021

@alzbettaa neboj. Pinzetou si natiahnú tú nitku a potom to odstrihnú a vytiahnu. Bolieť to neboli 😊

hama_ba
3. feb 2021

Mňa to napríklad trošku bolelo 😁také trhnutie to bolo ale dalo sa to zniesť.

ibrunova
3. feb 2021

@alzbettaa Strihnú len nitku, nie tvoju kožu, neboj 🙂 Ja som to trochu cítila, ale teda bolesťou by som to nenazvala.

danulicek
3. feb 2021

tiez som mala pred rokom a pol laparoskopiu a vyberanie stehov neboli. mozno to trosku zastipe, ale urcite by som to nenazvala bolestou. hlavne nic nepozeraj na nete, lebo sa vystresujes este viac. proste lahnes, vyberu za par sekund a hotovo.

landsmanka
3. feb 2021

nie je neboj ty nic. mozno to trocha potaha, no niekedy ani to nie. mala by si sa o to prestat zaujimat, lebo takto, ked sa na to pytas, a podla mna zbytocne len stresujes a myslis na to

veronikaa006
3. feb 2021

Mne dali v nemocnici stehy čo mi mali samé odpadnúť no neodpadli mi, tak mi doktorka povedala že mi ich vyberie, no mala som ich zrastené ku koži, vôbec to nechcelo ísť vonku a bolelo to riadne.
Predtým 2 roky som bola tiež operovaná a vtedy mi dali normálne stehy čo sa majú vyberať po 10 dňoch a tie ma vôbec neboleli, keď mi ich vyberali.

alzbettaa
autor
3. feb 2021

@danulicek a ako mate teraz tu jazvu??? Mate ju uz zahojenu??? Je dost viditelna?

danulicek
3. feb 2021

@alzbettaa je to v pohode, trosku ju vidieť, ale nie je to nic hrozne ☺️

katkaka30
9. nov 2023

@danulicek prosim, nemozes mi poslat do sukrombej spravy ako teraz vyzera ta jazva? Mna caka operacia buduci tyzden.