Vši a husté vlasy

123mamca
29. mar 2016

😔 🙄 už treti deň sa trapim. .našla som si v hlave ako mi niečo lezie najprv..musela som to tam)mať dlhsie už. .najprv som ich povyberala okolo 30,teraz tam mám tie hnidy .zehlila som vlasy a 3krát farbila ,už som myslela že mi ich vyzralo ale to mi skôr kozku na hlave ☹ kupila som si ah sprej paranit hrebeň stym ich kopu vycesala. Už nevladzem: (synovi som nasla, tak jemu som masinkou hneď vlasy vyholila. Ja ich mám hnusne huste nenávidím ich, ešte aj toto: (už som s toho chora, vsetko prezliakam davam prat. Čo sa mám dať ostrihat. Staci že mi ostane jedno vajicko? Vyliahne sa tá spina a zas tam nakladie?moment mám alpu na hlave) poraďte čo mám robit ešte

seahorse27
29. mar 2016

Dcera mala vsi v dlhych hustých vlasoch pred 2 rokmi. Nam sa osvedcil sampon Parasidose - ten zabije dospele vsi a aj vascinu hnid. Tie hnidy ale musis bohuzial vytahat von a sama to asi nezvladnes. Niekoho si zavolaj na pomoc. My sme dcere pre lahsie vyberanie odstrihli z vlasov cca 15 cm.

sissy27
29. mar 2016

@123mamca zavolať susedu, kamošku, sestru, kohokoľvek, nech ti príde pomôcť - sama nemáš šancu, hlavne ak máš dlhé a husté vlasy... vši zabiješ chémiou, ale hnidy jedine mechanicky odstrániť, stačí jedna jediná zabudnutá a kolotoč začína odznova... najradšej sa držia za uchom a vzadu zospodu, tam si sama nevidíš a nedočiahneš ani keby si čo robila...
čo sa týka prania a dezinfekcie - voš prežije mimo hostiteľa max dve hodiny, takže to je až druhoradé, v prvom rade potrebuješ vyčistiť vlasy...
alpa ti nepomôže nijako, to si choď kľudne rovno umyť...

anjelic
29. mar 2016

Hedrin opakovane nanášať a nechať dlho pôsobiť...

dena10
29. mar 2016

V práci (keď nám prídu zavšivavené deti), používame Paranit a zaberá, mal by udusiť aj hnidy. Kúru ešte po pár dňoch opakujem.
+ neustála kontrola vlasov, vyčesávanie, pranie čiapok, obliečok... ale zbavili sme sa vždy.
Ja používam ako prevenciu čajovníkový olej, nechcem si doniesť nejaké domov a zatiaľ to funguje 😀

simsalabim
29. mar 2016

@123mamca zivotny cyklus vsi je 21 dni, vajicka kladie poslednych 7. Preto trva likvidacia vsi minimalne mesiac. Pripravky proti vsiam treba aplikovat kazdy 7 den minimalne. Aby si zabila vsetko, co sa vyliahne z kazdeho zabudnuteho vajicka. Pripravky nicia iba nymfy a dospele vsi, hnidy nie. Nam pomohol Hedrin. Teda mne - ostatnym som hnidy povyberala, ale mne nemal kto. A pradlo som menila a prala denne.

darina1952
29. mar 2016

Odporucam sampon paranit - pouxit podla navodu a o 7dni zopakovat. Samoztejme po umyti so samponom vycesat hnidy hustym hrebenom na vsi z lekarne - a sama sebe to nerob lebo nemas sancu si to urobit sama poriadne. Zavolaj kamosku/susedku ci mamu nech ti to vycesu. Pomoze len opakovane umyvanie a vycesavanie - daj tomu cas. Kamoska "bojovala" so vsami 2mesiace.

darkabarka23
29. mar 2016

@123mamca my sme skusali vsetko,dcera ma huste vlasy po pas,nam zabral jedine sprej Diffusil H skvele sa aplikuje a dusi aj hnidy.Vsi sme sa zbavili,nestrihali sme vlasy vobec.

nufica
30. mar 2016

Znie to blbo,ale nám zabral tiež Diffusil sprej pre psov,,dcéra mala husté vlasy a nič nám nepomáhalo,,,po Diffusile mala krásne lesklé vlasy a hneď zabral,,netreba sa toho obávať.

minnie55
30. mar 2016

my sme si tymto peklom presli so synom pred mesiacom. A to som ho chudaka takmer vyholila a napriek tomu zo skoly este 3x doniesol tie svine. Doteraz mu kontrolujem hlavu...jedine, co pomoze, je vycesavat, vycesavat, vycesavat...Kup si hreben s kovovymi zubami, ten plastovy je nanic. Ja osobne neverim na ziadne sampony- synovi som kupila zabal+ sampon, mal to na hlave 3 hodiny, po vysuseni som mu vycesala 3 tucne zive vsi. A veru, aj z jednej zabudnutej hnidy sa to vsetko moze zacat odznova...

123mamca
autor
31. mar 2016

Ahohtjte už som myslela že to odislo a vcera mi jedna vypadla och tak ocot a odznova aj vcera aj dnes ,už mám tak dodrbane vlasy a hlavne dosklbane 😳

19mylittlepony83
1. okt 2019

@123mamca farbenie vlasov csi nezabije