Vši a ocot

luciia0811
3. aug 2016

Dobrý deň chcem sa opýtať či pomáha na vši ocot (niekde som to čítala) a či to neznici vlasy. či si to môžem spraviť aj ja na farbené vlasy.

pribinak
3. aug 2016

Daj si kokosový olej, nechaj cviku pôsobiť a vyčeš, to je prírodne a vlasy to urcite nezničí

luciia0811
autor
3. aug 2016

A zabije to aj hnidy? Ci tie len povyberat?
@pribinak

sardinka335
3. aug 2016

Normalne si kup šampon v lekarni - mas dlhe vlasy takze len tak sa toho nezbaviš nejakym octom na to sa nespoliehaj, liquido duo forte je na prirodnej baze ten si celkom chvália alebo klasika psačí Orthosan a likvidacia je vraj zaručena. 😀 Aspon u nas tak bolo. Mama mi s nim umyla hlavu a bolo po všiach. Samozrejme hnidy treba vyčesat a doma urobiť velke upratovanie - postelne, uteraky všetko vyprat aspon na 60tku. V tejto teme su take babske recepty ze len ,,zíram,, tak niečo ťa snad inšpiruje 😀
https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/poradite-babsky-sampon-na-vsi/

luciia0811
autor
3. aug 2016

@sardinka335 veď som preštudovala už veľa toho len vraj šampóny nepomáhajú. Jasne ze šampónom idem hneď kúpiť a vydrhnut celú rodinu len u mňa je to ťažšie lebo pochybujem ze môj chlap bude vedieť vyťahovať hnidy. Ja som to zistila len dnes a deti nemajú nič tak dúfam ich nebude veľa. Som hotová neviem kde to na mňa skončilo :(

hettinka
3. aug 2016

treba si kupiť prípravok v lekárni, potom vlasy PORIADNE vyčesať koľko ide a následne vlasy ožehliť žehličkou na vlasy, tá spáli prípadné hnidy, ak by zostali.
M sme mali taký dvojfázový prípravok, najskor olej, čo sa dal na vlasy, pôsobilo to nejaký čas a následne šampón ... tuším Paranit to bol.
Všetko posteľné prádlo, uteráky, aj tričká, mikiny vyprať nad 60°C, čo sa nedá vyprať, zabaliť do igelitu a dať do mrazničky na týždeň (aj vankúše, šiltovky...).

Preventívne omáha do poslednej vody pri umývaní vlasov kvapnúť pár kvapiek tea-tree ojeja ... to ich odpdzuje.

natalym
3. aug 2016

@luciia0811 Inak nám ten ocot pomohol. Ja som si už nevedela rady, dcéry obe vlasy dlhé, peňazí sme minuli kadejaké prípravky pokupovali a ten ocot bol posledný pokus. No a vyčesať po jednom. A krásne vlasy sú z toho. Jedna dcéra má farbené vlasy a v pohode.

pribinak
3. aug 2016

@luciia0811 natrieť si hlavu kokosovým olejom, necháš pôsobiť a potom začneš vycesavat
Vyčeses hnidy sj vsi

iveta1970
3. aug 2016

Podľa mojich skúseností, keď som pri deťoch vyskúšala asi 4 prípravky účinný bol iba DIFFUSIL H FORTE sprej.Je to taká pena s olejom, nastriekaš na hlavu necháš pôsobiť pol hodinu,zmyješ a o 8 dní znova.Potom do vane alebo na biely papier vyčesať zdochnuté vši a čo je úžasné zabije to aj hnidy.Mám to doma v zásobe pretože moje,, baby,, majú dlhé vlasy.

luciia0811
autor
3. aug 2016

@iveta1970 kúpiť to v lekárni? Koľko

luciia0811
autor
3. aug 2016

@iveta1970 koľko to prosím vás cca stojí?

nice202
3. aug 2016

@luciia0811 nafarbit vlasy a poriadne zehlickou vyzehlit. 100% umrtnost. Zehlicka pri 200 stupnoch znici vsetky hnidy.

iveta1970
4. aug 2016

V prvom rade sa ospravedlňujem ,je to Diffusil CARE ,stojí to okolo 9 eur, majú to v lekárni možno ich treba obehnúť viac.Jeden spej vydrží na približne 3 alebo 4 použitia.Nenechajte sa nahovoriť na iný Diffusil, ten nieje taký šetrný k vlasom.

bibi2510
6. apr 2023

@iveta1970 ten difusil už nedostať, nemáte ho ešte?

iveta1970
6. apr 2023

Difusil už nemám, ale naposledy som kúpila taký prírodný kvalitný šampón pre psy na vši...a bol ešte lepší ako pre ľudí... https://www.drmax.sk/arpalit-neo-sampon-s-extra....
@bibi2510

bibi2510
7. apr 2023

@iveta1970 Dakujem, skúsime